Oddziały Wczesnoszkolne

Projekty I-III

Czytam z klasą

Klasy II A i III A biorą udział w bieżącym roku szkolnym w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Czytam z klasą- lekturki spod chmurki".
Ma on na celu rozbudzanie ciekawości literackiej uczniów, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom oraz integrację zespołu klasowego.
Projekt polega na zrealizowaniu wybranych zadań z trzech modułów. Po wybraniu książek, które zostaną przeczytane przez daną klasę, uczniowie wraz z nauczycielami przystępują do realizacji kolejnych zdań.
Zakończenie programu jest planowane na maj 2020.

Iwona Krzemińska

Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?

W ramach zajęć rozwijających kreatywność uczniowie klasy II A i III A przystąpili do realizacji projektu "Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?".

Dzieci będą się uczyły poprzez zabawę i doświadczenie, jak wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce.  W ten sposób rozwiną kompetencje potrzebne w dorosłym życiu m.in. planowanie, krytyczne myślenie, wyciąganie wniosków i współpracę w grupie.
Dzięki uczestnictwie w projekcie Przyroda z klasą, dzieci staną się studentami Uniwersytetu Dzieci w Klasie. W prezencie otrzymają specjalny indeks, w którym będą notowały swoje postępy w nauce.

Iwona Krzemińska

Uniwersytet Dzieci ma w ofercie szeroki wachlarz projektów. Uczniowie klas I-III realizują dwa z nich.

PROJEKT EDUKACYJNY EKSPERCI PROGRAMOWANIA

Kilku nauczycieli z naszej szkoły w najbliższym czasie będzie  poszerzać swoje  kompetencje technologiczno-techniczne, cyfrowe, medialne oraz z zakresu obsługi urządzeń peryferyjnych. Pod czujnym okiem trenerów będą zgłębiać wiedzę z zakresu kształtowania umiejętności myślenia komputacyjnego, programowania w środowisku wizualnym, czy programowania robotów. Pracować będą  przy tym z matami edukacyjnymi, robotami Lego WeDo 2.0, programem edukacyjnym Scratch Junior oraz Lego WeDo2. A w następnym etapie projektu zdobytą na szkoleniach wiedzę z obszaru podstaw programowania przekażą swoim uczniom.

Cele projektu:

1.      Zwiększenie kompetencji w zakresie nauczania programowania wśród nauczycieli;

2.      Podniesienie umiejętności programowania wśród uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej;

3.      Zwiększenie potencjału techniczno – dydaktycznego szkół objętych wsparciem.

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Nasi uczniowie klas Ia i Ib  uczestniczą w tym programie edukacyjnym. Akademia Bezpiecznego Puchatka  obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu wszystkich zajęć dzieci zweryfikują swoją zdobytą wiedzę rozwiązując Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.

PROJEKT EDUKACYJNY- AKADEMIA LEŚNA. JAK TROPIĆ ŚLADY
 W PRZYRODZIE?

Uczniowie klas Ia i Ib są uczestnikami tego projektu. Celem Akademii Leśnej jest wzbogacenie wiedzy dzieci o lesie jako ekosystemie o szczególnym znaczeniu dla roślin, zwierząt i ludzi. Podczas zajęć uczniowie będą uczestniczyć w wielu badawczych aktywnościach, które wzmocnią ich naturalną ciekawość, rozwiną umiejętność krytycznego myślenia, a także wzmocnią kompetencje społeczne. Realizacja treści zawartych w projekcie to doskonała okazja do prowadzenia ciekawych, aktywnych lekcji zarówno w szkole, jak i w terenie.

.