KLASY I - III

2a i 2b 2021/2022

 

Wychowawczyni kl. 2a mgr Aleksandra Tomys

Wychowawczyni kl. 2b mgr Iwona Krzemińska

Asystentka wychowawczyni kl. 2b mgr Sylwia Szreter

 

 

W kosmos z IIa
 
Ale odleciałyśmy! Prosto w nasz Układ Słoneczny. Każda z dziewczynek przygotowała informacje o wybranej planecie naszego układu. Oprócz najważniejszych informacji o temperaturze, wielkości czy ilości księżyców adeptki astronomii przygotowały modele swoich planet oraz plakaty. Lekcja była niezwykle udana choćby z tego powodu, że niektórych ciał niebieskich można było dotknąć, a jeszcze inne okazały się być świetnym zamiennikiem piłki nożnej. Ale był kosmos!
 
Zdjęcia TUTAJ
Aleksandra Tomys
 
 

 

Talenty w klasie 2b

 

Iwona Krzemińska

 

 

 

Gdzie to powietrze pytają dzieci?

Czy ktoś odpowiedź potrafi sklecić?

Odpowiedzi na te pytania szukali drugoklasiści. I oczywiście- znaleźli! Nic tak nie cieszy dzieci i nie mobilizuje do działania, jak doświadczenia! A te, które miały na celu odszukanie powietrza wzbudziły w nich wielki entuzjazm i dały wiele radości!
 
Iwona Krzemińska
 
 
 

W układzie słonecznym wirują planety...

 

Wszystkie w innym tempie, okrążają słońce...

Kosmos, to tematyka, która Dzieciakom zawsze sprawia wielką frajdę! Pytaniom o kosmos nie ma końca! Nie inaczej było i w 2b! Tym razem uczniowie nie tylko oglądali filmy i śpiewali piosenki o kosmosie, ale i samodzielnie szukali informacji w różnych książkach. Efektem ich pracy były lapbooki, którymi byli zachwyceni!
 
Iwona Krzemińska
 
 

KOKOSZA! GROSZ DO GROSZA!

Klasa 2 b zakończyła projekt "Kokosza! Grosz do grosza!". Celem projektu było nabycie wiedzy dotyczącej odkładania pieniędzy na ważne cele i wielkie marzenia oraz umiejętności oszczędnego korzystania z wody i prądu oraz gazu: ćwiczenia w planowaniu budżetu domowego i kosztów wycieczki szkolnej. Uczniowie po wykonaniu zadań rozwiązywali testy oraz wypełniali ankiety. Następnie wylosowani szczęśliwcy stali się posiadaczami nagród, co widać na załączonym zdjęciu.

Iwona Krzemińska

 

Żywe obrazy

Przy okazji omawiania malarstwa, Uczniowie kl. 2 b wcielili się w postaci dzieci namalowanych przez słynnych malarzy. Efekt prac można podziwiać w galerii.

Iwona Krzemińska

 

 

W marcu, jak w garncu...

 
tak też było i w 2b! Sporo się wydarzyło w tym właśnie miesiącu.
1. Dziewczynki dostały od chłopców miłe niespodzianki.
2. Uczniowie zgłębiali się w ciało człowieka, które bardzo dobrze poznali.
    Samodzielnie też dokonali pomiarów swego ciała.
3. Zrealizowali kolejne zadanie z projektu- Europa i ja.
4. Poznali tajniki mnożenia.
Zapraszamy do galerii!
 
Iwona Krzemińska
 
 

Solidarni z Ukrainą

Pod takim hasłem minęły zajęcia w 2b. Wojna- słowo, które wzbudza wiele negatywnych emocji wśród dzieci. Jak sobie radzić z nimi? Jak zrozumieć to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą? Czy my- Uczniowie- możemy coś zrobić w tej sytuacji? 
Na te i wiele innych pytań drugoklasiści szukali dziś odpowiedzi. Obejrzeli animację- " Wojna, która zmieniła rondo", wysłuchali fragmentu książki Barbary Gawryluk- "Teraz tu jest nasz dom" opowiadającej o dzieciach, które już kilka lat wstecz uciekały przed wojną na Ukrainie...
Dowiedzieli się też kim są emigranci, imigranci, uchodźcy. Próbowali wczuć się w sytuację rodzin, które muszą opuścić swój kraj, dom, rodzinę...
Jednogłośnie stwierdzili, że nie chcą wojny, pragną żyć w pokoju, ze swoją rodziną i przyjaciółmi...
Na koniec zajęć przygotowali w grupach plakaty nawołujące do pokoju, do pomocy naszym sąsiadom i współpracy między naszymi narodami.

Iwona Krzemińska

 

 
Wspomnień czar
 
Karnawał za nami, ferie też już minęły, ale my chętnie wracamy do naszego balu, który odbył się jeszcze przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Zabawa była wyśmienita, tak jak przygotowany przez mamy poczęstunek. Oczywiście nie mogło się obyć bez zabaw edukacyjnych- dziewczynki musiały zapisać wyraz z literą, jaka widniała na złapanym baloniku. Były tańce, własnoręcznie zrobione ozdoby i mnóstwo radości!
 
Aleksandra Tomys

 

 

W karnawale, w karnawale...

 

... dookoła wielkie bale!

Nie inaczej było w IIb! Co prawda sytuacja zmusiła nas do organizacji balu w niewielkim gronie, ale zabawa była przednia i w swojej grupie uczniowie doskonale się bawili! Co zresztą można dojrzeć na zdjęciach.
 
 
Iwona Krzemińska
 

 

 

Muzeum w Starej Szkole...

 

... to wielka duma! Nie każda szkoła może poszczycić się tak wspaniałym osiągnięciem, jakim jest Muzeum. Drugoklasiści mieli okazję je zwiedzić, poznając przy tym przeszłość naszej okolicy. Wszyscy uczniowie byli niezwykle zaciekawieni eksponatami i zapewne jeszcze nieraz wrócą do Muzeum w Starej Szkole!

Album fotograficzny TUTAJ

Iwona Krzemińska

 

Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa....

 

...pieśni o Małym Rycerzu...
Echa dawnych pieśni rycerskich zabrzmiały w II b. A to za sprawą projektu edukacyjnego, podczas którego uczniowie poznawali życie rycerzy w dawnych czasach. Zbudowali też zamki i grody, poznali strój rycerski, nauczyli się tańczyć oraz napisali mini książeczkę o Rycerzu Grzegorzu. Utrwalili w ten sposób pisownię wyrazów z rz. Zabawa była przednia i bardzo ciężko było zakończyć tę tematykę.

Album foto TUTAJ

Iwona Krzemińska

 

 

 

Szkolne Przygody Gangu Swojaków...

 

... nie są obce uczniom klasy 2b! Nie dość, że przeczytali sporo książek, by sprostać wymaganiom i otrzymać wymarzonego pluszaka, to jeszcze udało im się otrzymać wyróżnienie w konkursie organizowanym właśnie przez Biedronkę! W nagrodę wszystkie uczennice i uczniowie otrzymali dyplomy oraz pluszaki tworzące gang Swojaków! A praca konkursowa znajduje się w galerii poniżej.

Iwona Krzemińska

 

 

Dziś zagadkę dla was mam: Jak nazywa się ten pan?

 

Na biegunie jego dom,
tam gdzie tylko mróz i szron...

Tak, zgadliście! To pingwin!
Drugoklasiści mieli okazję zdobyć wiedzę o tych nielotach podczas omawiania lektury "Zaczarowana zagroda".
Mnóstwo aktywności związanych z tematyką książki spowodowało, że uczniowie chcieli wiedzieć więcej i więcej! Nie tylko nagrali scenkę wyjaśniającą, skąd wziął się tytuł książki, ale i zrobili zdjęcia z pingwinem cesarskim, który odwiedził ich w sali! Radości było co niemiara!
Powstały też mini książeczki o pingwinach, zaczarowana zagroda i papierowe pingwiny.
Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się książki o tych ptakach. Ciekawostki nie pozwoliły się od nich oderwać!
 

 

Album fotograficzny TUTAJ

Iwona Krzemińska

 

 

Proszę pana, proszę pana, proszę pana!

 

Ulepmy razem bałwana!

Oj, nie tylko bałwana można lepić zimą. Klasa 2 b miałam mnóstwo pomysłów na zimowe zabawy! Szkoda, że śniegu tak mało, bo zapewne wprowadziliby je w czyn!
 
Album klasy 2b TUTAJ
Iwona Krzemińska
 
 

 

MATEMATYKA DA SIĘ LUBIĆ
 
Zwłaszcza, jeśli wchodzi do głowy podczas zabawy. A tak się działo w 2b podczas nauki znaków rzymskich oraz odczytywaniu godzin i minut na zegarze. 
 
Album fotograficzny TUTAJ
Iwona Krzemińska
 
 
 
 
Zabawy z Cudaczkiem- Wyśmiewaczkiem
 
Znacie go? Tego małego stworka, który nie je, nie pije i tylko wyśmiewaniem żyje? My już go znamy i zdecydowanie bardziej wolimy Cudaczka- Śmiejaczka. A lektura książki Julii Duszyńskiej stała się pretekstem do rozmowy o wadach i zaletach człowieka oraz o tym, jak czasami rządzą nami emocje. Cudaczek zainspirował nas do tego, by za pomocą mimiki pokazać emocje- były więc panny Obrażalskie, panny Beksy i panienki Złośnickie. Ale największą frajdą okazało się wcielanie w panny Bylejak- tu już nie tylko twarz i mimika, ale całe ciało brało udział w pokazaniu tej postaci. Zwichrzone włosy, powyciągane ubrania, pobrudzone buzie, przekrzywione maseczki- nawet buty lewy na prawy dziewczyny pozakładały by było wiarygodnie! I od razu było widać, dlaczego warto się starać na każdym kroku- żeby tylko nie było byle jak!

Album foto TUTAJ

Aleksandra Tomys

 

 

Dzisiaj o zmierzchu wszystkie dzieci,

Jak małe ptaki z gniazd,

 

Patrzą na niebo, czy już świeci 
Najpierwsza z wszystkich gwiazd.

Zanim jednak ten wieczór nastąpi, Drugoklasiści dość długo się do niego przygotowywali:
1. Poznali zwyczaje bożonarodzeniowe.
2. Przygotowali swoją choinkę- inną, niż zwykle, drewnianą. Przy okazji nauczyli się wbijać gwoździe... Śmiechu było,
    co niemiara! Wszyscy w skupieniu czekali na swoją kolejkę i z zapartym tchem trafiali młotkiem w niewielkie
    gwózdki.
3. Wykonali lapbook, w którym zawarli najważniejsze informacje dotyczące Bożego Narodzenia.
4. Przygotowali ozdoby, które zawiesili na szkolnej choince.
5. Wykonali wieniec adwentowy techniką origami.
6. Przygotowali piękne szyszkowe choinki na jarmark.
7. Dla Seniorów zrobili wspaniałe kartki świąteczne.
8. Dekorowali pierniczki.
9. Wykonali wspaniałe prace plastyczne.
 
Zapraszamy do galerii!
 
Iwona Krzemińska
 
 

 

 
Spotkanie wigilijne
 
Święta już za pasem, więc dziewczyny z klasy 2a postanowiły razem zasiąść do stołu i porozmawiać o swoich tradycjach wigilijnych. Mówiłyśmy o tym, co będzie znajdowało się na stole i pod obrusem, kiedy zacznie się wieczerza i co to słowo oznacza, dla kogo jest dodatkowe nakrycie i kto zostawia pod choinką prezenty. I udało nam się nawet połączyć z tymi dziewczynkami, które nie mogły być tego dnia w szkole! Lekcje zdalne mają jednak swoje dobre strony;) Było odświętnie, było świątecznie i było nam razem bardzo miło. I takich uczuć przy każdym wigilijnym stole wszystkim życzymy. Wesołych świąt!
 

 

Album fotograficzny TUTAJ
Aleksandra Tomys
 
 
Podróż w czasie
 
W naszej szkole nie ma rzeczy niemożliwych! Ostatnio udało nam się odbyć podróż w czasie:) W trakcie lekcji czytałyśmy o tym, jak żyli dawno temu ludzie, z jakich narzędzi korzystali i co jedli. A później przeniosłyśmy się w nie aż tak odległą przeszłość- do czasów telefonów stacjonarnych i maszyn do pisania. Dla współczesnego młodego człowieka próba użycia takiego telefonu to nie lada wyzwanie! A wiecie, że w maszynie do pisania nic nie podkreślało błędów ortograficznych? Rozmawiałyśmy także o zawodach- i tych dawnych, i tych współczesnych. Później przyszedł czas na zabawę- trzeba było zgadywać, jaki zawód wylosowałyśmy. Jak zawsze było bardzo wesoło:)
 
  
Album fotograficzny TUTAJ
Aleksandra Tomys

 

 

Kochany Panie Mikołaju

 

 

My tak czekamy każdej zimy
Dlaczego zawsze Pan przychodzi do nas
Gdy śpimy?

Tym razem Mikołaj odwiedził Drugoklasistów gdy byli wyjątkowo rozbudzeni i czekali na niego z niecierpliwością. Już od tygodnia trwały przygotowania na przyjście miłego Staruszka. I te pytania: Przyjdzie prawdziwy? Czy też jego pomocnik? Bo przecież Mikołaj nie dałby rady odwiedzić wszystkich dzieci, dlatego musi mu ktoś pomóc...
Jak było w 2 b- można przekonać się zaglądając do galerii...
 
Galeria TUTAJ
Iwona Krzemińska

 

 

 

Andrzejkowe wróżby znam

 

Z wosku dziś powróżę wam...

niestety, wróżenia z wosku nie było... w tym roku klasa 2 b uczestniczyła w zakodowanych Andrzejkach. Wprowadzono trochę nowoczesności do starodawnych wróżb. Taka forma zaskoczyła Uczniów, ale i przyniosła wiele radości i zaciekawienia!
 
Iwona Krzemińska

 

 

 

Pokochaj pluszowego misia...

o, tak, słowa piosenki oddają miłość Dzieciaków do tej wspaniałej, mającej ponad 100 lat maskotki.

Co roku Uczniowie świętują ze swoimi ulubieńcami. W tym roku święto wyglądało nieco inaczej- nie można było przynieść do szkoły swoich misiów. Jednak przez 2 dni w 2a trwały misiowe zmagania matematyczne, muzyczne i polonistyczne. Wspaniała zabawa nie miała końca!
 
 
Iwona Krzemińska
 
 
 

 

 

 

Odkrywcy na Zamku
 
Na Zamku w Toszku odbyły się warsztaty filmowe. Klasy drugie postanowiły wybrać się i zobaczyć, jakież to ciekawe zajęcia tym razem się tam odbywały. I nie zwiedliśmy się- jak zawsze było wspaniale! Najpierw zobaczyliśmy film "Dora i Miasto Złota"- projekcja jak w prawdziwym kinie (oczywiście z popcornem!). Potem sami pobawiliśmy się w odkrywców- trzeba było rozwiązać zagadki, odnaleźć skrzynię ze skarbem i otworzyć ją specjalnym kodem. Kolejnym etapem zabawy było podsumowanie wiadomości o bohaterach filmu oraz o tym, skąd się biorą różne produkty, takie jak kawa czy czekolada.
Zabawa była świetna! 
Album fotograficzny TUTAJ
Aleksandra Tomys
 
 
 

WIRTUALNE PODRÓŻE

 
W ramach projektu edukacyjnego Wirtualne Podróże Uczniowie kl. 2 B wykonali zadania:
1. Wykonali mapę świata
2. Przygotowali ksiązeczki "Mój świat"
3. Zwiedzili swoje urocze miasteczko i poznali jego historię
4. Narysowali wspaniały samochód gotowy do podróży.
 

Album fotograficzny TUTAJ

Iwona Krzemińska

 

 
Spacerkiem przez miasto (2a)
 
Toszek... Codziennie w nim jesteśmy, ale nie do końca mamy świadomość, ile jest tu ważnych miejsc i budynków. Nie zawsze pamiętamy, że na każdym kroku towarzyszy nam historia oraz ci, którzy tworzyli to miasto od zawsze aż do dziś. A skoro otrzymałyśmy książeczkę z naszym miastem w tle, postanowiłyśmy przejść się po okolicy i dowiedzieć się więcej o naszym niewielkim miasteczku. Odwiedziłyśmy Urząd Miasta i Gminy, podeszłyśmy pod drugą szkołę podstawową, zwiedziłyśmy teren kościoła, poznałyśmy historię naszego toszeckiego rynku i św. Jana Nepomucena. Warto znać swoje miasto i jego historię! 
 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

Aleksandra Tomys

 

 

Nasza szkoła jest wesoła

 

wszyscy ją lubimy!
W naszej klasie 2b nie ma miejsca na nudę! Każde zajęcia sprawiają, że Uczniowie chcą więcej i... więcej: zdobywania wiedzy; gier i zabaw; malowania; śpiewania; gry na flecie; tańczenia! Urozmaicone zajęcia sprawiają, ze każda lekcja staje się Wielką Przygodą!

Iwona Krzemińska

 

Dzisiaj wielka jest rocznica!

 

11 listopada!
W 2 B uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez poznanie krótkiej historii naszej Ojczyzny, przypomnienie symboli narodowych, odśpiewanie hymnu oraz rozmaite zadania z zakresu edukacji polonistycznej i matematycznej. Wielką radość sprawił Dzieciom konkurs plastyczny- Mój znak- moje godło. W nagrodę za wspaniale wykonane prace była książka z naklejkami i kolorowankami przedstawiające najważniejsze postacie polskiej historii, w tym Józefa Piłsudskiego.

Iwona Krzemińska

 

 

Czy to był tylko sen?

 

Czasem wystarczy zamknąć oczy, by ziścić swoje marzenia. 


Druga B właśnie miała okazję to sprawdzić czytając lekturę "Pilot i ja". 
Po głośnym przeczytaniu książki przez Uczniów, zaczęła się doskonała zabawa z lekturą. Poprzez różne gry i zabawy Drugoklasiści sprawdzali znajomość książki oraz poznali zawód pilota. Realizując zadania z projektu Lekturki spod chmurki, uzupełnili lekturniki. Na zakończenie przygotowali gry planszowe, zakładki do książek oraz samoloty z wykorzystaniem plastikowych butelek.

Foto TUTAJ

Iwona Krzemińska

 

 

 

Sto lat, sto lat niech służy szkoła nam!
 
To już w sumie ponad 110 lat od kiedy nasza szkoła istnieje. Zacny to wiek, wielkie osiągnięcia, wspaniali ludzie. A w naszej klasie, przy okazji urodzin szkoły, miała miejsce lekcja historii- omówiłyśmy sposób ubierania pierwszych uczniów, czasy wojen oraz wygląd i wyposażenie klas. Przy okazji wykonałyśmy rysunek naszej szkoły. Jednak największą atrakcją było odszukiwanie naszych nauczycieli na starych fotografiach;)
 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

Aleksandra Tomys

 
 
 
2a i 2b z wizytą w opolskim zoo
 
Taką piękną jesień trzeba pięknie wykorzystać- najlepiej na wycieczkę:) I udało nam się zrealizować ten plan, ponieważ klasy drugie wybrały się pociągiem do Opola. Zwiedziliśmy Wieżę Piastowską, która jest symbolem tego miasta, szukaliśmy gwiazd twórców polskiej piosenki, poznaliśmy wspaniałe zwierzęta zamieszkujące opolskie zoo. Pogoda dopisała, więc widok z wieży był zapierający dech w piersiach, a zwierzęta bardzo ochoczo nam się prezentowały w całej swej okazałości. Niezwykłe wrażenie zrobiły zwłaszcza lwy, które podchodziły do nas bardzo blisko i pozwoliły nam się podziwiać. Wycieczka nam się udała!
 
Album fotograficzny TUTAJ
Aleksandra Tomys
 

 

 

 
Dzień Dziewczynki w naszej klasie (2a)
 
Kto jak kto, ale klasa IIa  musiała wyjątkowo świętować ten dzień- w końcu same dziewczynki tu są! Każda inna, każda wspaniała i kreatywna, co można było zaobserwować po tym, jak użyły swojego prezentu. A małym prezencikiem były słodkości i lakier do paznokci- coś w sam raz dla małych kobiet. Od razu wszystkie lakiery poszły w ruch! Efekty można podziwiać na zdjęciach. Do szkoły takie młode damy nie mogą chodzić z pomalowanymi paznokciami, ale ten jeden raz... W końcu to był ich dzień!
 
Album fotograficzny TUTAJ
Aleksandra Tomys
 
 

 

 

 

Bo z dziewczynami nigdy nie wie,

oj, nie wie się...

Mogą zaskoczyć i to nie raz... Ale dziś nie o tym. W 2B wielkie Święto: Dzień Dziewczynek! Chłopcy zostali Jurorami podczas wyborów MISS! A ponieważ Dziewczynek mamy 10, to i 10 kategorii było. Każda została Miss w tym, w czym jest najlepsza! Zabawa była przednia, wszyscy zadowoleni, a oprócz dyplomów Dziewczynki otrzymały upominki, na widok których aż piszczały z radości!
 

Iwona Krzemińska

 

 

 

Europa i ja

 

Wreszcie udało nam się wystartować z projektem "Europa i ja", który polega na poznaniu wybranego kraju europejskiego. My wybraliśmy Francję. Podczas pierwszych zajęć Uczniowie odszukali na mapie Europy Francję, wysłuchali Marsylianki oraz poznali symbole: flagę, godło, Marianne oraz koguta galijskiego. Wspaniale się spisali podczas przygotowywania tychże w formie plastycznej. By przybliżyć słowa "Wolność, równość, braterstwo" obejrzeli fragment musicalu "Nędznicy", który ukazał także postać Gawrocha. Z niecierpliwością oczekujemy dalszych zajęć.

Iwona Krzemińska

 

 

 

„Grosz do grosza,

 

a będzie kokosza”...

Właśnie oszczędzania mają się nauczyć Uczniowie kl. 2 B poprzez udział w projekcie "Kokosza, grosz do grosza". Na pierwszych zajęciach poznawali monety i banknoty polskich złotych. Wcielali się także w pracowników różnych zawodów, którzy po wykonanej pracy otrzymują należytą wypłatę. Nie obyło się bez zadań matematycznych, które rozwiązywali z wielkim zapałem. I tak... przez zabawę udaje się zdobyć ważne umiejętności.
 

 

 

Iwona Krzemińska

 

 

 

Skarpetkowe przygody
 
O niesamowitych przygodach uciekających skarpetek można przeczytać we wspaniałej książce Justyny Bednarek. Kto jeszcze nie czytał- polecamy! My już poznałyśmy bohaterki tej niezwykłej lektury- skarpetkę, która została mysią mamą, otulistopkę- detektywa czy skarpetę- polityka. Pobawiłyśmy się w ilustratorów książki i narysowałyśmy odważne bohaterki książki.  A przy okazji poszukałyśmy w naszych domach pojedynczych egzemplarzy skarpetek i dałyśmy im nowe życie- po przyszyciu oczu z guzików, bibułkowych języków czy włosów, nasze zwykłe skarpety zamieniły się w niezwykłe pacynki. Może w którymś domu też czają się samotne skarpetki, które czekają na nowe wcielenie?
 
Album fotograficzny TUTAJ
Aleksandra Tomys
 

 

Z okazji tego dnia niezwykłego, Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,

Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego...

Życzenia i upominki trafiły do rąk naszych Kolegów. Aby je otrzymać, chłopcy musieli się nieźle nagłowić, bowiem czekały na nich Pirackie Podchody, a w nich trudne zadania do rozwiązania! Jednak, jak na pIratów przystało- poradzili sobie doskonale i odnaleźli kufer ze skarbami!
 

 

Iwona Krzemińska

 

 

 

"Czytelnika nie można zniewalać, czytelnika się urzeka."

Antoine de Saint-Exupéry

I tak urzekani są codziennie Uczniowie kl. II B... Każdy dzień bowiem zaczynają od czytania. Obecnie jest to "Czarnoksiężnik z Krainy Oz". Po zakończeniu lektury wspólnie obejrzą cudowną ekranizację książki z 1939r.!

A tymczasem nadszedł Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania  w obchody którego postanowili włączyć się też Drugoklasiści. 29 września to dzień urodzin wspaniałej pisarki, Janiny Porazińskiej, zdecydowaliśmy więc, że sięgniemy po książkę jej autorstwa. Uczniowie poznali fragmenty "Pamiętnika Czarnego Noska". Następnie przystąpili do pracy plastycznej, której bohaterem był właśnie Czarny Nosek.
Niestety, z powodu ograniczeń związanych z epidemią, niemożliwe było wspólne spotkanie wszystkich klas młodszych, dlatego w tym roku czytanie odbyło się w salach lekcyjnych...
 

Iwona Krzemińska

 

 

Wirtualne Podróże

 

Drugoklasiści zainaugurowali udział w projekcie edukacyjnym Wirtualne Podróże. Wraz z Lekcją na żywo Nauka w Plecaku będą poznawać różne ciekawe zakątki i wykonywać zadania. Pierwsze już jest gotowe! Niecierpliwie oczekują na kolejne! 
 
 
Iwona Krzemińska
 

 

 

Pierwszy urodził się ten czarny i kudłaty,

drugi – cały piegowaty, trzeci – brązowy jak czekoladka, czwarty – podobny do niedźwiadka, a ta piąta to jest suczka, na szarym końcu urodzona i taka szara, jak myszka, od głowy do ogona. 

Tak zaczyna się wspaniała książka Wandy Chotomskiej, którą z wielkim zainteresowaniem przeczytali drugoklasiści. 
Wokół lektury powstało wiele zadań, które wykonywali z zaangażowaniem i radością, wspominając przy okazji o swoich pupilach.
 

Iwona Krzemińska

 

 

 

Babie lato w 2a
 
Wakacje się skończyły, jesień za pasem. Za oknami coraz szybciej ciemno, a w powietrzu nitki babiego lata. W związku z tym niezwykłym czasem poznałyśmy bliżej zwyczaje twórców tego niesamowitego zjawiska, czyli pająki. Wiemy jak wyglądają, co jedzą, jakie sieci budują. Dziewczynki zamieniły się też w małe pajączki i utkały piękne pajęczyny.
 

Wszystkie zdjecia TUTAJ

Aleksandra Tomys

 

 

Wrzesień w 2b

 

Dopiero wróciliśmy do szkoły po wakacjach, a już wrzesień mija...
Czas leci błyskawicznie, bo dużo się w 2 b dzieje...

1.Rok szkolny zaczęliśmy na wesoło z fotobudką;
2. Na powitanie zrobiliśmy slimy, które sprawiły nam wiele radości;
3. Szukaliśmy babiego lata;
4. Ułożyliśmy klasowe zasady i złożyliśmy podpisy, poświadczające, że będziemy ich przestrzegać;
5. Poznaliśmy kierunki na mapie i lataliśmy samolotami po całym świecie;
6. W Dzień Kropki zagraliśmy w grę terenową i poznaliśmy małą Vashti; próbowaliśmy znaleźć swoje talenty;
7. Byliśmy na wycieczce w Teatrze Nowym w Zabrzu na wspaniałym przedstawieniu pt.:"Plastusiowy pamiętnik"; następnie mieliśmy zajęcia związane z teatrem.
A to jeszcze nie koniec! Zapewne przed nami wiele ciekawych przygód, które sprawiają, że chętnie chodzimy do szkoły!
 
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Iwona Krzemińska
 
 
 
 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć