KLASY I - III

2a wych. Anna Havemeister
2b wych. Elżbieta Tuzik

DZIEŃ PUSTEJ KLASY

Ten dzień był wyjątkową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu. Stał się okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna. Tak klasa 2a spędziła ten wyjątkowy dzień. Zapraszamy do fotorelacji.

3,2, 1 START!

Klasa 2a zgłasza gotowość do realizacji projektu ,,CZYTAM Z KLASĄ - LEKTURKI SPOD CHMURKI”. Lekturniki przygotowane, książka wybrana, plastelinowe Czytusie wykonane. Także chmurka Tosia zagościła w naszym kąciku klasowym.

Anna Havemeister

UCZYMY SIĘ TEŻ POZA SZKOŁĄ…

W tym tygodniu (14 -18.09.) uczestniczyliśmy w zajęciach na podwórku szkolnym. Naszym zadaniem było przeczytać zdania zawieszone na drzewach, ułożyć je  chronologicznie, tak by tworzyły logiczną  historyjkę  i zapisać je  z pamięci. Wszystkim udało się wykonać  to zadanie znakomicie.

Anna Havemeister

PROGRAM EDUKACYJNY ,,DROGOWE ABC”

Istotą programu „Drogowe ABC” jest nauczenie dzieci zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym podczas drogi do  szkoły i powrotu do domu, a także, poinformowanie, w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie zabawy na świeżym powietrzu i podczas uprawiania sportów. Dzieci poprzez połączenie nauki i zabawy utrwaliły informacje na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, numerów alarmowych oraz poznały podstawy udzielania pierwszej pomocy. Na zakończenie otrzymały odblask - Misia Cyryla i dyplom.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W 2A

We wtorek  obchodziliśmy Dzień Kropki.  Z tej okazji  wszyscy  radośnie  bawiliśmy się, zwracając uwagę na to, że każdy z nas ma jakiś talent. Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło w naszej klasie. Przyszliśmy ubrani także w stroje w kropki.  Rozwiązywaliśmy różne zadania, które były rozłożone na ponumerowanych stacjach.
W tym dniu nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy byli „zakropkowani”. Wszystkie zadania wykonaliśmy z łatwością i zwróciliśmy  uwagę na to, że warto wierzyć w siebie.

JESTEŚMY JUŻ W 2 KLASIE!

W końcu spotkaliśmy się wszyscy. Przez wakacje jedni trochę urośli, drudzy spoważnieli, a  inni nie zmienili się.
Jak wyglądamy? I jak pracujemy? Zapraszamy  do obejrzenia naszej fotogalerii.

Album fotograficzny TUTAJ