KLASY I - III

2a i 2b 2021/2022

 

Wychowawczyni kl. 2a mgr Aleksandra Tomys

Wychowawczyni kl. 2b mgr Iwona Krzemińska

Asystentka wychowawczyni kl. 2b mgr Sylwia Szreter

 

 

 

 

 

Bo z dziewczynami nigdy nie wie,

oj, nie wie się...

Mogą zaskoczyć i to nie raz... Ale dziś nie o tym. W 2B wielkie Święto: Dzień Dziewczynek! Chłopcy zostali Jurorami podczas wyborów MISS! A ponieważ Dziewczynek mamy 10, to i 10 kategorii było. Każda została Miss w tym, w czym jest najlepsza! Zabawa była przednia, wszyscy zadowoleni, a oprócz dyplomów Dziewczynki otrzymały upominki, na widok których aż piszczały z radości!
 

Iwona Krzemińska

 

 

 

Europa i ja

 

Wreszcie udało nam się wystartować z projektem "Europa i ja", który polega na poznaniu wybranego kraju europejskiego. My wybraliśmy Francję. Podczas pierwszych zajęć Uczniowie odszukali na mapie Europy Francję, wysłuchali Marsylianki oraz poznali symbole: flagę, godło, Marianne oraz koguta galijskiego. Wspaniale się spisali podczas przygotowywania tychże w formie plastycznej. By przybliżyć słowa "Wolność, równość, braterstwo" obejrzeli fragment musicalu "Nędznicy", który ukazał także postać Gawrocha. Z niecierpliwością oczekujemy dalszych zajęć.

Iwona Krzemińska

 

 

 

„Grosz do grosza,

 

a będzie kokosza”...

Właśnie oszczędzania mają się nauczyć Uczniowie kl. 2 B poprzez udział w projekcie "Kokosza, grosz do grosza". Na pierwszych zajęciach poznawali monety i banknoty polskich złotych. Wcielali się także w pracowników różnych zawodów, którzy po wykonanej pracy otrzymują należytą wypłatę. Nie obyło się bez zadań matematycznych, które rozwiązywali z wielkim zapałem. I tak... przez zabawę udaje się zdobyć ważne umiejętności.
 

 

 

Iwona Krzemińska

 

 

 

Skarpetkowe przygody
 
O niesamowitych przygodach uciekających skarpetek można przeczytać we wspaniałej książce Justyny Bednarek. Kto jeszcze nie czytał- polecamy! My już poznałyśmy bohaterki tej niezwykłej lektury- skarpetkę, która została mysią mamą, otulistopkę- detektywa czy skarpetę- polityka. Pobawiłyśmy się w ilustratorów książki i narysowałyśmy odważne bohaterki książki.  A przy okazji poszukałyśmy w naszych domach pojedynczych egzemplarzy skarpetek i dałyśmy im nowe życie- po przyszyciu oczu z guzików, bibułkowych języków czy włosów, nasze zwykłe skarpety zamieniły się w niezwykłe pacynki. Może w którymś domu też czają się samotne skarpetki, które czekają na nowe wcielenie?
 
Album fotograficzny TUTAJ
Aleksandra Tomys
 

 

Z okazji tego dnia niezwykłego, Życzymy Wam chłopcy wszystkiego najlepszego,

Humoru radosnego
I aby codziennie spotkało Was coś magicznego...

Życzenia i upominki trafiły do rąk naszych Kolegów. Aby je otrzymać, chłopcy musieli się nieźle nagłowić, bowiem czekały na nich Pirackie Podchody, a w nich trudne zadania do rozwiązania! Jednak, jak na pIratów przystało- poradzili sobie doskonale i odnaleźli kufer ze skarbami!
 

 

Iwona Krzemińska

 

 

 

"Czytelnika nie można zniewalać, czytelnika się urzeka."

Antoine de Saint-Exupéry

I tak urzekani są codziennie Uczniowie kl. II B... Każdy dzień bowiem zaczynają od czytania. Obecnie jest to "Czarnoksiężnik z Krainy Oz". Po zakończeniu lektury wspólnie obejrzą cudowną ekranizację książki z 1939r.!

A tymczasem nadszedł Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania  w obchody którego postanowili włączyć się też Drugoklasiści. 29 września to dzień urodzin wspaniałej pisarki, Janiny Porazińskiej, zdecydowaliśmy więc, że sięgniemy po książkę jej autorstwa. Uczniowie poznali fragmenty "Pamiętnika Czarnego Noska". Następnie przystąpili do pracy plastycznej, której bohaterem był właśnie Czarny Nosek.
Niestety, z powodu ograniczeń związanych z epidemią, niemożliwe było wspólne spotkanie wszystkich klas młodszych, dlatego w tym roku czytanie odbyło się w salach lekcyjnych...
 

Iwona Krzemińska

 

 

Wirtualne Podróże

 

Drugoklasiści zainaugurowali udział w projekcie edukacyjnym Wirtualne Podróże. Wraz z Lekcją na żywo Nauka w Plecaku będą poznawać różne ciekawe zakątki i wykonywać zadania. Pierwsze już jest gotowe! Niecierpliwie oczekują na kolejne! 
 
 
Iwona Krzemińska
 

 

 

Pierwszy urodził się ten czarny i kudłaty,

drugi – cały piegowaty, trzeci – brązowy jak czekoladka, czwarty – podobny do niedźwiadka, a ta piąta to jest suczka, na szarym końcu urodzona i taka szara, jak myszka, od głowy do ogona. 

Tak zaczyna się wspaniała książka Wandy Chotomskiej, którą z wielkim zainteresowaniem przeczytali drugoklasiści. 
Wokół lektury powstało wiele zadań, które wykonywali z zaangażowaniem i radością, wspominając przy okazji o swoich pupilach.
 

Iwona Krzemińska

 

 

 

Babie lato w 2a
 
Wakacje się skończyły, jesień za pasem. Za oknami coraz szybciej ciemno, a w powietrzu nitki babiego lata. W związku z tym niezwykłym czasem poznałyśmy bliżej zwyczaje twórców tego niesamowitego zjawiska, czyli pająki. Wiemy jak wyglądają, co jedzą, jakie sieci budują. Dziewczynki zamieniły się też w małe pajączki i utkały piękne pajęczyny.
 

Wszystkie zdjecia TUTAJ

Aleksandra Tomys

 

 

Wrzesień w 2b

 

Dopiero wróciliśmy do szkoły po wakacjach, a już wrzesień mija...
Czas leci błyskawicznie, bo dużo się w 2 b dzieje...

1.Rok szkolny zaczęliśmy na wesoło z fotobudką;
2. Na powitanie zrobiliśmy slimy, które sprawiły nam wiele radości;
3. Szukaliśmy babiego lata;
4. Ułożyliśmy klasowe zasady i złożyliśmy podpisy, poświadczające, że będziemy ich przestrzegać;
5. Poznaliśmy kierunki na mapie i lataliśmy samolotami po całym świecie;
6. W Dzień Kropki zagraliśmy w grę terenową i poznaliśmy małą Vashti; próbowaliśmy znaleźć swoje talenty;
7. Byliśmy na wycieczce w Teatrze Nowym w Zabrzu na wspaniałym przedstawieniu pt.:"Plastusiowy pamiętnik"; następnie mieliśmy zajęcia związane z teatrem.
A to jeszcze nie koniec! Zapewne przed nami wiele ciekawych przygód, które sprawiają, że chętnie chodzimy do szkoły!
 
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Iwona Krzemińska
 
 
 
 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć