• MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE SIATKOWEJ

  18.02.2020 r. w Kotulinie odbyły się MISTRZOSTWA GMINY W PIŁCE SIATKOWEJ dziewcząt i chłopców z klas 7-8. Uczniowie naszej szkoły w wyniku rywalizacji zajęli I miejsca i będą reprezentowali gminę Toszek podczas zawodów powiatowych w Pyskowicach.

  Drużynę dziewcząt reprezentowały:

  Karolina Badura, Kinga Ożarowska, Jessica Muller, Izabela Falborska, Natalia Triska, Alicja Zuber, Amelia Uryasz, Nadia Wojtaszczyk, Agata Węglarz, Julia Dziewa, Paulina Golla.

  W drużynie chłopców znaleźli się:

  Karol Winicki, Karol Bochenek, Kacper Miszok, Jan Łuków, Michał Popek, Bartosz Kwiecień, Stanisław Gabryś, Błażej Pacyga, Łukasz Pasławski, Fabian Mendla, Marcel Krupa, Filip Grzeliński.

  Gratulujemy i czekamy na kolejne rywalizacje sportowe!

  Opiekunowie: Aneta Węglarz i Katarzyna Czapla

 • ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO ,,EKSPERCI PROGRAMOWANIA”

  18 lutego uczniowie klas pierwszych i drugich rozpoczęli zajęcia w ramach projektu edukacyjnego ,,Eksperci Programowania”.  Podczas  zajęć  dzieci uczyły się  pod okiem pani trener   mając do  dyspozycji maty edukacyjne, które zostały wykorzystane w grach i ćwiczeniach.   W trakcie zabaw na macie  dzieci  rozwijały zdolności matematyczne, słowne, logiczne, planowania. Najwięcej frajdy sprawiły kolorowanki z aplikacją Quiver. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia.

 • Rekrutacja na rok szkolny 2020 - 2021

  Rekrutacja na rok szkolny 2020 - 2021

  Informujemy, że nasza szkoła prowadzi rekrutację na rok szkolny 2020 - 2021 do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych Szkoły Podstawowej. Szczegółowe informacje znajdują się w załączonych dokumentach oraz można uzyskać w sekretariacie szkoły codziennie  w godz. 8.00 - 13.00.

  1. REKRUTACJA do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny  2020 - 2021:

  - regulamin rekrutacji (pdf)

  - wniosek o przyjęcie do przedszkola (pdf)

  - oświadczenie o wielodzietności lub samotnie wychowujący (pdf)

  2. REKRUTACJA do klas I na rok szkolny  2020 - 2021:

  - regulamin rekrutacji do I klasy (pdf)

  - wniosek o przyjęcie dziecka do kl.I (pdf)

 • Klub Kumpla

  W lutym br. uczniowie klasy 4a wzięli udział w kampanii społecznej Cartoon Network "Bądź kumplem, nie dokuczaj". Zajęcia przeprowadzone zostały w oparciu o kampanijny scenariusz "Podróż w nieznane". Celem akcji było zwiększenie świadomości uczniów na temat różnorodności osób i kultur oraz kształtowanie postaw otwartości i wzajemnego szacunku.

  Klasa 4a uzyskała Certyfikat potwierdzający, że jej członkowie wiedzą jak być dobrymi kolegami, szanować innych i być tolerancyjnym.

  Weronika Sczasny

 • BAL KARNAWAŁOWY

  Energia, szaleństwo i niezapomniana zabawa- tak możemy określić bal karnawałowy w naszej szkole. Gry i zabawy taneczne zorganizowane dla zerówki i klas 1-4 przez zespół animatorski  Perfectto sprawił, że nasze dzieci wróciły do domów zmęczone, ale szczęśliwe. Dziękujemy zespołowi animacyjno-wodzirejskiemu za fantastyczne i niezapomniane wrażenia z balu.

  Anna Havemeister

 • "RUCH" - to zdrowie!

  W piątek 10.01.2020r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole przedstawicieli ULKS "Ruch" Pniów. ULKS to Uczniowski Ludowy Klub Sportowy, który pod przewodnictwem pana Marcina Kwaśnioka, prowadzi sekcję tenisa stołowego dla dziewcząt i chłopców.

  Odbyły się pokazy tenisa stołowego, podczas których swoje umiejętności zaprezentował ks. Ireneusz Gierczycki - Mistrz Europy w roku 2019 w Tenisie Stołowym księży i zakonników.

 • ,,Dziel się uśmiechem”

  W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do  kolejnej akcji profilaktyczno- edukacyjnej „Dziel się uśmiechem”, współorganizowanej przez Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Poland, we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej. W związku z powyższym w oddziałach przedszkolnych i klasach I-IV zostały przeprowadzone zajęcia, podczas których dzieci zdobyły niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, sposobów  i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz konieczności regularnych wizyt stomatologicznych. W ramach tej inicjatywy wszystkim uczestnikom akcji udostępniony został zestaw materiałów edukacyjnych.Integralnym elementem zestawu były także przybory do mycia zębów.

  Anna Havemeister

 • KOLEJ ŚLĄSKA W FERIE

  KOLEJ ŚLĄSKA W FERIE

  Informujemy o kolejnej edycji akcji „Kolej na Ferie”. W ramach akcji, w czasie ferii, dzieci i młodzież mogą podróżować Kolejami Śląskimi za darmo. Oferta obowiązuje od 11 do 26 stycznia 2020 roku, w czasie ferii uczniów z województwa śląskiego. Aby móc za darmo podróżować pociągami Kolei Śląskich, wystarczy podczas kontroli zamiast biletu okazać ważną legitymację szkolną. Oferta dotyczy uczniów szkół podstawowych, licealnych, techników i szkół branżowych. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać również najmłodsi – w tym wypadku wystarczy posiadać dokument potwierdzający wiek. Warto pamiętać, że dzieci do czwartego roku życia podróżują Kolejami Śląskimi bezpłatnie przez cały rok. Promocja obejmie swoim zasięgiem wszystkie linie obsługiwane przez Koleje Śląskie; jedynym wyjątkiem będzie linia do Zakopanego.

 • Tenis stołowy - zajęcia w czasie ferii w Pniowie

 • Dyżur feryjny oddziału przedszkolnego 13 - 17.01.2020r.

  Dyżur feryjny oddziału przedszkolnego 13 - 17.01.2020r.

  Informujemy, że w okresie ferii zimowych nasza placówka pełni dyżur od 13. do 17. stycznia 2020r. Zgłoszenie dziecka dokonujemy w sekretariacie za pomocą karty zgłoszenia w terminie do 9 stycznia 2020r.

  Przyjęcie dziecka będzie realizowane do wyczerpania miejsc w placówce.

 • JASEŁKA

 • KONKURS MANUALNY

  KONKURS MANUALNY

  W tegorocznej edycji ,,Gminnego Konkursu Manualnego” z mottem przewodnim gwiazdy betlejemskiej, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielowsi uczennice klasy Ia: Laura Grochla i Martyna Rzepka otrzymały wyróżnienia. Wyróżnienie otrzymała również klasa Ib za swoją pracę w kategorii grupowej. Gratulujemy!

  Anna Havemeister

 • Konkurs Pięknego Czytania

  Konkurs Pięknego Czytania

  Uczniowie klasy II A i III A brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania. Tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania zdobył Piotr Wycisk z klasy II A.

 • Leśniczy często chodzi po lesie

  Zawsze zwierzętom swą pomoc niesie.

  Tym razem zawędrował do SP nr 1! A to za sprawą wspaniałych świerków, które Dzieci przemieniły w cudowne choinki! Ale... nie tylko! Pan Piotr Klita, tata naszych uczennic- Agatki i Edytki w ciekawy sposób przybliżył pracę leśnika oraz zapoznał Uczniów ze zwyczajami zwierząt leśnych. Największą frajdę sprawił, naśladując odgłosy zwierząt i ptaków. Mamy nadzieję, że wiosną spotkamy się w naturalnych warunkach i będzie to jeszcze ciekawsze doświadczenie.

  Iwona Krzemińska

 • Nasz udział w Toszeckim Jarmarku Adwentowym

  Nasz udział w Toszeckim Jarmarku Adwentowym

  W sobotę 14 grudnia odbył się już po raz dziesiąty Toszecki Jarmark Adwentowy. Tradycją stał się udział naszych uczniów w tym lokalnym przedsięwzięciu. Od samego rana uczniowie klasy 8a pomagali organizatorom w przygotowaniu sceny i straganów, a wieczorem uczniowie klas 7a, 7b i 8c zachęcali odwiedzających jarmark do oddawania głosów na nasze szkolne muzeum, które bierze udział w konkursie zorganizowanym przez Muzeum Śląskie. Uczniowie rozdawali ulotki promujące muzeum i zawierające link do strony internetowej, na której można oddać swój głos.

  Anna Badura

 • ŚWIĄTECZNY WYSTĘP PIERWSZAKÓW DLA SENIORÓW Z NASZEJ GMINY

  Uczniowie klasy Ia wystąpili 13.12.2019r. dla Klubu Seniora z gminy Toszek podczas spotkania opłatkowego, które odbyło się w Zamku Toszeckim. Dzieci zaśpiewały świąteczne pastorałki i kolędy oraz złożyły wszystkim gościom życzenia świąteczne. Uczestnicy spotkania ze łzami w oczach oglądali występ naszych uczniów, który został nagrodzony gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem.

  Anna Havemeister

 • Wycieczka do Wiednia

  W dniu 12 grudnia uczniowie klas 7a, 7b, 8c wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do  Wiednia. Z przewodnikiem zwiedzaliśmy zabytki stolicy Austrii m.in Hofburg, katedrę św. Szczepana. Odwiedziliśmy też Muzeum Historii Naturalnej, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałe zbiory minerałów i kamieni szlachetnych, zwierząt z całego świata, a także zobaczyć dinozaury i mamuty.

  Popołudniowy czas spędziliśmy na świątecznym jarmarku  przy Ratuszu, gdzie każdy znalazł coś dla siebie: tradycyjne austriackie kiełbaski, słodkości, pamiątki. Dla uczniów była to także lekcja praktycznej nauki języka niemieckiego – każdy robił sam zakupy. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Toszka.

  Donata Podkowa

 • WYJAZD DO FILHARMONII ŚLĄSKIEJ I WARSZTATY W MUZEUM ŚLĄSKIM

  11.12.19r. uczniowie klas I- IV  uczestniczyli w wycieczce do Filharmonii w Katowicach. Krzysztof Dobosiewicz w grudniowej Młodej Filharmonii wprowadził wszystkich w wyjątkowy, bajkowy świat. Jego muzyka, skomponowana w oparciu w oparciu o libretto opery Salija Malgorzaty Szwajlik, zaniosła ich w magiczne miejsca. Plastyczne wręcz konstrukcje dźwięków opowiedziały historię o Saliji, dziewczynce, która uczyła się doceniać to, co miała – dom, rodzinę, codzienność i małe radości. Było to niezwykłe doświadczenie, łączące w sobie ilustrację muzyczną, ciekawą fabułę oraz walory edukacyjne.

  Następnie udaliśmy się do Muzeum Śląskiego w Katowicach, gdzie uczniowie klas I wsłuchali się w śląskie baśnie czytane i opowiadane przez edukatora. Dzięki oddziaływaniu przestrzeni – zajęcia odbywały się w otoczeniu obrazów przedstawiających krajobraz i kulturę regionu – na wiele sposobów poznały tradycyjne opowieści, na przykład o Skarbniku i  Utopcach . Pod koniec zajęć każde z dzieci wykonało  ilustrację do usłyszanej baśni śląskiej. Z kolei klasa II wzięła udział w warsztatach ABC Teatru. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o osobach, które pracują przy tworzeniu kostiumów dla aktorów oraz pomagają aktorom w ich przemianie na scenie. Dodatkowo na podstawie eksponatów poznali różnorodne rodzaje kostiumów. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie budowały z klocków mini scenografię, a potem bawiły się w scenografii z lustrem weneckim. Natomiast trzecio- i czwartoklasiści podczas warsztatów ,,W 60 minut dookoła świata” przenieśli się na wszystkie kontynenty, poznając zwyczaje i życie mieszkańców. Przygodę zaczęli od budowy afrykańskiej wioski, a zakończyli w chacie na Syberii. Wspaniała sceneria i ciekawy przekaz na długo pozostanie w pamięci uczniów.

  Anna Havemeister

 • Wyjazd do sali zabaw Alele

  9 grudnia oddziały przedszkolne naszej Szkoły wybrały się na wycieczkę do sali zabaw Alele w Zbrosławicach. Bilety na wyjazd podarowane zostały przedszkolakom przez Świętego Mikołaja. Dzieci bawiły się świetnie! Baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, tory przeszkód i wszystkie pozostałe atrakcje sali zabaw dostarczyły przedszkolakom wielu pozytywnych emocji. Dzieci z pewnością zapamiętają ten dzień bardzo długo!  

 • MIKOŁAJ I JEGO ŚWITA DZIŚ WSZĘDZIE ZAWITA !

  Renifer Rudolf już grzeje kopyta,

  Mikołaj w pośpiechu prezenty chwyta.

  Wszystkie smutki wnet pójdą w kąt -

  serdecznie życzymy Wesołych Świąt!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć