• I POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY JOSEPHA VON EICHENDORFFA

 • KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY JOSEPHA VON EICHENDORFFA

  Fotorealacja - Antonia Grochla z 7a

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  Autorką zdjęć jest Antonia Grochla z kl. 7a

 • DRZEWO - NAJLEPSZY SUPERBOHATER NA CAŁYM ŚWIECIE !

  To hasło było tematem przewodnim 11 października w naszej szkole - w tym właśnie dniu obchodziliśmy w klasach 1-3 Światowy Dzień Drzewa, który przypada 10 października. Uczniowie klas 1-3 już od rana aktywnie uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których poszerzyli swoją wiedzę o drzewach, ich znaczeniu w życiu człowieka, a także dowiedzieli się skąd wzięło się święto drzewa i dlaczego je obchodzimy.  Dzieci obejrzały film edukacyjny pt.: „Co kryją drzewa” oraz z zaciekawieniem oglądały wystawę : dary drzew, ich rodzaje, książki o drzewach z naszej szkolnej biblioteki...i wiele innych. Pod koniec lekcji przyznały jednogłośnie, że żaden znany superbohater z bajek czy filmów nie ma takich zdolności i "mocy" jakie mają drzewa. Największą atrakcją dnia była ścieżka sensoryczna stworzona z kasztanów, żołędzi, liści, siana, drewna...Ależ to było ciekawe doświadczenie! Dzieci z radością i piskami przechodziły po ścieżce wiele razy:) Na podsumowanie Święta Drzewa każda klasa zrobiła piękną pracę plastyczną - wielkie drzewo, którego liśćmi były pomalowane wcześniej farbą, odbite rączki dzieci. Prace teraz wspaniale zdobią nasze sale:)Wszystkie dzieci zostały mianowane przyjaciółmi drzew i obiecały o nie dbać i szanować, a nawet posadzić wspólnie z rodzicami własne drzewko :)

  Katarzyna Jendrysik

 • Europejski Dzień Języków w naszej szkole

 • Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona”

  Na przełomie września i października uczniowie klas 1-3 naszej szkoły w ramach wojewódzkiej akcji informacyjno – edukacyjnej pt.: „Wirusoochrona” wzięli udział w zajęciach profilaktycznych na temat higieny oraz zdrowia. Podczas  zajęć zwrócono szczególną uwagę na profilaktykę zdrowotną, rolę szczepień ochronnych, prawidłowe odżywianie, ważną rolę aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka. Uczniowie poznali sposoby walki z chorobami zakaźnymi przenoszonymi drogą kropelkową. Zapoznali się z kolejnymi etapami mycia rąk. Wykonali doświadczenie, dzięki któremu zobaczyli, jak mydło działa na brud. Z mydła zrobili samodzielnie ,,Mydłomena", który ma im przypominać o prawidłowej higienie, a na koniec prawidłowo umyli ręce. Ponadto dowiedzieli się jak zapobiegać chorobom i ich rozprzestrzenianiu się - obejrzeli film edukacyjny ,,Szczepienia- ważna rzecz". Omawiali schemat ,,zarażania się", wykonali scenki dramowe ,,Wizyta u pielęgniarki", poznali budowę strzykawki i kolorowali rysunki związane ze szczepieniami. Przeprowadzone działania dotyczyły także prawidłowego odżywiania. Dzieci zapoznały się z piramidą żywienia, zwrócono uwagę na hierarchię spożywania produktów żywieniowych zgodnie z piramidą, rozumienie znaczenia spożywania zdrowych produktów w odpowiednich ilościach, istotnych dla zdrowia i aktywność fizyczną oraz rolę wody dla organizmu. Na zakończenie tych zajęć uczniowie wykonali rysunek ,,Wodolubka", aby zapamiętać, że woda jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

  Anna Havemeister

 • Konkurs recytatorski poezji i prozy Josepha von Eichendorffa

  Serdecznie zapraszamy szkoły podstawowe z naszego powiatu do udziału w konkursie recytatorskim poezji i prozy Josepha von Eichendorffa. Konkurs odbędzie się w naszej szkole 22 października. Na zgłoszenia  czekamy do 10 października.

  W załączeniu regulamin i karta zgłoszenia (KARTA_ZGLOSZENIA.RECYTATORSKI.2021.doc) wraz z adresami mailowymi, na które należy kierować zgłoszenia.

  Anna Badura

 • Igrzyska Dzieci - badminton

  Igrzyska Dzieci - rocznik 2009 i młodsi -zawody gminne badmintona 12.10.2021 r.

  III miejsce drużyny dziewcząt oraz III miejsce drużyny chłopców

 • ŚLUBOWANIE PRZEDSZKOLAKA - 11.10.21r.

 • Powiatowy turniej badmintona - 11.10.21r.

 • Gratulujemy naszym piłkarzom!

  Dnia 8 października w Wielowsi, sportowa reprezentacja naszej szkoły,  uczestniczyła w mistrzostwach powiatu gliwickiego piłki nożnej chłopców- półfinał. Nasi piłkarze w składzie: Patryk Cierlica, Wojciech Czapla, Karol Grzeliński, Marcin Kopytko, Florian Kusz, Niko Mendla, Łukasz Popek, Marcin Zadrożny, wywalczyli 2 miejsce.  Pierwsze miejsce zdobyli gospodarze Szkoła Podstawowa z Wielowsi. Na 3 miejscu turnieju znalazła się Szkoła Podstawowa z Rudzińca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom prawdziwie sportowej rywalizacji a zwycięzcom turnieju życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

  Aneta Węglarz

 • Spotkanie z doradcą zawodowym

  5 października klasy 7 i 8 wzięły udział w spotkaniu z doradcą zawodowym, panią Izabelą Koziol. Uczniowie dowiedzieli się jakie kroki należy podjąć, aby dobrze wybrać szkołę ponadpodstawową.

  Joanna Falborska

 • Zaproszenie do konkursu plastycznego Samochód Korfanty

 • Gratulujemy naszym sportowcom!

  I miejsce- starsi

  II miejsce- młodsi

 • XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mogą teraz nadrobić te zaległości. Od 24.09.21 r. do 30.09.21 r. uczniowie klas 3 – 8 będą mieć okazję do sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia.  Na przerwach będą mogli wykonać różne zadania umieszczone na korytarzach naszej szkoły, uczestniczyć w grach dydaktycznych utrwalających znajomość tabliczki mnożenia. A 01.10.21 r. sprawdzą  się na egzaminie pisemnym. Wszyscy ci, którzy zdadzą egzamin bezbłędnie i napiszą go najszybciej otrzymają tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas najbliższej akademii szkolnej.

  Życzymy miłej i pożytecznej zabawy z tabliczką mnożenia!

  Anna Havemeister

 • III PIKNIK RODZINNY - fotoreportaż

  Zdjęcia - Michał Ociepka - uczeń kl. 7a.

 • Piknik - fotoreportaż - ciąg dalszy

  Zdjęcia - Antonia Grochla - uczennica kl. 7a.

 • Nasz udział w Integrze

 • "Ratownicy" Patrolu Pierwszej Pomocy w akcji.

  12 września 2021r. w Kotliszowicach podczas festynu - akcji szczepień przeciwko COVID-19 zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich uczyliśmy dzieci i dorosłych jak udzielać pierwszej pomocy. 

  "Ratownicy" to ubiegłoroczni absolwenci naszej szkoły.

  Ratownik - WP

 • Stołówka - wyniki postępowania w zamówieniach publicznych

  Stołówka - wyniki postępowania w zamówieniach publicznych
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć