• DLD BABCI I DZIADKA

 • Konkurs!

  Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału!

 • DYŻUR ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W CZASIE FERII

  DYŻUR ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W CZASIE FERII

  Informujemy, że nasz oddział przedszkolny w okresie ferii pełni dyżur od 21.02.2022 r. do 25.02.2022 r.

  Deklaracje pobytu dziecka przyjmujemy do 10.02.2022r. poprzez skrzynkę podawczą umieszczoną przed wejściem do szkoły.

  Niezbędne dokumenty:

  Deklaracja_(osoby_odbierajace).pdf

  Deklaracja.pdf

  Klauzula_informacyjna.pdf

  Oswiadczenie__informacja_dla_rodzicow.pdf


  Dyrekcja szkoły

 • Gminny turniej tenisa stołowego

  Dnia 17. stycznia 2022 r. reprezentacja szkoły w tenisie stołowym chłopców roczników 2007-2008 w składzie: Łukasz Popek, Marcin Kopytko, Wojciech Czapla, wzięła udział w gminnym turnieju tenisa stołowego w Pniowie. Chłopcy rywalizowali z uczniami ze szkół z Pniowa, Kotulina oraz ze Szkoły im. G. Morcinka w Toszku. Ostatecznie nasza drużyna zajęła II miejsce, a Łukasz Popek został indywidualnym Mistrzem Gminy!!!

  Serdecznie Gratulujemy!!!

 • WESOŁYCH ŚWIĄT!

 • Nasz udział w XI Toszeckim Jarmarku Adwentowym

  Dziękujemy serdecznie rodzicom, nauczycielom, obsłudze i uczniom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie świątecznych słodkości i rękodzieła na tegoroczny jarmark adwentowy. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na budowę szkolnego ogrodu sensorycznego. 

 • Spacer Świętego Mikołaja

 • Andrzejkowe wróżby

  Uczniowie klasy ósmej przygotowali zestaw andrzejkowych wróżb - na zdjęciach wizyta klasy 1a

 • Sesja historyczna

  26 listopada uczniowie klasy 8 wzięli udział w Sesji Historycznej na temat III Powstania Śląskiego na terenie Gliwic i naszego powiatu.W czasie imprezy wychowankowie naszej szkoły odebrali nagrody za konkurs plastyczno-historyczny.

  Joanna Falborska

 • "Gramy zmysłami - słuch"

  Uczniowie klas 1 - 3 wykonali kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Gramy zmysłami". Dowiedzieli się jak działa zmysł słuchu, grali w memory słuchowe i  bawili się w ,,grające szklanki".  Były także zabawy: ,,bąbelkowe pstryczki", ,,jesienne dary z gestodźwiękami" oraz granie na instrumentach ,,tęczowej muzyki" piosenki ,,Pięć kropelek". Zapraszamy do fotorelacji.

  Anna Havemeister

 • DZIEŃ PRAW DZIECKA

  W piątek, 19 listopada uczniowie klas młodszych  naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka . Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży.

  Anna Havemeister, Iwona Krzemińska

 • Gratulacje dla laureatów!

  W powiatowym konkursie  plastyczno – historycznym pt. Samochód pancerny Korfanty, I miejsce w kategorii uczniów klas 4-5  zdobył Piotr Wycisk z klasy 4, natomiast w kategorii klas 7 -8 II miejsce – Antonia Grochla z klasy 7. Wyróżnienie zdobył również Maksymilian Milewski z klasy 4. Nagrody zostaną wręczone podczas sesji historycznej z okazji 100 rocznicy III powstania śląskiego  w dniu 26.11.2021.

  wyniki konkursu

  Donata Podkowa

 • Pasowanie na czytelnika

  W dniach 9 i 16 listopada odbyło się w bibliotece pasowanie na czytelnika dla uczniów klas pierwszych.Najmłodsi zostali zapoznani z zasadami funkcjonowania biblioteki.Każdy otrzymał swoją pierwszą książkę oraz zakładkę do niej.

  Joanna Falborska

 • I Konkurs Muzyki Patriotycznej

  27 października uczennice naszej szkoły z klas trzecich: Agata Bochenek i Sophie Nwachukwu wzięły udział w I Konkursie Pieśni,Piosenki i Muzyki Patriotycznej zorganizowanym przez Zamek w Toszku i Gminę Toszek. Podczas gminnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości odbyło się rozstrzygnięcie tego konkursu. Obie wokalistki zaprezentowały się świetnie i uzyskały następujące wyniki:

  I miejsce: Sophie Nwachukwu - 3a

  II miejsce: Agata Bochenek - 3b

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Anna Havemeister

 • Nasz udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości

 • Święto Niepodległości

 • Gratulacje Sophie!

  Uczennica klasy 3a - Sophie zajęła III miejsce w XIV Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, który odbył się szóstego listopada we Wielowsi. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych. 

  Anna Havemeister

 • #Szkoła Pamięta

  Uczniowie klasy 4 w ramach lekcji historii odwiedzali miejsca pamięci związane z II wojną światową. 27 października zapalili znicz przy pomniku „Ofiarom Wojen” i poznali niezwykłą historię tego miejsca. 3 listopada uczcili pamięć ofiar obozu NKWD w Toszku, zapalając znicz przy Zbiorowej Mogile Ofiar Obozu NKWD. Działania te wpisują się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła Pamięta”, do której przystąpiła nasza szkoła.

  Donata Podkowa

 • "Fascynująca Fizyka"

  O tym, że fizyka jest kluczem do zrozumienia świata przekonali się uczniowie zarówno młodszych, jak i starszych klas naszej szkoły podczas pokazów popularnonaukowych „Fascynująca Fizyka”.  W ostatnim tygodniu października w czasie transmisji na żywo pracownicy naukowi Instytutu Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie prezentowali doświadczenia z różnych działów fizyki. Lewitujące  lokomotywy, pokazy z ciekłym azotem, modele poduszkowca z wykorzystaniem odkurzacza, eksperymenty z próżnią to tylko kilka przykładów doświadczeń, które zadziwiły i zaciekawiły wszystkich uczestników. Podsumowaniem każdych zajęć były internetowe quizy, w których brało udział ponad 1000 uczniów z całej Polski.

  Kornelia Rzepka

 • Uroczyście ślubujemy!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć