• "Barbórka" - to ważne święto!

  Dzień Górnika w oddziałach przedszkolnych.

  Czy dzieci zastanawiały się kiedyś skąd bierze się węgiel? Kto musi ciężko pracować i  dziennie ryzykować życie żeby nam było ciepło? Dziś najmłodsi mogli porozmawiać o tym z górnikiem. Podziwiali galowy strój, a pytaniom nie było końca. Teraz dzieci już będą wiedzieć, że górnika i jego pracę trzeba bardzo doceniać.

  Monika Leśniewska

 • XIII Wojewódzki Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych ,,Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi”

  03.12.19 klasy Ia i VII a reprezentowały naszą szkołę w XIII Wojewódzkim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych ,,Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi”. Celem tej imprezy było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek i piosenek zimowych, rozwijanie uzdolnień i umiejętności muzycznych dzieci.

  Anna Havemeister

 • 7A i 8A na warsztatach w Opolu

  Poniedziałek 02.12.2019r. - warsztaty w DWPN w Opolu - O historii i tożsamości na Górnym Śląsku. Edukacja regionalna i międzykulturowa.

 • Zabawa andrzejkowa w DPS-ie

  W czwartek 28 listopada w DPS Wiśnicze odbyła się zabawa andrzejkowa, w której udział wolontariuszy jest już tradycją. Tym razem w zabawie wzięło udział 12 naszych wolontariuszy z klas ósmych pod opieką pani Anny Badury.

 • Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!

  Andrzejki w klasach IA i IB.

 • Konferencja w Muzeum w „Starej” Szkole

  25 listopada w muzeum szkolnym odbyła się konferencja historyczno-autorska organizowana przez Towarzystwo Społeczno Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego Oddział Gliwice. W ramach konferencji odbyło się  spotkanie autorskie z dr Leszkiem Jodlińskim oraz kuratorskie oprowadzenie po wystawie „Życie codzienne mieszkańców Toszka w XX wieku – dom, szkoła, praca”.

  Donata Podkowa

 • WARSZTATY ,,BILINGUA – ŁATWIEJ Z NIEMIECKIM”

  W poniedziałek (25.11.19 r. ) uczniowie klas I a, I b , IV a ,VII a  uczestniczyli w warsztatach języka niemieckiego prowadzonych przez panią Iwonę Hanysek. Z zadaniami w języku niemieckim zmagały się   także przedszkolaki z grupy Biedronek. Był to wspaniały dzień spędzony z ,,Baśniami Braci Grimm” i na ciekawych zabawach językowych. Wszyscy świetnie się bawili.

  Anna Havemeister

 • WYCIECZKA DO WIEJSKIEJ CHATY

  Uczniowie klas I- IV uczestniczyli w zajęciach, które  przybliżyły im pracę rolnika od początku wiosny aż po jesień. Opowiadano i  oglądano do tego tematu film o pracy na roli i w zagrodzie (m.in. sianie zboża – żniwa, sadzenie ziemniaków – wykopki, obróbka lnu, kiszenie kapusty). Szczególnie zwrócono uwagę na to , „co nam jesień w darze niesie…”. Najwięcej czasu poświęcono ziemniakom, temu co z nich możemy otrzymać czy wyczarować. Ziemniak to doskonały materiał na tworzenie jesiennych ludków, które uczestnicy zajęć, wykorzystując przeróżne materiały, sami wykonali. Uwieńczeniem zajęć było pieczenie kiełbasek i ziemniaków. Ponadto duży ogród i znajdujące się tam gospodarstwo umożliwiło dzieciom  kontakt  ze zwierzętami mieszkającymi w tym gospodarstwie. Wszystkie zwierzęta były wdzięczne za każdą marchewkę, jabłuszko, liść sałaty, kapustę, suchy chleb…

  Anna Havemeister

 • Goście z Górnika Zabrze - 20.11.2019r.

 • „Dziecko to także człowiek tylko, że jeszcze mały…”

  20.11.2019. przypada 30-sta rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Dzieci są coraz bardziej świadome praw, które ich dotyczą, jednak nie do końca je znają.

  Iwona Krzemińska

 • TEATRZYK ,,CENNE RADY”

  W środę 20 listopada naszych przedszkolaków i pierwszoklasistów odwiedzili aktorzy Teatru Lalek Bajka z Nowego Sącza z przedstawieniem pt.: "Cenne rady". Celem bajki było ukazanie jak unikać zagrożeń na ulicy, gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Był również poruszony wątek, aby nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości, nie przyjmować od nich prezentów.

   

  Anna Havemeister

 • DZIEŃ KAPCIA

  W dniu 14.11.2019r. w naszej szkole odbył się Dzień Kapcia.

  Uczniowie chodzili po szkole we własnoręcznie przyozdobionych kapciach. Każdy wykazał się dużą kreatywnością.

   

  Julia Dziewa - uczennica kl.8b

 • PROGRAM EDUKACYJNY "SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW"

   

  Uczniowie klas I-III przystąpili do programu edukacyjnego "Szkolne przygody Gangu Słodziaków", którego patronem jest sieć sklepów Biedronka.  Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas I-III. Codzienne głośne czytanie w domu (dowolnej książki) było dokumentowane podpisem rodzica, a następnie nagradzane w szkole naklejką Słodziaka, która umieszczona była w albumie ucznia „Czytaj codziennie”.Jako podsumowanie akcji -  13  listopada  rozlosowano maskotki Słodziaki , książki oraz  inne nagrody z bohaterami ,,Gangu Słodziaków”.

 • STROIK BOŻONARODZENIOWY

 • 11 listopada - uroczystości gminne

  W poniedziałek 11 listopada nasi uczniowie brali udział w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

 • Święto Niepodległości

  11 listopada kojarzy się z uroczystymi przemówieniami na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie i składaniem kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W naszej szkole, już 8 listopada, odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie i nauczyciele wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Dzięki części artystycznej mogliśmy przypomnieć sobie naszą drogę do niepodległości i wspólnie poddać się nastrojowi tego święta.

 • Zasady świadczenia opieki stomatologicznej

 • 1 listopada

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły oddali hołd zmarłym. W czasie dnia Wszystkich Świętych przedstawicielki społeczności uczniowskiej Daria Kotyrba i Julia Dziewa zapaliły znicze pod obeliskiem poświęconym ofiarom wojen, przy masowej mogile ofiar NKWD oraz pod tablicą upamiętniającą naszą patronkę Irenę Sendler. 

 • Warsztaty chemiczne

  W czwartek, 31 października uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w niezwykle ciekawych warsztatach chemicznych. Zajęcia miały na celu poszerzenie wiedzy uczniów na temat powstawania i wykorzystywania paliw gazowych oraz bezpiecznej eksploatacji gazociągów przesyłowych. Warsztaty prowadzili przedstawiciele Centrum Edukacji „Smart Lab”. Sponsorem była firma Gaz-System, która zajmuje się budową gazociągów. Zajęcia z eksperymentami prowadzone były przez profesjonalistów w specjalnie zaaranżowanym laboratorium. Dzięki przeprowadzonym warsztatom uczniowie znacznie poszerzyli swoją wiedzę, a przede wszystkim przekonali się, że nauką można się bawić i zachwycać.

  Wojciech Stowski

 • JESIENNA ZADUMA

  Podtrzymując szkolną tradycję dziś (31.10.19) klasy Ia i Ib wybrały się na pobliski cmentarz parafialny. Uczniowie zapalili znicze i wspólnie pomodlili się. Uświadomiono im istotę przeżywania nadchodzących świąt oraz szacunku i pamięci o osobach spoczywających na cmentarzu.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć