• Wakacje!

 • Goście w naszym Muzeum!

  W czwartek 24 czerwca odwiedzili  nasze Muzeum uczniowie klasy 4 i 5 z Pniowa, którzy pod opieką pani Kariny Ociepki przyjechali na wycieczkę do Toszka. Uczniowie poznali historię naszej szkoły i obejrzeli wystawę. Największe zainteresowanie jak zawsze wzbudziły ciekawe eksponaty, które można dotknąć, wziąć do ręki,  a nawet przymierzyć jak np. cylinder! Krótka wizyta w  naszej szkole była dla nich dobrym początkiem poznawania historii Toszka w czasie wycieczki po mieście.

  Donata Podkowa

 • Żegnaj przedszkole!

 • Żegnamy ósme klasy:))

 • Wycieczka do Muzeum w Katowicach

  W dniu 18 czerwca uczniowie klasy 8a uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Wyjazd był realizacją nagrody za zwycięstwo w konkursie „Muzeum Młodych”, które nasza szkoła zdobyła w lutym 2020 roku. Z powodu pandemii i zamknięcia muzeum, dopiero teraz mogliśmy wykorzystać voucher na zwiedzanie ścieżki pt.: Rajza szkolna – skond my som?  Pani przewodnik opowiadała o śląskiej kulturze, tradycji i sztuce nieprofesjonalnej, tzw. Grupy Janowskiej, która skupiała artystów – górników.  Największe zainteresowanie  wzbudziła  jednak wystawa poświęcona historii Górnego Śląska: „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. Ciekawe eksponaty, interaktywna forma ich prezentacji, pozwoliła nam odbyć niezwykłą podróż  w czasie po naszym regionie, od średniowiecza aż po współczesność.

  Donata Podkowa

 • Rowerowy patrol na pikniku ekologicznym - "Da się! Zbieramy hasie"

 • Zbiórka elektrośmieci w naszej szkole - zapraszamy!

  Zbiórka elektrośmieci w naszej szkole - zapraszamy!

  Nasza szkoła przystąpiła do konkursu "Elektrośmieci oddajesz nagrody dostajesz!". Zapraszamy do włączenia się do naszej akcji -  w  dniach 17-25.06.2021 do szkoły dostarczyć można będzie zużyty sprzęt elektroniczny. Za zebrane niesprawne urządzenia  pozyskamy środki na zakup sprzętu sportowego, pomocy dydaktycznych itp.

  Co zbieramy?

  Zużyte baterie i akumulatory używane w telefonach, elektronarzędziach (np. wkrętarkach), zabawkach, pilotach, zegarkach, baterie jednoogniowe typu AA, AAA, R20, guzikowe i inne które bez problemu można przenieść ręcznie i które były przeznaczone do używania w gospodarstwach domowych do zwykłych celów, bez akumulatorów samochodowych i przemysłowych;

  Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny:

  lodówki, pralki, zmywarki, TV/monitory, LCD, odkurzacze, tostery, kuchenki elektryczne, mikrofale, wagi, komputery, laptopy, klawiatury, myszki, słuchawki, drukarki, telefony, kamery, odbiorniki radiowe, wiertarki i inne elektronarzędzia, gry video, drony, suszarki, młynki do kawy, ekspresy do kawy, zabawki elektryczne, sprzęt muzyczny i sportowy, sprzęt oświetleniowy oraz każde inne urządzenie które do działania potrzebuje prądu z gniazdka lub z baterii. Zbieraniu podlega sprzęt kompletny, nie zdemontowany.

  Prosimy o szerokie rozpropagowanie naszej akcji - ważnej z punktu widzenia ekologicznego, jak i edukacyjnego.

 • Szanowni Rodzice, Uczniowie!

    Główny organizator Gazeta Nowiny Gliwickie zaprasza na Piknik ekologiczny pn. „ Da się! Zbieramy hasie”  

  Miejsce: Dzika plaża w Rzeczycach (dojazd: za pomocą GPS: wpisać dzika plaża Rzeczyce)

  Data i godz. rozpoczęcia: 19.06.2021r. godz. 10.00

  Celem jest zbiórka śmieci pozostawionych wokół części zbiornika. Każdy uczestnik otrzyma worek na śmieci, rękawiczki i wodę do picia.

  Ponadto w czasie imprezy odbędą się atrakcje: zjeżdżalnia dla dzieci, zabawy dla dzieci, możliwość rejsu łódką po zbiorniku, grochówka żołnierska itp.

  Pierwszą pomoc w czasie imprezy zabezpieczają „Ratownicy” Patrolu Pierwszej Pomocy – uczniowie naszej szkoły. Zachęcamy do wzięcia udziału w pikniku ekologicznym wraz ze swoimi dziećmi.

  Szczegóły na facebooku Nowin Gliwickich.

  Dyrektor szkoły

 • UWAGA!

 • Kilka słów o bezpieczeństwie

  Wakacje już za kilka dni, więc warto przypomnieć sobie, jak należy dbać o to, by ten czas była pełen zabawy i beztroski. Przesympatyczni panowie z Policji opowiedzieli nam, jak trzeba poruszać się rowerem czy na łyżworolkach( zawsze w kasku i do 10 roku życia pod okiem osoby dorosłej), na co należy zwracać uwagę w kontakcie z kimś, kogo nie znamy(nie wolno iść z taką osobą, nawet gdy powołuje się na naszych rodziców lub zna nasze imię)oraz jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą( nigdy nie wchodzimy nagrzani do wody). Wydaje się, że wszyscy o tym wiemy, ale warto sobie przypomnieć- przecież chcemy spotkać się cali i zdrowi po wakacjach w naszej kochanej szkole:)

  Aleksandra Tomys

 • Finał konkursu „Silesia Incognita”

  W sobotę 12 czerwca 2021 r. odbył się w Tychach, pod patronatem honorowym posła do Parlamentu Europejskiego Łukasza Kohuta, finał V edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita” . W finale wzięło udział 30 drużyn z całego województwa śląskiego. Uczestnicy rozwiązywali trudny test z zakresu wiedzy o kulturze, historii  i współczesności Śląska. Nasze dziewczyny: Paulina Mikosz i Martyna Weis, autorki prezentacji o dr. Guttmannie, uzyskały tytuł finalisty konkursu i otrzymały nagrody, m.in. koszulki firmy „Gryfnie”.

  Donata Podkowa

 • Szkoła Przyjazna Wodzie - AKTYWNI BŁĘKITNI

  Nasza szkoła włączyła się w realizację programu  „Szkoła Przyjazna Wodzie - AKTYWNI BŁĘKITNI”, którego organizatorem jest PGW Wody Polskie. W ramach programu młodzież z kl.7 i 8a uczestniczyła w wyjazdowych zajęciach edukacyjnych. Nad Jeziorem Pławniowickim uczniowie brali udział w pokazach ratownictwa wodnego przygotowanych przez Państwową Straż Pożarną w Gliwicach, podczas których każdy m.in. miał możliwość przećwiczyć, jak wykorzystać rzutkę w celu pomocy tonącemu. Zwiedzanie pałacu Ballestremów wraz z przyległym parkiem, rejs statkiem po Kanale Gliwickim oraz wizyta w obiekcie hydrotechnicznym Śluza Dzierżno to kolejne atrakcje, z których skorzystali siódmo- i ósmoklasiści podczas pouczającej wycieczki.

  Kornelia Rzepka

 • OPS Toszek - wolne miejsca na szczepienia młodzieży

 • PATROL PIERWSZEJ POMOCY

  6 czerwca 2021r. w Dąbrówce podczas festynu z okazji Dnia Dziecka "Ratownicy" Rowerowego Patrolu Pierwszej Pomocy PCK z SP nr 1 w Toszku i z SP w Pniowie uczyli dzieci i dorosłych jak udzielić pierwszej pomocy w nagłych wypadkach w tym w nagłym zatrzymaniu krążenia.

 • Konkurs

  Z okazji Dnia Patrona zorganizowano szkolny konkurs plastyczny na temat: "Zaprojektuj okładkę do książki o Irenie Sendler". Wyróżniono następujące osoby: Nadię Przywecką, Hanię Baranek, Oliwię Pakos oraz Tomka Klonka.

  Organizator- Biblioteka szkolna

 • Wszystkiego najlepszego Dzieci!

 • Drzwi otwarte w szkole w Pyskowicach

  28 maja uczniowie klas ósmych pojechali do ZSMK w Pyskowicach w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły oraz zwiedzenia placówki.Następnie obejrzeli w ratuszu wystawę dotyczącą historii Pyskowic.

  Joanna Falborska

 • Sukces Karoliny!

  W dniu 28 maja 2021r. w Sali Sesyjnej Ratuszu w Toszku, w obecności zaproszonych gości m.in. przedstawiciela Wojewody Śląskiego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastyczno – Historycznego: Plakat 100 rocznica Plebiscytu na Śląsku. Organizator konkursu – Gmina Toszek i historyk Grzegorz Kamiński przygotowali ciekawe nagrody oraz poczęstunek dla zwycięzców. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej  - plakatu związanego z 100. rocznicą plebiscytu na Górnym Śląsku, który miał miejsce 20 marca 1921 r. W kategorii uczniów klas 6 – 8  drugie miejsce zajęła  nasza uczennica Karolina Badura kl. 8a.

  Donata Podkowa

 • E8 - ostatni dzień:))

 • Wszystkiego najlepszego Mamo!

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć