Oddziały Przedszkolne

BIEDRONKI 2020/21

wych. Monika Leśniewska

 

 

 
Zimowy czas
 
Czas zimowy wcale nie musi być nudny. W naszym przedszkolu ciągle coś się dzieje, wykorzystujemy różne materiały aby prace były dla dzieci ciekawym wyzwaniem przykładowo malujemy pastą do zębów i pianką do golenia, a dinozaury oklejamy skorupkami jaj. Z okazji Dnia Pizzy dzieci same piekły pizze. Ciekawe, która nasza "Biedronka" zostanie w przyszłości kucharzem?
 

Monika Leśniewska

 

 

 

W zdrowym ciele zdrowy duch
 
Sporo czasu ostatnio Biedronki poświęciły na utrwalanie wiedzy o zdrowych nawykach żywieniowych. Nie bez powodu mówimy "Czym skorupka za młodu nasiąknie...". Pamiętamy również o ruchu na świeżym powietrzu, żadna pogoda nam nie przeszkodzi. 
 

Monika Leśniewska

 

 

Koniec karnawału 
 
W tym roku karnawał pożegnaliśmy wspaniałą zabawą na balu przebierańców. Nie zabrakło barwnych i ciekawych postaci oraz słodkiego poczęstunku.
 

Monika Leśniewska

 

 

 

Święta coraz bliżej

 

Święta zbliżają się wielkimi krokami również w naszej grupie. Dzieci przygotowały choinkę, kartki świąteczne i wykonują różne prace o tematyce Bożego Narodzenia. Papier? To już trochę nuda dla "starszakow". Dlatego uwielbiają pracę z drewnem, odpowiednio przygotowane pozwala dzieciom puścić wodze wyobraźni. 

Czekamy, śpiewamy kolędy i czekamy...

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 

Gdzie są grzeczne dzieci? Prezenty dla nich mam...

 

Te słowa słychać było w murach naszego przedszkola już parę dni przed przybyciem Świętego Mikołaja. Dzieci w tym roku przygotowały się wyjątkowo! Wiersz, piosenka, a również pracochłonne prace plastyczne nastrajały nas na przyjście tak ważnego Gościa. Przybył z workiem pełnym prezentów, nie mogło być inaczej, przecież "Biedronki" to same grzeczne dzieci :)

 

 

 

"Dzień Pluszowego Misia"

 

Ten wyjątkowy dzień był równie wyjątkowo spędzony w naszym przedszkolu. Nie zabrakło misiowych zabaw, piosenek, wierszyków oraz pięknie wykonanych misiów z bibuły i kaszy.

 
 
 

Nuda - NIE!

Nuda nam nie znana! Obchodziliśmy ostatnio Narodowe Święto Niepodległości, Dzień Jeża i Dzień Listonosza. Jak już nie ma co świętować poznajemy świat różnymi zmysłami oraz eksperymentując. 

Album fotograficzny TUTAJ

 

Listopad

 

Listopad w grupie Biedronki mija bardzo pracowicie. Dziennie utrwalamy literki, cyferki i inne bardzo potrzebne w dalszej nauce umiejętności. Mamy też czas na słoneczne spacery i jesienne prace plastyczne.

 

 

Jesień wśród nas

Jesień jest już wokół nas, nasze dzieci szukają jej na spacerach i obserwują przyrodę. Pracowicie ozdabiają salę jesiennymi pracami. 

 

 

 

 

Pracowity wrzesieńNasze "Biedronki" spędziły wrzesień bardzo pracowicie, w końcu doczekały się ulubionych prac plastycznych i zabaw w swoim towarzystwie. Oczywiście korzystając z pogody spędzaliśmy mnóstwo czasu na świeżym powietrzu.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć