Oddziały Przedszkolne

BIEDRONKI 2020/21

wych. Monika Leśniewska

 

 
Dzień Dziecka
 
To było wyjątkowe święto. Nasze Biedronki zaproszone zostały na dziedziniec zamkowy, gdzie OPS Toszek zatroszczył się o atrakcje dla dzieci.
 
Album fotograficzny TUTAJ

 

 
 
Wakacje coraz bliżej...
 
... a nasze Biedronki spędzają ostatnie dni na wspólnej zabawie przede wszystkim na podwórku. Od razu szybciej zapamiętują  literki, gdy uczymy się je na kocyku na łące. Przy okazji utrwalamy znajomość o łące, jej roślinności i mieszkańcach.
 
 
Album fotograficzny TUTAJ
 
 
"Eko-zakątek przedszkolaka"
 
W ostatnich dniach nasze dzieci założyły przedszkolny ogródek. Posadziły warzywa i kwiaty. Teraz codzienna obserwacja, pielęgnacja i czekamy na zielone grządki.

Foto TUTAJ
 
 
"Wielkanocny czas"
 
Święta zbliżają się wielkimi krokami, nasze "Biedronki" przygotowują się do nich z wielkim zaangażowaniem. Ponownie w naszych pracach pojawia się drewno, tak proste a jednocześnie rozwijające zdolności dzieci. 
 

Album fotograficzny TUTAJ

 
 
"Idzie wiosna"
 
W grupie "Biedronki" witamy wiosnę wesoło i śpiewająco. Są już bociany, hodowla rzeżuchy, wiosenne kwiaty, a to dopiero początek naszych wiosennych przygód ...
 
Album fotograficzny TUTAJ
 
 
 
 
"Wyjątkowi goście"
 
Alpaki? Jakie są? Jak się przy nich zachować? Co lubią jeść? Jak długo żyją? Odpowiedzi na te pytania oraz sporo innych ciekawostek usłyszały ostatnio dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych. Jednak największą radością było przytulanie do Tofika i całuski Leosia :)
 

Album fotograficzny TUTAJ

 
 
Zimowy czas
 
Czas zimowy wcale nie musi być nudny. W naszym przedszkolu ciągle coś się dzieje, wykorzystujemy różne materiały aby prace były dla dzieci ciekawym wyzwaniem przykładowo malujemy pastą do zębów i pianką do golenia, a dinozaury oklejamy skorupkami jaj. Z okazji Dnia Pizzy dzieci same piekły pizze. Ciekawe, która nasza "Biedronka" zostanie w przyszłości kucharzem?
 

Monika Leśniewska

 

 

 

W zdrowym ciele zdrowy duch
 
Sporo czasu ostatnio Biedronki poświęciły na utrwalanie wiedzy o zdrowych nawykach żywieniowych. Nie bez powodu mówimy "Czym skorupka za młodu nasiąknie...". Pamiętamy również o ruchu na świeżym powietrzu, żadna pogoda nam nie przeszkodzi. 
 

Monika Leśniewska

 

 

Koniec karnawału 
 
W tym roku karnawał pożegnaliśmy wspaniałą zabawą na balu przebierańców. Nie zabrakło barwnych i ciekawych postaci oraz słodkiego poczęstunku.
 

Monika Leśniewska

 

 

 

Święta coraz bliżej

 

Święta zbliżają się wielkimi krokami również w naszej grupie. Dzieci przygotowały choinkę, kartki świąteczne i wykonują różne prace o tematyce Bożego Narodzenia. Papier? To już trochę nuda dla "starszakow". Dlatego uwielbiają pracę z drewnem, odpowiednio przygotowane pozwala dzieciom puścić wodze wyobraźni. 

Czekamy, śpiewamy kolędy i czekamy...

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 

Gdzie są grzeczne dzieci? Prezenty dla nich mam...

 

Te słowa słychać było w murach naszego przedszkola już parę dni przed przybyciem Świętego Mikołaja. Dzieci w tym roku przygotowały się wyjątkowo! Wiersz, piosenka, a również pracochłonne prace plastyczne nastrajały nas na przyjście tak ważnego Gościa. Przybył z workiem pełnym prezentów, nie mogło być inaczej, przecież "Biedronki" to same grzeczne dzieci :)

 

 

 

"Dzień Pluszowego Misia"

 

Ten wyjątkowy dzień był równie wyjątkowo spędzony w naszym przedszkolu. Nie zabrakło misiowych zabaw, piosenek, wierszyków oraz pięknie wykonanych misiów z bibuły i kaszy.

 
 
 

Nuda - NIE!

Nuda nam nie znana! Obchodziliśmy ostatnio Narodowe Święto Niepodległości, Dzień Jeża i Dzień Listonosza. Jak już nie ma co świętować poznajemy świat różnymi zmysłami oraz eksperymentując. 

Album fotograficzny TUTAJ

 

Listopad

 

Listopad w grupie Biedronki mija bardzo pracowicie. Dziennie utrwalamy literki, cyferki i inne bardzo potrzebne w dalszej nauce umiejętności. Mamy też czas na słoneczne spacery i jesienne prace plastyczne.

 

 

Jesień wśród nas

Jesień jest już wokół nas, nasze dzieci szukają jej na spacerach i obserwują przyrodę. Pracowicie ozdabiają salę jesiennymi pracami. 

 

 

 

 

Pracowity wrzesieńNasze "Biedronki" spędziły wrzesień bardzo pracowicie, w końcu doczekały się ulubionych prac plastycznych i zabaw w swoim towarzystwie. Oczywiście korzystając z pogody spędzaliśmy mnóstwo czasu na świeżym powietrzu.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć