Oddziały Przedszkolne

BIEDRONKI 19/20

Wych. Monika Leśniewska

Dzień Strażaka

Nasze Biedronki pamiętały o wyjątkowym święcie wyjątkowych ludzi - Strażaków! Wszystkim Strażakom życzymy zdrowia i szczęścia!

Nasze Biedronki stale pracują pod czujnym okiem Rodziców.

ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

Pracowite jak mróweczki

Nasze Biedronki stale pracują, jak mróweczki. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i kreatywność!

Wszystkie zdjecia TUTAJ

Zostajemy w domu

Nasze Biedronki ciekawie i pracowicie spędzają czas w domu. Dzięki Rodzicom mają możliwość wykorzystywać różne ciekawe propozycje, nie tylko wychowawczyni ale też innych rodziców.

Dzień dinozaurów

W ostatnią środę ( 26.02.2020r.) w naszym przedszkolu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - odnaleziono dinozaury! Spokojnie, to tylko Dzień dinozaurow i mnóstwo radości dla naszych małych archeologów. Wykopaliska, praca z gazet, pokaz multimedialny i inne dinozaurowe atrakcje czekały na dzieci.

"To tylko zabawa?"

Nauka to przyjemność, dla dzieci w przedszkolu szczególnie. Poprzez zabawę przyswajają szereg informacji, nawet nie będąc tego świadome. Wystarczy zaskakująca i ciekawa forma zabawy z literami, a dzieci aż same proszą o więcej.

Balowo - bajkowo - karnawałowo!

Bal przebierańców to bez wątpienia najbardziej oczekiwane przez wszystkie dzieci wydarzenie. W tym wyjątkowym dniu nasze przedszkole odwiedziły prawdziwe księżniczki, cała brygada policjantów oraz postacie, które śnić się mogły tylko w małych główkach. Tańce, zabawy, konkursy - sama radość!

"Wielkie sprawy małej żaby"

Taki tytuł nosi sztuka, którą miały okazję zobaczyć przedszkolaki oraz pierwszoklasiści naszej szkoły. Teatr lalek odwiedził nas w wtorek 4 lutego. Celem bajki było kształtowanie właściwego stosunku do przyrody. Miała ona na celu również nauczyć tolerancji wobec odmiennych osobowości i wyglądu.

Wyjątkowi Goście

Parę dni po feriach do naszego przedszkola zawitały Babcie i Dziadkowie. Dzieci przywitały najbliższych piosenką i wierszem. Następnie zaprosiły ich do wspólnej zabawy w kole oraz do wspólnych prac plastycznych, które jednocześnie były dla nich prezentem. Zaskoczone Babcie i Dziadkowie odpocząć mogli po wszystkim przy poczęstunku. W pamięci dzieci, te odwiedziny zostaną na zawsze, dziękujemy :)

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Nasze dzieci przygotowywały się do nich bardzo sumiennie, wykonywały ozdoby na choinki, kartki świąteczne, stroiły choinkę w swojej sali. Niewątpliwie najwięcej radości sprawiło im pieczenie pierniczków, ozdabianie ich i oblizywanie słodkich paluszków :)

" Kolorowanie jest dla nas ważne"

Kolorowanie to niezwykła zabawa, jest przyjemna dla dzieci i jednocześnie bardzo przydatna. Dzieci naszej grupy przygotowują się w ten sposób do pisania. Bardzo im w tym pomogły choinki z drewna. Sam kontakt z surowcem był dla dzieci zaskakujacy, a pomalowanie choinki stanowiło nielada wyzwanie. W tym zadaniu musiały intensywnie pracować małe rączki, aby dotrzeć w każde zagłębienie choinki. Później nastąpiła część jeszcze przyjemniejsza - ozdabianie naszego dzieła. Tutaj również Biedronki musiały się wykazać  zwinnością i dokładnością, a wyobraźnia nie miała granic:)

"Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli..."

Biedronki z niecierpliwością czekały na wizytę Świętego Mikołaja. Przygotowały mnóstwo prac dla Niego i uczyły się wierszyków. W końcu przybył wraz ze swoimi pomocnikami i zostawił nam prezent o którym dzieci marzyły - wycieczkę do "Alele".

W tym wyjątkowym czasie pamiętamy też o innych. Zgodnie ze słowami śpiewanymi z ks. Ireneuszem "Taki mały, taki duży - może świętym być" dzieci postanowiły pomóc Oliwce. Oliwka mieszka blisko nas, bo w Strzelcach Opolskich. Dorośli zajmują się zbiórką środków na operację ratującą życie w Barcelonie. A co może zrobić "mały święty"? Oliwka kocha anioły, 21 aniołków wykonanych przez nasze dzieci na pewno wywoła uśmiech na jej twarzy.

Wycieczka w dawne czasy

Jak kiedyś wyglądały plecaki? Żelazka? Aparaty fotograficzne? Czy dzieci z naszej grupy wiedzą? Teraz już tak! A wszystko dzięki wizycie w naszym szkolnym muzeum. To niesamowite ile drobiazgów z życia codziennego swojej babci czy  prababci dzieci mogły poznać, niektóre eksponaty mogły dotknąć a nawet przymierzyć. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy to wyjątkowe miejsce.

Dzień Pluszowego Misia

W poniedziałek, 25 listopada, nasze dzieci miały w przedszkolu wyjątkowych towarzyszy - swoje misie. W tym wyjątkowym dniu bawiliśmy się z misiami, tańczyliśmy, a nawet robiliśmy misie z papieru. Nie mogło też zabraknąć misiowego przysmaku - miodu. Dzieci teraz już wiedzą dlaczego misie tak za nim szaleją :)

"Jesienna wycieczka w świat dyni"

Nasze Biedronki coraz dokładniej poznają jesień. Dziś udały się na wyjątkową wycieczkę - w świat dyni. Poznały jej rodzaje, dotykały, wąchały, szukały różnic. Miały możliwość skosztowania dyniowego kompotu, dyniowego dżemu, dyniowej zupy, ale ciasta dyniowego zjadly najwięcej :) Z pełnymi brzuszkami dzieci pięknie ozdabiały dynie i zabrały je na pamiątkę do domu. Na koniec część najbardziej oczekiwana przez wszystkich - karmienie koni, osiołka, kóz, owiec i króliczków. To był wyjątkowy dzień dla naszych dzieci.

Pani Jesień zawitała również w naszej sali

Nasze "Biedronki" często szukają oznak jesieni w okolicy i korzystają ze słonecznych dni. Po przyjemnym wysiłku czas na równie przyjemne prace plastyczne.