Oddziały Przedszkolne

SKRZATY 19/20

Wych. Sylwia Szreter

 
 
 
 
Zajęcia w domu - mieszkańcy łąki
 

Maluszki poznały mieszkańców łąki. Wykonały piękne prace plastyczne przedstawiające pszczółki, motyle oraz stonogi. 

 
 
Zajęcia w domu - zwierzęta na wsi
 
Skrzaty, dzięki pomocy rodziców, poznały nazwy wielu zwierząt mieszkających na wsi i ich młodych. Dowiedziały się skąd pochodzą takie produkty jak mleko, czy jajka. Maluszki wykonały również wiele zadań i prac plastycznych.
 

 

 
 
 
 
 
Zajęcia w domu - kolorowe witaminy
 
Skrzaty doskonale wiedzą, że jedzenie warzyw i owoców wpływa korzystnie na ich zdrowie. Dzieci z pomocą rodziców robiły w domach pyszną owocową sałatkę. Maluszki wykonały także wiele przepięknych prac plastycznych.
 
Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 
Zajęcia w domu - Wielkanoc
 
Skrzaty wykonały wiele przepięknych prac plastycznych o tematyce wielkanocnej.
 

 

 
Wiosna u Skrzatów
 
Przedszkolaki podczas pobytu w domu wykonują mnóstwo przepięknych prac plastycznych. Poniższe zdjęcia przedstawiają prace o tematyce wiosennej.
 

 

 
 
 
 
Zajęcia w domu - Wiosenne kwiaty
 
Wiosna już na dobre zagościła w tematyce naszych zajęć. Maluszki poznały nazwy wiosennych kwiatów. Pod czujnym okiem rodziców wykonały także przepiękne prace plastyczne, które możemy podziwiać na poniższych zdjęciach. 
 

 

 
 
Zajęcia w domu - masy plastyczne
 
Rodzice chętnie korzystali z przepisów na różne masy plastyczne, które można wykonać z dzieckiem w domu. Skrzaty wykonały między innym masę porcelanową, masę solną, czy domową piankolinę. Przedszkolaki, jak widać na zdjęciach, były bardzo zadowolone :)
 

 

 

 
 
Zajęcia w domu
 

Minął pierwszy tydzień spędzony przez Skrzaty w domu. Rodzice chętnie korzystają z pomysłów na zajęcia, które na bieżąco wysyłane są przez wychowawczynię grupy. Rodzice dzieci również sami dzielą się z innymi kreatywnymi propozycjami na spędzanie wolnego czasu. Jednym z pomysłów było wykonanie pracy plastycznej metodą wyklejania solą, która wcześniej zabarwiona została kredą. 

 
 
Dzień Kobiet
 

Nasze maluszki 9 marca obchodziły Dzień Kobiet. Wszystkie dziewczynki otrzymały przepiękne tulipany oraz urocze kwiatki zrobione z bibuły. Zaśpiewaliśmy "Sto lat", następnie wszyscy chłopcy składali swoim koleżankom życzenia. Od małego uczymy się celebrowania tak ważnych dni!

 

 
Jak prawdziwi malarze
 

Skrzaty zobaczyły prezentację przedstawiającą dzieła wybitnych artystów. Maluchy miały możliwość naśladowania samego Michała Anioła, który stworzył przepiękne freski na suficie Kaplicy Sykstyńskiej. Dzieci miały za zadanie pokolorować obrazek znajdujący się na "suficie" - spodzie stolika. Na własnej skórze przekonały się jak bardzo ciężką pracą jest praca prawdziwego artysty.

 

 
 
 
Nasze Muzeum
 

Skrzaty wybrały się do Muzeum znajdującego się w naszej szkole. Dzieci zobaczyły, jakimi zabawkami bawili się ich dziadkowie, jak wyglądał kiedyś tornister, czy sanki. Maluchy poznały  przyrządy, które kiedyś obecne były w każdym domu; tarę do prania oraz drewnianą maselnicę. Dzieci zobaczyły również między innymi kolekcję starych aparatów fotograficznych, przyrządów fryzjerskich, czy szewskich. Skrzaty miały także możliwość odbicia przepięknych stempli,używanych kiedyś na lekcjach przyrody.

 
 
 
Bal przebierańców

 

11 lutego Skrzaty brały udział w Balu przebierańców. Stroje maluchów były bardzo oryginalne i pomysłowe. Dzieci bawiły się wspaniale!  Poniżej galeria z naszej karnawałowej fotobudki.

 

 
 
 
Dzień Babci i Dziadka u Skrzatów
 

Dnia 30 stycznia świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. Maluchy od samego rana z niecierpliwością czekały na zaproszonych do przedszkola dziadków. Po powitaniu wszystkich przybyłych gości nastąpił czas na część artystyczną. Dzieci zaśpiewały piosenki, zatańczyły także "Taniec z kartkami". Następnie każdy przedszkolak podarował swoim dziadkom zrobiony przez siebie prezent. Po części oficjalnej wspólnie spędzaliśmy miło czas przy kawie, herbacie i cieście. Spotkanie było bardzo udane! 

 

 

Prezent dla Babci i Dziadka
 

Skrzaty po feriach zimowych wróciły do przedszkola wypoczęte i pełne energii. Na dzieci czekało mnóstwo pracy! Musieliśmy przygotować się do świętowania Dnia Babci i Dziadka. Uczyliśmy się piosenek, tańca, przygotowaliśmy także niespodziankę dla dziadków. Na patyczkach umieszczaliśmy serduszka wykonane z masy porcelanowej. Serca te zostały pomalowane przez dzieci farbami. Każdy patyczek został następnie przyozdobiony zieloną wstążeczką. Dzieci były dumne z efektów swojej pracy!

 
 
 
Teatrzyk cieni
 
7 stycznia Skrzaty miały okazję stać się widzami teatru cieni, który jest jednym z rodzajów teatru lalkowego. Dzieci w skupieniu oglądały przedstawienie o przygodach Czerwonego Kapturka. Przedszkolaki z ciekawością dowiadywały się także w jaki sposób mogą samodzielnie przygotować taki teatrzyk. Chętnych do wcielenia się w rolę teatralnych aktorów nie brakowało!
 
 
 
 

 

Święta tuż tuż!

Wielkimi krokami zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia. W ciągu ostatnich dni Skrzaty z ogromnym zaangażowaniem wykonywały przepiękne świąteczne dekoracje. Tworzyły między innymi kolorowe choineczki, zimowe świeczniki, wypełniały ozdobami akrylowe bombki. Największą satysfakcję dzieci czerpały jednak z samodzielnego dekorowania świątecznych pierniczków.

 

 

 

Odwiedził nas Święty Mikołaj!
 
6 grudnia do naszych przedszkolaków przybył Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami.  Skrzaty były chyba w tym roku bardzo grzeczne, ponieważ Święty Mikołaj przyniósł im wymarzony prezent - bilet do sali zabaw Alele. Każdy przedszkolak dostał także słodki prezencik. Dzieci były zachwycone!
 
 
 
 

 

Zajęcia z Coffee
 

2 grudnia Skrzaty miały okazję uczestniczyć w zajęciach z panią Olą oraz jej psem Coffee. Coffee jest psem terapeutą rasy labrador retriver, posiadającym wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Skrzaty miały możliwość pogłaskania i nakarmienia psa, oglądały sztuczki wykonywane przez Coffee. Pani Ola opowiedziała dzieciom jak należy zachować się wobec psa, którego się nie zna. Skrzaty nauczyły się także pozycji "żółwia" i "drzewa", które stosuje się, w razie ataku psa. Dzieci z pewnością zapamiętają ten dzień bardzo długo!

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 
Ruch to zdrowie!
 

Dzisiejszy dzień (28.11.19r.) Skrzaty spędziły bardzo aktywnie. Dzięki bogato wyposażonej sali maluchy miały możliwość wykonywania wielu ćwiczeń. Dzieci świetnie się bawiły, a przede wszystkim wspierały swoje zdrowie! Ćwiczenia, które wykonywały, rozwijają motorykę dużą. wspomagają integrację sensoryczną, usprawniają także koordynację wzrokowo - ruchową oraz stymulują zmysł równowagi.

 

 
 
Dzień Pluszowego Misia u Skrzatów
 

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każdy Skrzat mógł przynieść do przedszkola ulubionego pluszaka. Dzieci opowiadały o wyglądzie swoich maskotek, mówiły za co je kochają.  Uczyliśmy się piosenek o misiach. Zrobiliśmy wspólnie "misiowe opaski", które później nakładaliśmy sobie na głowę, by upodobnić się do bohaterów dzisiejszego dnia. Każdy przedszkolak dostał kolorowankę z wizerunkiem misia. Dowiedzieliśmy się także jak powstają zabawki. Skrzaty już wiedzą, jak wiele pracy wymaga stworzenie pluszaka, dlatego obiecały, że będą dbać o swoich małych przyjaciół.

 
 
 
Jesienne świeczniki
 

W tym tygodniu Skrzaty tworzyły piękne świeczniki. Maluchy przyniosły słoiki, które później ozdabiały wybranymi przez siebie naklejkami. Kolejnego dnia dzieci malowały farbami swoje słoiczki. Gdy farba wyschła, naklejki zostały zdrapane. Następnie Skrzaty pomagały pani Sylwii w ozdabianiu słoika sznurkiem. Ostatnim etapem był wybór zapachu świeczki. Maluchy były bardzo dumne ze swojej pracy.  Urocze świeczniki z pewnością umilą długie, jesienne wieczory.

 

 
Pierwszy Dzień Jesieni
 
Pierwszy Dzień Jesieni upłynął Skrzatom na poznawaniu atrybutów tej pięknej pory roku. Wspólnie uczyliśmy się piosenki o Pani Jesieni, rozmawialiśmy o zmieniających się porach roku. Dzieci miały okazję poobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Maluchy z ogromną przyjemnością poznawały i dotykały darów jesieni. 
 

 

 

Dzień Przedszkolaka
 
Dnia 20 września Skrzaty świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przez cały dzień uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. Maluchy śpiewały znane im piosenki, tańczyły, brały udział w zabawach. Największą atrakcją okazało się tworzenie Medali Przedszkolaka. Dzieci z pomocą pani Sylwii przygotowały pieczątki z ziemniaków, następnie odbijając różne kształty samodzielnie dekorowały swoje medale.
 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć