Oddziały Przedszkolne

SMERFY 19/20

Wych. Anna Skowrońska

DZIEŃ MATKI

W tym wyjątkowym dniu 26 maja przedszkolaki  namalowały  piękne laurki dla swoich mam.
Poniżej wyjątkowy wiersz z okazji Dnia Mamy od  wszystkich przedszkolaków:

Dziś dla Ciebie Mamo, świeci słońce złote,
Dla Ciebie na oknie usiadł barwny motyl.
Dziś dla Ciebie Mamo, płyną  barwne chmurki.
A wiatr je układa w świąteczne laurki.
Dziś dla Ciebie Mamo, śpiewa ptak na klonie
I dla Ciebie Mamo, kwiaty dziś pachną w wazonie.
Dziś droga mamo, masz twarz uśmiechniętą,
Niech przez rok cały, trwa to wielkie święto.

Autor nieznany

DZIEŃ KOSMOSU

21 maja na całym świecie obchodzony był Dzień Kosmosu. Cały czas zastanawiamy się czy mamy w galaktyce swoich „przyjaciół” i czy jesteśmy sami we wszechświecie? Od dawien dawna wiemy, że kosmos skrywa wiele tajemnic. Naszą planetą jest Ziemia. Mamy na niej odpowiednie warunki do życia - wodę i powietrze (tlen).

Dzieci przygotowały na tą okazję piękne prace plastyczne, które przedstawiają układ słoneczny, rakiety, i wszystko co jest związane z kosmosem.

DZIEŃ RODZINY ZDALNIE

15 maja na całym świecie był obchodzony Dzień Rodziny.
To ważne święto - rodzina jest dla nas najważniejsza. Nasi bliscy są dla nas priorytetem, bo to od nich się wszystkiego uczymy. Dają nam poczucie bezpieczeństwa. Najważniejsze dla nas jest
, aby byli zdrowi.
Grupa przedszkolna Smerfów miała za zadanie namalować na kartce papieru plakat swojej rodziny - mamy, taty i domu. Ważne jest, aby dzieci umiały budować relacje ze swoimi bliskimi od najwcześniejszych lat. Spędzony w domu czas i wspólna nauka potrafi zdziałać cuda, może pomóc zbudować piękne relacje. Dlatego prace wykonywane podczas zajęć  zdalnych są takie piękne!

Praca zdalna- Dmuchawce, latawce wiatr :-)

Dzień Ziemi - praca zdalna

22 kwietnia na całym świecie był obchodzony Dzień Ziemi.

Drzewa to płuca naszej planety - trzeba o nie dbać i nie wolno ich bezmyślnie ścinać. Ekologicznym trzeba być codziennie i każdego dnia.

Grupa przedszkolna Smerfów miała za zadanie namalować swoje ulubione drzewko, zaprojektować torbę ekologiczną i zrobić coś z plastikowej butelki. Przy okazji przedszkolaki dowiedziały się co to jest recykling.

NASZE WIELKANOCNE PRACE W DOMU

Grupa przedszkolna Smerfów przygotowała w domu wraz ze swoimi rodzicami piękne wielkanocne prace plastyczne. Między innymi: wielkanocne stroiki, zajączki ze skarpetek i ryżu, baranki z popcornu oraz jajka zdobione chusteczkami, ale także kurczaczki na patykach i rolki z papieru kolorowego. Pomysłów było wiele. A każda z prac jest piękna i sprawiła wiele radości dzieciom i rodzicom.

Wszystkie zdjecia TUTAJ

NASZE WIOSENNE PRACE

Dzień pandy :-)

Wizualizacja do utworu " Maszeruje wiosna".

Recykling z butelki - Pingwiny z Madagaskaru :-)

Kwiat wiśni zrobiony z wytłoczek :-)

Walentynkowe słoiczki w cukrowej posypce owinięte wstążką.

DZIEŃ PIZZY

Ruch to zdrowie

Ćwiczenia z balonami i gra w murarza.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 31 stycznia oddział przedszkolny "Smerfy” obchodził Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały występ. Zaśpiewały piosenkę pod tytułem  „Dziadek zagadek”. Następnie zatańczyły do utworu „Czacza dla Babci i Dziadka”. Oraz zaśpiewały i zagrały na flecie piosenkę pod tytułem „Wlazł kotek na płotek”. Swoim Dziadkom Smerfy przygotowały upominki: kwiatuszki i serduszka oraz piękne laurki w kształcie serca.

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

Prace z masy solnej

CHOINKA UBRANA!

Nasze prace

Mikołaj u Smerfów

PIES TERAPEUTA

18.11.2019r. Smerfy odwiedziła Pani Kynoterapeutka mgr Ola Ziółkowska i jej pies.

Aby pies mógł uczestniczyć w zajęciach dogoterapii powinien być on odpowiednio przeszkolony. Musi również zdać egzamin psa terapeuty. A terapeuta powinien posiadać odpowiednie przeszkolenie i certyfikat. U nas był pies rasy Labrador retriver - ośmioletnia Coffee koloru biszkoptowego. Zarówno jego właścicielka  jak i pies posiadają długoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

Dzieci miały możliwość karmić, głaskać psa oraz robić z nim różne sztuczki. Dowiedziały się jak należy zachowywać się przy zwierzęciu, którego się nie zna lub przy psie, który stwarza zagrożenie. Nauczyły się kilku bezpiecznych pozycji w sytuacji zagrożenia, gdy zdarzy się atak psa. Poznały pozycję "na żółwia" i  "na drzewo". Dowiedziały się jak należy dbać o psa, co mu dawać jeść oraz co robić, aby pies był szczęśliwy. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Mówi się, że psy to ostatnie z aniołów, które zostały na ziemi. Pies - przyjaciel człowieka -  chroni swojego pana przed niebezpieczeństwem i różnymi przeciwnościami losu.

JEŻOWE ŚWIĘTO

Światowy Dzień Bajek

5 listopada na całym świecie jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Nasze Smerfy w tym dniu też były jak z bajki!

Spotkanie z alpakami

17 października dzieci z oddziału Smerfów miały okazję pojechać na wycieczkę do Raszowej w ramach, której brały udział w alpakoterapii, ognisku oraz warsztatach ceramicznych z udziałem psychologa Pani mgr Karoliny Szendzielorz.

Alpakoterapia jest to terapia z udziałem alpak. Zazwyczaj terapię tą stosuje się u dzieci niepełnosprawnych lub u osób dorosłych, które żyją w ciągłym stresie, nie panują nad swoimi emocjami, ale także u osób starszych bądź samotnych.

Alpaki darzą ludzi bardzo dużą sympatią i nie boją się ich towarzystwa. Alpakoterapia polega głównie na dotyku, ponieważ kontakt ze zwierzęciem powoduje redukcję stresu, lęków, poprawia samopoczucie, łagodzi poczucie napięcia czy też niepokoju, a głaskanie alpaki pomaga się rozluźnić oraz otworzyć.

Alpaki to zwierzęta o łagodnej naturze - nie wykazują agresji. Zwierzęta te są roślinożerne. Jedzą marchewkę, specjalną paszę, siano i trawę. Ich miękkie i przyjemne w dotyku futerko jest hypoalergiczne, nie przyczepia się do niego kurz - co stanowi atut dla alergików. Uroczy wygląd alpak sprawia, że u dzieci występują pozytywne emocje mające dobroczynny wpływ na stan zdrowia psychicznego i fizycznego.