Oddziały Przedszkolne

BIEDRONKI 19/20

Wych. Monika Leśniewska

 

 

 

Dzień StrażakaNasze Biedronki pamiętały o wyjątkowym święcie wyjątkowych ludzi - Strażaków! Wszystkim Strażakom życzymy zdrowia i szczęścia!


 

 

 

Nasze Biedronki stale pracują pod czujnym okiem Rodziców.

 

 

ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!

 

 

Pracowite jak mróweczki


Nasze Biedronki stale pracują, jak mróweczki. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i kreatywność!
 
 

Wszystkie zdjecia TUTAJ

 

Zostajemy w domu


Nasze Biedronki ciekawie i pracowicie spędzają czas w domu. Dzięki Rodzicom mają możliwość wykorzystywać różne ciekawe propozycje, nie tylko wychowawczyni ale też innych rodziców.
 
 
 
 
 

Dzień dinozaurówW ostatnią środę ( 26.02.2020r.) w naszym przedszkolu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - odnaleziono dinozaury! Spokojnie, to tylko Dzień dinozaurow i mnóstwo radości dla naszych małych archeologów. Wykopaliska, praca z gazet, pokaz multimedialny i inne dinozaurowe atrakcje czekały na dzieci.

 

 

"To tylko zabawa?"


Nauka to przyjemność, dla dzieci w przedszkolu szczególnie. Poprzez zabawę przyswajają szereg informacji, nawet nie będąc tego świadome. Wystarczy zaskakująca i ciekawa forma zabawy z literami, a dzieci aż same proszą o więcej.

 
 
 

Balowo - bajkowo - karnawałowo!
 

Bal przebierańców to bez wątpienia najbardziej oczekiwane przez wszystkie dzieci wydarzenie. W tym wyjątkowym dniu nasze przedszkole odwiedziły prawdziwe księżniczki, cała brygada policjantów oraz postacie, które śnić się mogły tylko w małych główkach. Tańce, zabawy, konkursy - sama radość!

 

 

 

"Wielkie sprawy małej żaby"Taki tytuł nosi sztuka, którą miały okazję zobaczyć przedszkolaki oraz pierwszoklasiści naszej szkoły. Teatr lalek odwiedził nas w wtorek 4 lutego. Celem bajki było kształtowanie właściwego stosunku do przyrody. Miała ona na celu również nauczyć tolerancji wobec odmiennych osobowości i wyglądu.

 

 

Wyjątkowi Goście


Parę dni po feriach do naszego przedszkola zawitały Babcie i Dziadkowie. Dzieci przywitały najbliższych piosenką i wierszem. Następnie zaprosiły ich do wspólnej zabawy w kole oraz do wspólnych prac plastycznych, które jednocześnie były dla nich prezentem. Zaskoczone Babcie i Dziadkowie odpocząć mogli po wszystkim przy poczęstunku. W pamięci dzieci, te odwiedziny zostaną na zawsze, dziękujemy :)

 

 
 

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTAŚwięta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Nasze dzieci przygotowywały się do nich bardzo sumiennie, wykonywały ozdoby na choinki, kartki świąteczne, stroiły choinkę w swojej sali. Niewątpliwie najwięcej radości sprawiło im pieczenie pierniczków, ozdabianie ich i oblizywanie słodkich paluszków :)

 

 


" Kolorowanie jest dla nas ważne"Kolorowanie to niezwykła zabawa, jest przyjemna dla dzieci i jednocześnie bardzo przydatna. Dzieci naszej grupy przygotowują się w ten sposób do pisania. Bardzo im w tym pomogły choinki z drewna. Sam kontakt z surowcem był dla dzieci zaskakujacy, a pomalowanie choinki stanowiło nielada wyzwanie. W tym zadaniu musiały intensywnie pracować małe rączki, aby dotrzeć w każde zagłębienie choinki. Później nastąpiła część jeszcze przyjemniejsza - ozdabianie naszego dzieła. Tutaj również Biedronki musiały się wykazać  zwinnością i dokładnością, a wyobraźnia nie miała granic:)

 

 

 

"Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się ją dzieli..."


Biedronki z niecierpliwością czekały na wizytę Świętego Mikołaja. Przygotowały mnóstwo prac dla Niego i uczyły się wierszyków. W końcu przybył wraz ze swoimi pomocnikami i zostawił nam prezent o którym dzieci marzyły - wycieczkę do "Alele".

W tym wyjątkowym czasie pamiętamy też o innych. Zgodnie ze słowami śpiewanymi z ks. Ireneuszem "Taki mały, taki duży - może świętym być" dzieci postanowiły pomóc Oliwce. Oliwka mieszka blisko nas, bo w Strzelcach Opolskich. Dorośli zajmują się zbiórką środków na operację ratującą życie w Barcelonie. A co może zrobić "mały święty"? Oliwka kocha anioły, 21 aniołków wykonanych przez nasze dzieci na pewno wywoła uśmiech na jej twarzy.

 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 

Wycieczka w dawne czasy


Jak kiedyś wyglądały plecaki? Żelazka? Aparaty fotograficzne? Czy dzieci z naszej grupy wiedzą? Teraz już tak! A wszystko dzięki wizycie w naszym szkolnym muzeum. To niesamowite ile drobiazgów z życia codziennego swojej babci czy  prababci dzieci mogły poznać, niektóre eksponaty mogły dotknąć a nawet przymierzyć. Na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy to wyjątkowe miejsce.

 

 

Dzień Pluszowego Misia


W poniedziałek, 25 listopada, nasze dzieci miały w przedszkolu wyjątkowych towarzyszy - swoje misie. W tym wyjątkowym dniu bawiliśmy się z misiami, tańczyliśmy, a nawet robiliśmy misie z papieru. Nie mogło też zabraknąć misiowego przysmaku - miodu. Dzieci teraz już wiedzą dlaczego misie tak za nim szaleją :)


 

"Jesienna wycieczka w świat dyni"


Nasze Biedronki coraz dokładniej poznają jesień. Dziś udały się na wyjątkową wycieczkę - w świat dyni. Poznały jej rodzaje, dotykały, wąchały, szukały różnic. Miały możliwość skosztowania dyniowego kompotu, dyniowego dżemu, dyniowej zupy, ale ciasta dyniowego zjadly najwięcej :) Z pełnymi brzuszkami dzieci pięknie ozdabiały dynie i zabrały je na pamiątkę do domu. Na koniec część najbardziej oczekiwana przez wszystkich - karmienie koni, osiołka, kóz, owiec i króliczków. To był wyjątkowy dzień dla naszych dzieci.

 

Pani Jesień zawitała również w naszej sali


Nasze "Biedronki" często szukają oznak jesieni w okolicy i korzystają ze słonecznych dni. Po przyjemnym wysiłku czas na równie przyjemne prace plastyczne.

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć