Oddziały Przedszkolne

SMERFY 19/20

Wych. Anna Skowrońska

 

 

 

 

PALCEM PO MAPIE - ZWIERZĘTA AFRYKI

 

 

 

 

Dzień oceanów 08.06


W starożytnej Grecji wierzono, że władcą wszystkich mórz i oceanów jest Posejdon. To od niego zależało kiedy morze i ocean będą wzburzone, a kiedy będzie spokój.
Tak jak na lądzie tak i w wodzie żyje wiele stworzeń. Najczęściej można zobaczyć ryby, kraby i meduzy. Smerfy miały za zadanie narysować piękną podwodną przyrodę - rafę koralową.

 

 

Kim będę jak dorosnę?

 

Od małego zastanawiamy się kim chcemy być jak będziemy dorośli. Jedni marzą o tym, aby zostać lekarzem, a inni chcą być weterynarzem, rolnikiem albo kosmetyczką, nauczycielem, kucharzem czy też sprzedawcą. Dzieci z chęcią poznają różne zawody bawiąc się w policjanta, lekarza czy strażaka, a w przyszłości wybiorą kim chcą być.

 

 

 

Instrumenty muzyczne

Od najmniejszych lat warto uczyć dzieci, że muzyka jest ważna w naszym życiu. Wywołuje w nas dużo pozytywnych emocji. Jest z nami na co dzień. Jak wstajemy rano i jedziemy do pracy to słuchamy jej w radiu. Na spacerze słyszymy jak śpiewają ptaki w lesie, a idąc plażą słyszymy szum fal. Muzyka jest wszędzie wystarczy się w nią wsłuchać. Przedszkolaki miały okazje poznać dźwięki różnych prostych instrumentów muzycznych takich jak: gitara, pianino, akordeon, bębenek, flet, skrzypce. Wsłuchiwali się w ich dźwięki i na pewno zapamiętają je na długo. A może w którymś  z przedszkolaków obudzi się dusza artysty?

Dziecii miały za zadanie namalować instrument  muzyczny, z którym spotykają się na co dzień. Zabawa była udana!

 

 

DZIEŃ MATKI

 

W tym wyjątkowym dniu 26 maja przedszkolaki  namalowały  piękne laurki dla swoich mam.
Poniżej wyjątkowy wiersz z okazji Dnia Mamy od  wszystkich przedszkolaków: 

Dziś dla Ciebie Mamo, świeci słońce złote,
Dla Ciebie na oknie usiadł barwny motyl.
Dziś dla Ciebie Mamo, płyną  barwne chmurki.
A wiatr je układa w świąteczne laurki.
Dziś dla Ciebie Mamo, śpiewa ptak na klonie
I dla Ciebie Mamo, kwiaty dziś pachną w wazonie.
Dziś droga mamo, masz twarz uśmiechniętą,
Niech przez rok cały, trwa to wielkie święto.
 
 Autor nieznany
 
 

 

DZIEŃ KOSMOSU

 

21 maja na całym świecie obchodzony był Dzień Kosmosu. Cały czas zastanawiamy się czy mamy w galaktyce swoich „przyjaciół” i czy jesteśmy sami we wszechświecie? Od dawien dawna wiemy, że kosmos skrywa wiele tajemnic. Naszą planetą jest Ziemia. Mamy na niej odpowiednie warunki do życia - wodę i powietrze (tlen).

Dzieci przygotowały na tą okazję piękne prace plastyczne, które przedstawiają układ słoneczny, rakiety, i wszystko co jest związane z kosmosem.

 

DZIEŃ RODZINY ZDALNIE

15 maja na całym świecie był obchodzony Dzień Rodziny.
To ważne święto - rodzina jest dla nas najważniejsza. Nasi bliscy są dla nas priorytetem, bo to od nich się wszystkiego uczymy. Dają nam poczucie bezpieczeństwa. Najważniejsze dla nas jest
, aby byli zdrowi.
Grupa przedszkolna Smerfów miała za zadanie namalować na kartce papieru plakat swojej rodziny - mamy, taty i domu. Ważne jest, aby dzieci umiały budować relacje ze swoimi bliskimi od najwcześniejszych lat. Spędzony w domu czas i wspólna nauka potrafi zdziałać cuda, może pomóc zbudować piękne relacje. Dlatego prace wykonywane podczas zajęć  zdalnych są takie piękne!

 

 

Praca zdalna- Dmuchawce, latawce wiatr :-)

 

 

 

Dzień Ziemi - praca zdalna

 

22 kwietnia na całym świecie był obchodzony Dzień Ziemi.

Drzewa to płuca naszej planety - trzeba o nie dbać i nie wolno ich bezmyślnie ścinać. Ekologicznym trzeba być codziennie i każdego dnia.

Grupa przedszkolna Smerfów miała za zadanie namalować swoje ulubione drzewko, zaprojektować torbę ekologiczną i zrobić coś z plastikowej butelki. Przy okazji przedszkolaki dowiedziały się co to jest recykling.

 

 

NASZE WIELKANOCNE PRACE W DOMU

Grupa przedszkolna Smerfów przygotowała w domu wraz ze swoimi rodzicami piękne wielkanocne prace plastyczne. Między innymi: wielkanocne stroiki, zajączki ze skarpetek i ryżu, baranki z popcornu oraz jajka zdobione chusteczkami, ale także kurczaczki na patykach i rolki z papieru kolorowego. Pomysłów było wiele. A każda z prac jest piękna i sprawiła wiele radości dzieciom i rodzicom. 

Wszystkie zdjecia TUTAJ

 

 

NASZE WIOSENNE PRACE

 

 

Dzień pandy :-)

 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 

Wizualizacja do utworu " Maszeruje wiosna".

 

 

Recykling z butelki - Pingwiny z Madagaskaru :-)

 

 

 

 

Kwiat wiśni zrobiony z wytłoczek :-)

 

 

 

Walentynkowe słoiczki w cukrowej posypce owinięte wstążką. 

 

 

 

 

DZIEŃ PIZZY

 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 

 

Ruch to zdrowie

 
Ćwiczenia z balonami i gra w murarza.
 

 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 

 

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 31 stycznia oddział przedszkolny "Smerfy” obchodził Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały występ. Zaśpiewały piosenkę pod tytułem  „Dziadek zagadek”. Następnie zatańczyły do utworu „Czacza dla Babci i Dziadka”. Oraz zaśpiewały i zagrały na flecie piosenkę pod tytułem „Wlazł kotek na płotek”. Swoim Dziadkom Smerfy przygotowały upominki: kwiatuszki i serduszka oraz piękne laurki w kształcie serca.

 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

Jasełka

 

 

 

 

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

Prace z masy solnej

 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

CHOINKA UBRANA!

 

 

 

Nasze prace

 

 

 

Mikołaj u Smerfów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień Pluszowego Misia

 

 

 

PIES TERAPEUTA

18.11.2019r. Smerfy odwiedziła Pani Kynoterapeutka mgr Ola Ziółkowska i jej pies.

Aby pies mógł uczestniczyć w zajęciach dogoterapii powinien być on odpowiednio przeszkolony. Musi również zdać egzamin psa terapeuty. A terapeuta powinien posiadać odpowiednie przeszkolenie i certyfikat. U nas był pies rasy Labrador retriver - ośmioletnia Coffee koloru biszkoptowego. Zarówno jego właścicielka  jak i pies posiadają długoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi.

Dzieci miały możliwość karmić, głaskać psa oraz robić z nim różne sztuczki. Dowiedziały się jak należy zachowywać się przy zwierzęciu, którego się nie zna lub przy psie, który stwarza zagrożenie. Nauczyły się kilku bezpiecznych pozycji w sytuacji zagrożenia, gdy zdarzy się atak psa. Poznały pozycję "na żółwia" i  "na drzewo". Dowiedziały się jak należy dbać o psa, co mu dawać jeść oraz co robić, aby pies był szczęśliwy. Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Mówi się, że psy to ostatnie z aniołów, które zostały na ziemi. Pies - przyjaciel człowieka -  chroni swojego pana przed niebezpieczeństwem i różnymi przeciwnościami losu.

 

 

 

JEŻOWE ŚWIĘTO

 

 

 

Światowy Dzień Bajek

5 listopada na całym świecie jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Nasze Smerfy w tym dniu też były jak z bajki!

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 

Spotkanie z alpakami

 

17 października dzieci z oddziału Smerfów miały okazję pojechać na wycieczkę do Raszowej w ramach, której brały udział w alpakoterapii, ognisku oraz warsztatach ceramicznych z udziałem psychologa Pani mgr Karoliny Szendzielorz.

Alpakoterapia jest to terapia z udziałem alpak. Zazwyczaj terapię tą stosuje się u dzieci niepełnosprawnych lub u osób dorosłych, które żyją w ciągłym stresie, nie panują nad swoimi emocjami, ale także u osób starszych bądź samotnych.

Alpaki darzą ludzi bardzo dużą sympatią i nie boją się ich towarzystwa. Alpakoterapia polega głównie na dotyku, ponieważ kontakt ze zwierzęciem powoduje redukcję stresu, lęków, poprawia samopoczucie, łagodzi poczucie napięcia czy też niepokoju, a głaskanie alpaki pomaga się rozluźnić oraz otworzyć.

Alpaki to zwierzęta o łagodnej naturze - nie wykazują agresji. Zwierzęta te są roślinożerne. Jedzą marchewkę, specjalną paszę, siano i trawę. Ich miękkie i przyjemne w dotyku futerko jest hypoalergiczne, nie przyczepia się do niego kurz - co stanowi atut dla alergików. Uroczy wygląd alpak sprawia, że u dzieci występują pozytywne emocje mające dobroczynny wpływ na stan zdrowia psychicznego i fizycznego.

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć