Oddziały Przedszkolne

BIEDRONKI 2018/19

Autorka wpisów - Anna Havemeister
 
 
 
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZK. 2018/2019 U BIEDRONEK

 

Chociaż słońce jasno świeci,

Trochę smutne są dziś dzieci.

Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.
 
19 czerwca 2019 r. odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość zakończenia roku szkolnego oraz pożegnania starszaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji. Przez cały rok Biedronki uczestniczyły w różnych akcjach, programach, inicjatywach. Jedną z nich była innowacja pedagogiczna ,,Ratujemy już w przedszkolu” i na zakończenie tego przedsięwzięcia każde dziecko otrzymało kartę ICE. W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli też rodzice. Dzieciaki śpiewały piosenkę na pożegnanie, otrzymały dyplomy, książki i niespodzianki- drewniane zakładki do książki oraz słodkości. Na zakończenie każdy przedszkolak zjadł smaczny, śmietankowy i kolorowy tort.
 
 
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
 
 
LEKCJA GRY NA SKRZYPCACH I KEYBOARDZIE
 

5 czerwca, Biedronki gościły na zajęciach Panią Kingę- absolwentkę szkoły muzycznej, która zapoznała je z tajnikami gry na skrzypcach i keyboardzie. Dzieci  poznały  rodzaje instrumentów, nutki na pięciolinii oraz czym jest klucz wiolinowy. Każde  spróbowało zagrać na tych instrumentach.  Wszystkie dzieci śpiewały ,,Wyszły w pole kurki trzy”, a Pani Kinga grała. Było muzycznie i wesoło. Dziękujemy  serdecznie.

Album fotograficzny TUTAJ

 
 
DZIEŃ MAMY I TATY ORAZ POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA PRZEZ BIEDRONKI

 

4 czerwca, był dla wszystkich Biedronek oraz zaproszonych gości, dniem szczególnym z dwóch powodów. Po pierwsze, z okazji Dnia Mamy i Taty, wszystkie dzieci chciały pokazać rodzicom jak ich kochają. Po drugie 6 – latki żegnały się z przedszkolem, gdyż zakończył się pierwszy etap ich edukacji. Pani Dyrektor oraz wychowawczyni powitały bardzo serdecznie rodziców i dzieci. W pierwszej części Biedronki wystąpiły z programem artystycznym pt. ,,Das Rotkäppchen”. Piosenki i tańce w ich wykonaniu uświetniły całą  uroczystość. Na pewno w pamięci gości pozostanie taniec ze wstążkami oraz instrumentacja do utworu ,,Danse des Sanuages”.  W drugiej części dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki dla rodziców oraz wręczały drobne upominki. A Pani Dyrektor podziękowała zerówkowiczom za przedstawienie i życzyła sukcesów na dalszym szczeblu edukacji jakim będzie szkoła. Po występach na gości czekał słodki poczęstunek i liczne zabawy rodzinne. W naszym przedszkolu było wesoło i słonecznie, a rodzice przeżyli chwile wzruszenia i dumy z występu swoich pociech.

Album TUTAJ

 
BIEDRONKOWY DZIEŃ DZIECKA

 

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był i dla naszych zerówkowiczów. W naszym przedszkolu tego dnia cały dzień trwała zabawa. Dzieci bawiły się wspaniale. Dzień obfitował w liczne atrakcje: tańce i zabawy z balonami przy muzyce, wizyta w cukierni i jedzenie pysznych lodów gałkowych, spacer i zabawy na Dziedzińcu Zamkowym, a także degustacja pysznych gofrów z różnymi dodatkami przygotowanych przez Skrzaty. 
Na zakończenie dnia każdy otrzymał małą niespodziankę – medal.  W tym dniu uśmiech nikomu nie schodził z twarzy.
 
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
 
 
 
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH U BIEDRONEK

 

Malutki baranek
ma złote różki,
Pilnuje pisanek
na trawce z rzeżuszki,
Gdy nikt nie patrzy,
Chorągiewką buja

i beczy cichutko:

Wesołego Alleluja!

 

Początek kwietnia był w naszej grupie okresem przygotowań do obchodów zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wspólnie z Panią, dzieci poznawały zwyczaje związane z tym Świętem, charakterystyczne dla naszego kraju, naszej rodzimej kultury. W celu udekorowania naszej sali dzieci własnoręcznie wykonały kolorowe jajeczka, kurki i koguciki, a także baranki i kwiaty. Pracowały przy tym bardzo skrupulatnie, każde wkładając w swoje wytwory wiele serca i wysiłku. Wszystko po to, by jak najpiękniej uczcić nadchodzące Święta Wielkanocne.  

Ponadto nauczyły się pięknie tańczyć ,,Świątecznego walczyka” i śpiewały piosenkę ,,Święta tuż, tuż” jednocześnie grając na ulubionych Bum Bum rurkach.

 
 
 
Światowy Dzień Czekolady

 

Dnia 12 kwietnia zerówkowicze obchodzili Światowy Dzień Czekolady. Dzieci zapoznały się  z historią powstania czekolady oraz procesem jej produkcji. Biedronki  mogły liczyć na mnóstwo słodkich atrakcji: słodkie konkursy, degustacje słodyczy, czekoladowe tańce. Przedszkolaki tworzyły także samodzielnie czekoladowe kompozycje, wykorzystując do tego prawdziwą mleczną czekoladę. Na zakończenie spotkania wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie klasowe z czekoladowymi muffinkami upieczonymi przez mamę naszej uczennicy Julii. To był bardzo udany i oczywiście słodki dzień.

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 
 
 
Gipsowe figurki
 

Dnia 10 kwietnia zerówkowicze przystąpili do malowania wcześniej przygotowanych figurek z gipsu. Każdy przedszkolak z wielkim zaangażowaniem pokrywał farbami swoje odlewy. Dzieci były najbardziej zadowolone z tego, że samodzielnie przygotowały ozdoby wielkanocne. Wśród figurek były gipsowe zajączki, kaczuszki, biedronki, baranki, kwiatki i pszczółki oraz pisanki z motywami wiosennymi. Każde dziecko mogło zabrać wykonane przez siebie prace do domu. Wszystkie dzieci były  zadowolone z uzyskanych efektów swojej pracy.

 
 
 
 
Niechaj zniknie każdy śmieć, my porządek chcemy mieć!

 

Grupa Biedronek cały wtorkowy dzień zajmowała się segregowaniem odpadów. Dzieci poznały na czym polega segregacja śmieci, zwróciły szczególną uwagę na napisy i kolory pojemników na śmieci. Następnie same zaczęły segregację różnych odpadów do specjalnych pojemników. Przedszkolaki chętnie opowiadały o tym, dlaczego należy segregować odpady i dbać o czystość środowiska i w jaki sposób każdy człowiek może wpłynąć na czystość Ziemi.
 
 
 
 
,,KOSMOS W SŁOIKU”
 
W   związku z tygodniem zatytułowanym „Wyprawa w kosmos” dzieci z grupy Biedronek wspólnie z panią postanowiły wcielić się w rolę małych badaczy i wykonały doświadczenie o nazwie ,,Galaktyka w słoiku”. Eksperyment prosty, ukazujący „ galaktyczne kolory” stał się elementem dekoracyjnym sali. Wszystkie dzieci były zachwycone efektami swojej pracy.
 
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
 
 
,,Biedronkowy” kącik przyrody

 

Jestem sobie ogrodniczka,
Mam nasionek pół koszyczka.
Jedne gładkie, drugie w łatki,
A z tych nasion będą kwiatki.

 

Dzieci w okresie przedwiośnia biorą udział w pracach hodowlanych (sianiu i sadzeniu roślin). Dzięki bezpośredniej obserwacji  mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin, uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów. Takie prace wykonały także dzieci z grupy Biedronek.  Zerówkowicze dzielnie napełniali doniczki ziemią, sadzili cebulę i siali kwiaty  oraz zioła.  Bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w pracach z tym związanych i stworzyli piękny kącik przyrody. Teraz Zabawa  była wyśmienita, pełna wrażeń i bogata o nowe doświadczenia i wiadomości. 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 
 
 
 
EKSPERYMENTUJEMY

 

Nasz wtorek w zerówce okazał się bardzo ciekawym dniem, ponieważ  wykonaliśmy różne doświadczenia z wodą. Poznawaliśmy jej różne stany skupienia, badaliśmy jej właściwości, a także wykonaliśmy eksperyment z ,,wędrującą wodą”. Czuliśmy się jak prawdziwi badacze.

 

 
ZIMOWE ZABAWY ŚNIEGU

 

Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima. Biały puch pozwolił  naszym starszakom na kreatywne zabawy w przedszkolnym ogrodzie. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu. W końcu można poszaleć: ulepić bałwana, rzucać śnieżkami, zjeżdżać z górki , chodzić po śladach, robić aniołki.
 
 
 
TU UCZYMY SIĘ I BAWIMY …

 

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak
 
 

My " starszaki" przygotowujemy się do nauki w szkole.  W przedszkolu nie tylko się bawimy, ale również uczymy. W trakcie zajęć i zabaw doskonalimy umiejętności nabyte w ubiegłym roku. Jesteśmy samodzielni, lubimy się razem bawić. Wielką frajdą są dla nas wszelkie zajęcia ruchowe – zabawy, ćwiczenia – zarówno w sali jak i na powietrzu. Lubimy rysować, malować i wycinać. Do przedszkola przychodzimy z uśmiechem, bo tu jest wesoło i bezpiecznie. Tutaj nigdy się nie nudzimy.

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 
Wigilia

 

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 21 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia oraz zjadły  wspólny wigilijny obiad oraz słodkości przygotowane przez rodziców.  Występowaliśmy także na szkolnych jasełkach, w czasie których śpiewaliśmy pastorałki i graliśmy na różnych instrumentach. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich podkreślały rangę tego dnia.

 
 
PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 

Przygotowania do tegorocznych świąt zaczęliśmy od udekorowania choinki, a później już było coraz lepiej: przygotowaliśmy własne kalendarze adwentowe,  wykonaliśmy klasowy wieniec adwentowy i bombki choinkowe na konkurs, tworzyliśmy kartki świąteczne z życzeniami. Kartki były prześliczne, dlatego postanowiliśmy je również wysłać na konkurs. Następnie wykonaliśmy aniołki i choinki, które zdobią naszą salę. Obecnie przygotowujemy się do występu świątecznego i wraz z rodzicami robimy szopki bożonarodzeniowe na konkurs pt.,, Najpiękniejsza, rodzinna szopka bożonarodzeniowa”. Zdobiliśmy także pierniczki, które będą dekorować  stoły podczas naszego występu dla rodziców. Jesteśmy z siebie bardzo dumni.  Teraz pozostało nam czekać na "Spotkanie Opłatkowe".
 
 
Album fotograficzny TUTAJ
 
 
 
 
 
MIKOŁAJKI

 

,,Święty Mikołaj do nas przychodzi,
dużo prezentów dzieciom przynosi .
W buciki wszystko zwinnie upycha
i jak czarodziej w pośpiechu znika”.
 
Dnia 06.12.2018 r. do Biedronek  zawitał św. Mikołaj. Od samego rana dzieci nie mogły doczekać się miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przygotował dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze. Dzieci z ogromną radością przywitały Św. Mikołaja, śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Następne odwiedziny dopiero za rok. Już nie możemy się ich doczekać.
Album fotograficzny TUTAJ
 
 
 
,,PRZYGODY MISIA MARUDKA”

 

W grupie Biedronek pojawił się MIŚ MARUDEK, a nawet dwa,  które kochają  czytać i podróżować. Każde dziecko po kolei zabiera go do domu. Następnie rodzice czytają dziecku opowiadanie pt., ,,Miś Marudek”, a przedszkolaki wykonują ilustrację do przeczytanego utworu. W przedszkolu dziecko pokazując rysunek opowiada w kręgu o  przygodach misia. Wszystkie prace dzieci zostaną umieszczone na wystawie zorganizowanej z okazji Światowego Dnia Misia, który będzie hucznie obchodzony i w naszym przedszkolu. Życzymy Wszystkim Przedszkolakom dużo przyjemności w  spędzaniu wspólnego czasu z Marudkiem!
 
 
WYJŚCIE NA CMENTARZ

Dnia 31.10.2018 r. przedszkolaki z grupy Biedronek wraz z paniami uczciły pamięć zmarłych, odwiedzając pobliski Cmentarz Parafialny. Dzieci w ciszy i skupieniu pomodliły się za zmarłych, postawiły zapalone znicze. Z szacunku do miejsca przedszkolaki zachowywały się bardzo grzecznie i spokojnie.
 
 
 
 
WIZYTA BIEDRONEK NA KOMISARIACIE POLICJI W GLIWICACH - UDZIAŁ W LEKCJI W MINIKOMISARIACIE! 

 

Przedszkolaki z grupy Biedronek są uczestnikami  programu innowacyjnego ,, Ratujemy już w przedszkolu”, którego celem  jest zapoznanie dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w rzeczywistych wypadkach i wyrabianiem odporności emocjonalnej.
Poprzez realizację tej innowacji dzieci  poznają także zagadnienia z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Działania zaplanowane są tak, aby skupiały się wokół czterech obszarów edukacyjnych:
 

1.         Zasady pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach.

2.         Zawody związane z ratownictwem.

3.         Zasady wzywania pierwszej pomocy.

4.         Zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

Jednym z działań, które zostało podjęte w ramach tego programu innowacyjnego był udział dzieci z grupy Biedronek w lekcji w minikomisariacie, w specjalnej sali w nowoczesnym  trzecim komisariacie przy ul. Pszczyńskiej w Gliwicach. Tam, korzystając z pomocy dydaktycznych,  przedszkolaki zostały zapoznane z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. Dzieci poznały między innymi, jak przejść na drugą stronę jezdni, jaki numer wybrać, by wezwać policję, straż pożarną czy pogotowie, jak zachować się w stosunku do osoby obcej, a jak podczas ataku terrorystów na szkołę.  Mali ratownicy mieli także okazję zobaczyć i usiąść w prawdziwym samochodzie policyjnym. To był dzień pełen niezapomnianych wrażeń.
 
 
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
 
 
ZAJĘCIA RYTMICZNO – MUZYCZNE Z WYKORZYSTANIEM BUM BUM RUREK

 

Zajęcia rytmiczno-muzyczno na etapie wychowania przedszkolnego odgrywają istotną rolę w procesie rozwojowym i edukacyjnym. Wprowadzenie Bum bum rurek do zajęć sprawia, że dzieci stają się odbiorcami dźwięku i rytmu, co wyzwala u nich ekspresję  i wyobraźnię muzyczną. Dzieci inicjują swoje pomysły, wykorzystują własne doświadczenia, poszukują  sposobów wyrażania uczuć i emocji.  Wszystkie zabawy z wykorzystaniem Bum bum rurek są  dla przedszkolaków znakomitą lekcją koncentracji i cierpliwości, a konieczność podporządkowania się regułom i zasadom przyczynia się do wyrobienia dyscypliny i współodpowiedzialności.

 

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA!
 

Dzień 25 października pozostanie na długo w pamięci Biedronek. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.  W uroczystości brali udział rodzice, dziadkowie oraz dyrekcja szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i złożenia aktu ślubowania. Następnie Pan dyrektor dokonał uroczystego pasowania na przedszkolaka. Następnie przedstawiono krótką część artystyczną, w której dzieciaki zaprezentowały swoje umiejętności. Były więc piosenki, wierszyki i taniec. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania. Na zakończenie uroczystości dla wszystkich uczestników był słodki poczęstunek.

 
 
ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki z grupy ,,Biedronek’’ i  ,,Skrzatów”. Główną atrakcją podczas "Święta Pieczonego Ziemniaka" w naszym oddziale przedszkolnym był grill,na którym dzieci piekły ziemniaki. Wszystkim bardzo smakowały i zostały zjedzone z apetytem.

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 
 
 
WYCIECZKA DO PARKU

 

22.10.18 r. wybraliśmy się  na spacer do parku. W czasie tej wycieczki wsłuchiwaliśmy się w odgłosy parku, próbując rozpoznać niektóre dźwięki. Opisywaliśmy także zapach parku. Przyglądaliśmy się drzewom, przytulaliśmy się do nich. Obserwowaliśmy także zwierzęta: mrówki, żuki  i pająki. Nazbieraliśmy materiał przyrodniczy: liście, patyki, kawałki kory, szyszki, igły. Po powrocie wykonaliśmy piękne, jesienne drzewa.
 
 
 
 
BUM BUM RURKI MAMY I MY!!!

 

Bum Bum Rurki to ulubiona zabawka edukacyjna dzieci, uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami w USA. Kolorowe rurki umożliwiają zabawę oraz edukację muzyczną.  Muzykowanie  za pomocą kolorowych rurek jest doskonałym  wstępem do nauki gry na innych instrumentach. Świetnie sprawdzają się w nauczaniu podstawowych elementów muzyki: rytmu, melodii oraz harmonii. Od dziś taką możliwość mają Skrzaty i Biedronki. Gra na rurkach zaciekawiła przedszkolaków. Świetnie  wszyscy  się bawili. Od tej pory będziemy rozwijać zdolności muzyczne dzieci z użyciem tych kolorowych rurek.
 
                                                      
 
 
BAJKA ,,JAŚ I MAŁGOSIA”
 
W piątek 19.10.2018 r. przyjechał  do naszych Skrzatów i Biedronek Teatr Lalek Bajka. Przedszkolaki zobaczyły bajkę ,,Jaś i Małgosia”. Celem tej  bajki  było zachęcenie dzieci do uprawiania sportów i prostych zajęć ruchowych, aby nie mieć wady postawy. Na uwagę zasłużyło również przesłanie wzajemnego czynienia dobra, które w przyszłości powraca.
 
 
 
DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ – WIZYTA SKRZATÓW I BIEDRONEK NA POCZCIE
 
18 października Skrzaty i Biedronki udały się do Urzędu Pocztowego w Toszku, aby złożyć życzenia wszystkim Pracownikom tego miejsca z okazji Dnia Poczty Polskiej. Przedszkolaki zaśpiewały ,,Sto lat” i wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę. Dzieciaczki podczas tej wizyty zobaczyły, jak wygląda praca na poczcie.  Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał cukierka.
 
 
 
RATOWNICY NA CZTERECH ŁAPACH
 

Dziś nasze przedszkole odwiedziły psy ratownicze z Sekcji Psów Ratowniczych  WOPR- u w Katowicach wraz ze swoimi opiekunami  Państwem Damianem i Katarzyną Łagodzkimi. Collett i Melissa wzbudzają sympatię, ale i respekt. Pomagają tam, gdzie człowiek ze względów bezpieczeństwa nie odważy się wejść. Dzieciaki były zachwycone i nawet odważyły się pogłaskać te zwierzaki.

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI

 

Dzieci z grupy ,,Biedronek”  wiedzą, by  być zdrowym, to  trzeba się dobrze odżywiać, a najwięcej witamin mają owoce i warzywa. Z myślą o pysznych witaminkach, dnia 09.10.18 r. ,,Biedronki” wraz z paniami postanowiły  wyczarować  pyszny sok z marchewki i jabłka   bez dodatku cukru i konserwantów. Wcześniej jednak dzieci  utrwaliły podstawowe zasady higieny i bezpieczeństwa. Następnie samodzielnie wyciskały sok. Po skończonej pracy delektowały się jego smakiem. Na zakończenie tak wspaniałego dnia zrobiliśmy ,,Dyskotekę owocową”. Wszyscy świetnie się bawili.

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 
CODE WEEK

 

Biedronki  na zaproszenie uczniów klas młodszych naszej szkoły rozpoczęły Tydzień Kodowania. Dziś  w zabawach wykorzystały kolorowe kubeczki, które na początek takiej aktywności okazały się idealne. Dzieci budowały wieże zgodnie z podanymi regułami  oraz bawiły się w zabawę ,,Zbuduj tak jak ja”. Kubeczki okazały się materiałem lubianym przez dzieci i z pewnością  zadomowią się w naszych zabawach na dłużej.

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 
Zabawy z wiatrem

Na piątkowych zajęciach dzieci z grupy Biedronek obserwowały właściwości powietrza i jego ruchu w trakcie doświadczeń. Dzieci wykonały także papierowe łódeczki, które były potrzebne do zabawy. Wszyscy świetnie się bawili, a jednocześnie zdobywali wiedzę o powietrzu.

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

Bądź bezpieczny – wizyta Pana Policjanta w oddziałach przedszkolnych

 

W dn.05.10.2018r. nasze przedszkole odwiedził policjant z Komisariatu w Pyskowicach,  który przeprowadził  prelekcję na temat bezpieczeństwa. Celem tej wizyty  było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Dzieci zapoznały się z zasadami bezpiecznego poruszania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz zapamiętały ważne numery alarmowe. Pan Policjant  uświadomił przedszkolaków o konieczności jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami, a także o nie zawieraniu znajomości z obcą osobą dorosłą. Na zakończenie, przedszkolaki dziękując za cenne rady wręczyły dyplom. 

 
 
"Żeby zdrowe ząbki mieć - trzeba tylko chcieć..."

 

Tak rozpoczyna się znana przedszkolna piosenka. Aby dzieci mogły się o tym przekonać, przeprowadzono dziś krótką pogawędkę na temat "małych robaczków", które uwielbiają, gdy dzieci jedzą słodycze i zapominają o myciu ząbków, a potem "wiercą się" w zębach powodując ból.  Dzisiaj wszystkie starszaki przyniosły przybory toaletowe i codziennie będą  myć zęby w przedszkolu. Chcemy, aby dzieci każdego dnia dbały o higienę jamy ustnej.
 
 
 
Dzień Chłopaka!
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
 
Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym roku święto to przypada w niedzielę, dlatego  w grupie Biedronek  dziewczynki już w piątek wręczały chłopcom upominki, złożyły życzenia i uściskały. Nie zabrakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.
 
 
 
ZERÓWKOWICZE KODUJĄ
 

Kolejny dzień rozpoczął się od kodowania. Wcześniej poruszaliśmy się po macie zgodnie z zasadami, przeskakiwaliśmy i liczyliśmy kroki według instrukcji.  A dziś układaliśmy samodzielnie figury geometryczne zgodnie z kodami.  A wszystko to trenujemy przed  Europejskim Tygodniem Kodowania, który odbędzie się u nas 8 października. Nauka kodowania ma za zadanie rozwijać u dzieci umiejętności niezbędne w przyszłej nauce programowania w szkole podstawowej i pomaga zrozumieć otaczający świat, który ulega ciągłym zmianom.

 

 
Matematyka świetna jest!

Matematyka w zabawie, to najlepszy sposób na naturalne przyswojenie podstaw z tej dziedziny nauki. To my Biedronki uczymy się  myślenia, porównywania, klasyfikowania i orientacji przestrzennej i dzięki temu wiemy, że matematyka potrafi być przyjemną i ciekawą zabawą.  Poznajemy także różne zagadnienia z dziedziny matematyki  w formie prostych zabaw i codziennych czynności.

 
MALI OGRODNICY…

 

Dziś mieliśmy okazję sadzić  rośliny, które wiosną będą cieszyć nasze oczy. Chcemy, aby w naszym ogrodzie było pięknie. Ponadto dowiedzieliśmy się, czego  rośliny potrzebują do życia i jak o nie dbać. Bardzo lubimy zajęcia ogrodnicze!!!

 
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
 
 
 
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

 

Z tej okazji w grupie Biedronek zorganizowane zostały zabawy muzyczno – ruchowe  dla dzieci.
Nie brakowało uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach i obowiązkach. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Super Przedszkolaka.
 
 
 
 
W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

 

Dzieci z grupy Biedronek wiedzą jak prowadzić zdrowy tryb życia. Każdy dzień zaczynają od porannej gimnastyki. Potem wspólnie zjadają pyszne śniadanie w swojej sali. Chętnie uczestniczą
w zabawach ruchowych na świeżym powietrzu i spacerach po okolicy. Z apetytem zjadają także wyśmienite obiadki przygotowywane przez najlepsze panie kucharki. Wszystkie dzieciaczki są zadowolone i na twarzy każdego urwisa  gości uśmiech od ucha do ucha.
 
     
 
 
 
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI U BIEDRONEK

 

„Biedroneczki są w kropeczki
 i to chwalą sobie…”

 

W piątek obchodziliśmy Światowy Dzień Kropki.   Mnóstwo kolorowych krop, kropek, kropeczek zagościło na ścianach naszej szkoły i klasy. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Podczas zajęć oglądaliśmy  film „The Dot” oraz rozmawialiśmy na temat wiary we własne możliwości.   Książka "Kropka" Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla uczniów i nauczycieli na całym świecie.
 
 
 
 
 
 U NAS W BIEDRONKACH FAJNIE JEST…

 

Za nami drugi tydzień pobytu w oddziale przedszkolnym. Cieszymy się, że tutaj jesteśmy. Mamy świetnie wyposażoną salę w różnorodne zabawki i gry dydaktyczne. Spędzamy tu miło czas na zabawach, ćwiczeniach gimnastycznych, nauce, malowaniu, rysowaniu i wielu innych rzeczach. Chętnie uczymy się poprzez zabawę. Poza tym udało nam się nawiązać kontakt listowny z przedszkolakami z całej Polski.
 
 
 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć