KLASY I - III

Wspólne działania 2018/19

Autorki wpisów - Iwona Krzemińska i Irena Dobiosz

 

Wielka mapa Polski

W drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019, klasy 1a i 2a wzięły udział w wielkiej ogólnopolskiej akcji wydawnictwa WSiP "Wielka mapa Polski". To akcja skierowana do nauczycieli i uczniów klas 1-3, która miała na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami. Każda szkoła, która zapisała się do akcji, otrzymała mapę Polski, na której można było umieszczać otrzymane pocztówki. W ramach tej akcji uczniowie uczyli się adresować widokówki i poprawnie napisać pozdrowienia z naszej miejscowości. 

 
Foto TUTAJ
 
 
DZIEŃ PUSTEJ KLASY
 
14 czerwca 2019 r. nasi najmłodsi Uczniowie po raz kolejny uczestniczyli w Dniu Pustej Klasy. W tegorocznej edycji poznawali zabawy swoich Rodziców. Bardzo chętnie skakali na skakankach, w gumę, grali w piłkę nożną, czy badmintona...
Panie też chętnie włączyły się w zabawy swojego dzieciństwa skacząc w gumę i grając w piłkę :)!
Na zakończenie wyruszyliśmy na lody, co sprawiło Dzieciakom wielką frajdę!
 
Album fotograficzny TUTAJ
 
 
 
 

Klasa 1 i 2 uczą się udzielania pierwszej pomocy

 

22 marca w klasach 1a i 2a odbyły się zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadził Dyrektor szkoły– Pan Waldemar Pigulak, a równocześnie ratownik medyczny, razem z uczennicami klas starszych, które są członkiniami ochotniczych drużyn OSP. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek pana dyrektora dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności, zatrucia, złamania czy krwotoku. Przypomniały sobie podstawowe numery alarmowe oraz jak wezwać pomoc przez telefon. Duże wrażenie zrobił na nich „fantom”, na którym uczyły się podstaw reanimacji. Oczywiście szkolenie nie zrobi z naszych małych uczniów profesjonalnych ratowników, ale nauczy ich radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 
 

Marzanno, Marzanno, Ty zimowo panno!

Kolorowym korowodem z piosenką na ustach i Marzannami w dłoniach, Uczniowie klasy pierwszej i drugiej pożegnali z wielką radością zimę!
Oprócz tego wydarzenia część Uczniów przystroiła swoje głowy we wspaniałe wiosenne kapelusze. Nagrodą za przyjście w takim kapeluszu było odwołanie dyktanda w dniu dzisiejszym, co sprawiło Dzieciakom ogromną radość!

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

Dinozaurów nie ma z nami dawno już...

... a jednak wróciły! Do naszej szkoły zawitały podczas Dnia Dinozaura, który u nas trwał... 3dni!

 

Uczniowie klasy Pierwszej i Drugiej nie tylko przygotowali wspaniałe dinusiowe opaski, przynieśli książki oraz swoich ulubieńców. Wykonali wiele wspaniałych aktywności, które wprowadziły je w Świat Dinozaurów. Były też zabawy matematyczne, polonistyczne, WYKOPALISKA! Nauka z tablicą interaktywną również sprawiła Uczniom wiele radości. Nawet nie zorientowali się, kiedy poznali nazwy dinozaurów, z którymi dotąd nie mieli do czynienia. Było też czytanie ze zrozumieniem, zadania z zakresu gramatyki, wyszukiwanie informacji o olbrzymich jaszczurach i zapisywanie ich w formie opisu, prace plastyczne. Nie obyło się także bez kodowania. Wszystkie nasze działania przyczyniły się do wspaniale spędzonego czasu. A uśmiech na buziach Dzieci po wykonaniu zadań- BEZCENNY! Spotkanie z dinozaurami uwieńczyły zdjęcia w strasznej paszczy T-Rexa! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tych wspaniałych dni!

 

 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

 

Dzień Bezpiecznego Internetu klasy 1a i 2a spędziły w kinie Cinema City na warsztatach, na których dowiedziały się o tym , jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Potem obejrzały film "Ralf Demolka w Internecie", który  bawi, wzrusza i jednocześnie edukuje dzieci , jak powinny się zachowywać podczas surfowania w sieci. Na koniec uczniowie spotkali  się z miłą panią w Willi Caro, która oprowadziła je po muzeum. Zakończyli wycieczkę warsztatami, wprawdzie nie o surfowaniu, ale równie ciekawymi  - o wzornictwie sprzed 100 lat, które fascynuje do dzisiaj - Art Deco. Relacja na zdjęciach.

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

NAPADAŁO PRZEZ NOC ŚNIEGU...

...DZIECIOM PO KOLANA!
Szkoda więc byłoby nie wykorzystać tak wspaniałej niespodzianki. Uczniowie z klasy 1 a i 2a, odpowiedni ubrani i wyposażeni w sprzęt do zjeżdżania z górki, z ogromną radością wybiegli na szkolne podwórko! Zabawom i radości nie było końca! Zapraszamy do naszej galerii, by się o tym przekonać!

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 
W karnawale same bale...
 

… dlatego również i u nas nie mogło ich zabraknąć. Aby uszanować tradycję, 30 stycznia 2019 roku, klasy 1a i 2a wzięły udział w balu przebierańców. Były tańce, wyśmienita zabawa  i różnorodne konkursy. O dobrą zabawę w rytm ulubionych piosenek zadbały wychowawczynie. Wesołej zabawie natomiast towarzyszył poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

Album fotograficzny TUTAJ

 

 

Czy wierzycie w Mikołaja dzieci?

Ja tam wierzę. W noc grudniową, właśnie
Kiedy gwiazdy świecą jak najjaśniej,
Idzie z nieba do Was dobry Święty.

Nasi Pierwszo- i Drugoklasiści także wierzą w Mikołaja!

Trudno zresztą nie wierzyć, skoro dziś Ich odwiedził! Nie był sam... Towarzyszyły Mu cudne Aniołki, wesoły Elf i... wcale nie straszna Diablica! Dzieciaki zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie oraz wykazały się znajomością modlitw. Obiecywały poprawę i... zerkały w kierunku wspaniałych prezentów!
Pierwszoklasistów Mikołaj obdarzył pierniczkami! Po spotkaniu z Nim wszyscy zabrali się do ich dekorowania. Były różnokolorowe, słodkie lukry i ozdobne gwiazdki, koraliki i posypki. Czas szybko płynął na intensywnej pracy i każdy chciał, żeby jego ciasteczko było najpiękniejsze.

Drugoklasistów natomiast pochłonęły gry, które znalazły się w pięknych torbach z prezentami! Grali na każdej przerwie! Wesołej zabawie nie było końca!
Mikołaju, do zobaczenia za rok!

Album fotograficzny TUTAJ

 

 

„ Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście”

To i inne przysłowia związane z Andrzejkami poznali uczniowie klas 1a i 2a - 29 listopada. Dowiedzieli się, że jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dlatego też i nasze klasy nie zapomniały o tej tradycji. Było ustawianie butów, żeby sprawdzić, kto pierwszy wyjdzie za mąż, przekłuwanie serc z wypisanymi imionami sympatii, ale także sprawdzanie, co kogo czeka w przyszłości w bardziej nowoczesny sposób - kręcąc Kołem Fortuny na tablicy multimedialnej. Było przy tym dużo śmiechu i dobrej zabawy. Teraz wszyscy  czekają, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

 

 

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 

Brzechwolandia

 

to kraina szczęśliwości, w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości, Brzechwolandia uczy, bawi nas, z Brzechwolandią miło spędzamy czas. Słowa tej piosenki cały dzień nuciły dzieci z klasy 1a i 2a po obejrzeniu  spektaklu w Domu Kultury w Strzelcach Opolskich – 28 listopada. Dzięki wizycie w niezwykłej krainie dzieci mogły się przenieść w barwny świat pełen radości , marzeń i muzyki.

Konkurs dla dzieci związany z przedstawieniem, na stronie Narodowego Teatru Edukacji im.Adama Mickiewicza 
z Wrocławia:

https://www.facebook.com/narodowyteatredukacji/?ref=page_internal

 

 

 

 

 

Niech uśmiech na Twej twarzy zagości...

...bo dzisiaj jest Dzień Życzliwości!

Takiej treści wierszyki Uczniowie klasy pierwszej i drugiej rozdawali, na przerwach w środę 21 listopada, Nauczycielom. Nie było to jedyne działanie z tej okazji. Uczniowie doskonale się bawili podczas zajęć: było powitanie na różne sposoby, mówienie sobie komplementów, okazywanie pomocy w trudnych sytuacjach oraz rozmowy na temat życzliwości. Nie obyło się także bez prac wykonanych w programie Paint, które wykonali Pierwszoklasiści! Wszystkim wokół życzymy, by Dzień Życzliwości i Pozdrowień trwał cały rok!

Album fotograficzny TUTAJ

 

 

Śniadanie daje moc

To program edukacyjny, w którym od kilku lat, 8 listopada biorą udział szkoły z całej Polski. Śniadanie, to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. W związku z tym wychowawczynie klasy 1a i 2a zorganizowały w klasach wspólne śniadanie. Dzieci wraz z paniami przygotowały zdrowe potrawy, które później przy estetycznie nakrytych stołach skonsumowały z apetytem. Były kanapki, koreczki, soki, dużo owoców i warzyw, a wszystko pięknie przystrojone i udekorowane, gdyż wykazały się ogromną inwencją twórczą i zaangażowaniem. Przy okazji zdobyły wiedzę na temat zdrowego odżywiania, higieny przyrządzania i spożywania posiłków oraz estetyki dekorowania i nakrywania do stołu. Dodatkowym elementem wychowawczym była integracja i współdziałanie.

Pamiętajmy!

ŚNIADANIE, TO NAJLEPSZY START W NOWY DZIEŃ!!

Album fotograficzny TUTAJ

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć