KLASY I - III

3a 20/21

3a wych. Irena Dobiosz

Twardy jak skała

Mówiąc o kimś, że jest twardy jak skała, mamy na myśli, że jest silny, nieugięty, niezłomny. W rzeczywistości oprócz przysłowiowych twardych skał są także inne – miękkie, a nawet sypkie. Skała to nie tylko twardy marmur, ale też miękka glina i sypki piasek. O tym dowiedzieliśmy się na lekcji geografii z panią Kornelią Rzepką, która w przystępny i zrozumiały dla nas trzecioklasistów sposób nam to wszystko opowiedziała i pokazała. Swoją kolekcją minerałów pochwalił się także nasz kolega Piotr, a wszystkiemu przyglądał się miś podróżnik Igor.

Album fotograficzny TUTAJ

Dzień Pustej Klasy

Dzień Pustej Klasy spędziliśmy bardzo aktywnie na naszym pięknym zamku. Wzięliśmy ze sobą naszego podróżnika Misia Igora, który był tutaj pierwszy raz, więc wszystko bardzo go interesowało. Najpierw pokazaliśmy mu piwnice zamkowe, w których w pewnym momencie zrobiło się trochę strasznie, ale czego może się bać przy nas mały miś? Potem po 111 schodach nasz podróżnik na swoich małych nóżkach wszedł na zamkową wieżę i wcale się nie zmęczył. Na koniec pozostała już tylko zabawa na dziedzińcu zamkowym i toszeckim słonecznym Rynku.

Album fortograficzny TUTAJ

Irena Dobiosz

Taka kropka, takie nic...

"Taka kropka, takie nic, a potrzebna jest na świecie,
w gruncie rzeczy z takich kropek cały świat się składa przecież....."

śpiewali trzecioklasiści podczas Dnia Kropki. Oprócz piosenki każdy szukał ukrytego talentu, który w nim drzemie i próbował wykonać różne "zakropkowane" zadania, co widać tutaj:

Nigdy więcej wojny!!

Miesiąc wrzesień jest wyjątkowy, bo wracamy do szkoły po wakacjach, ale w tym czasie wspominamy też wszystkich, którzy brali udział w II wojnie światowej. Jesteśmy już w 3 klasie i ten temat jest dla nas bardzo ważny. Po  przeczytaniu książki Joanny Papuzińskiej "Asiunia" dowiedzieliśmy się, jak z perspektywy pięcioletniego dziecka wyglądała wojna. Bombardowania, strzelaniny i terror, który opanował Polskę to straszne przeżycie dla wszystkich ludzi, którzy uczestniczyli w tym okrutnym konflikcie zbrojnym. Z pewnością było to traumatyczne przeżycie, pełne strachu i niepewności tego, co przyniesie kolejny dzień.

Lekturze towarzyszyły różne zadania, które miały nam przybliżyć ten straszny czas. Oglądaliśmy filmy, rozwiązywaliśmy testy, rysowaliśmy. Mieliśmy wybrać 5 rzeczy, które zapakujemy do walizki podczas ucieczki przed wrogiem. I nie były to zabawki, telefon ani tablet.....Wspólnie doszliśmy do jednego wniosku: NIGDY WIĘCEJ WOJNY NA ŚWIECIE!!!

Album fotograficzny TUTAJ