zastanawiali się uczniowie klasy 2a podczas ostatnich zajęć w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci - Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż? Zajęcia odbywały się zdalnie, ale mimo tego wzbudziły wiele zainteresowania. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest łańcuch pokarmowy i sami go modyfikowali w aplikacji Genially, wzięli udział w quizie na platformie Kahoot, a na koniec wykonali zdjęcia owadom i zwierzętom w swoim otoczeniu. To zadanie sprawiło im najwięcej radości. W następnym roku szkolnym na pewno przystąpimy do nowego projektu.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Irena Dobiosz
była ostatnio tematem przewodnim drugoklasistów. Oprócz życzeń dla wszystkich mam i przepięknych prezentów dzieci wykonały różdżki i ułożyły wirtualny bukiet. Po przeczytaniu fragmentów książki Joanny Papuzińskiej, w którym cała rodzina latała czarodziejskimi poduszkowcami, uczniowie spróbowali sami wykonać taki pojazd. Było dużo zabawy podczas puszczania go w ruch....Zrobić go może każdy, bo nie potrzeba do niego żadnych specjalistycznych sprzętów - tylko płyta CD, balon, zakrętka, kawałeczek plasteliny, rolka po papierze toaletowym i nożyczki. A ile przy tym zabawy......zobaczcie sami tutaj:)
Irena Dobiosz
Przez cały maj wśród uczniów klasy 3a oraz niektórych przedszkolaków podczas zabaw królowały klocki! A to za sprawą Klockowego Wyzwania, które polegało na codziennym konstruowaniu podanej w nim budowli. Zabawa była przednia, przy tym Uczniowie rozwijali swoją kreatywność i logiczne myślenie!
Iwona Krzemińska
...królewną tyryjską i królową kreteńską, tak piękną, ze zakochał się w niej sam Zeus!
Mit o Europie poznali Trzecioklasiści w ostatnim tygodniu. Przygotowali także prezentację państw należących do Unii Europejskiej oraz samą Unię. Przedstawili tez maskotkę UE- Syriusza wg własnego pomysłu. Uczą się także hymnu "Oda do radości" zarówno śpiewać, jak i grać na flecie. Pracowali także z mapą google, dokonując obliczeń związanych z odległościami pomiędzy miejscowościami, w których mieszkają. Planowali trasy rowerowe i porównywali między sobą. To była doskonała zabawa!
Iwona Krzemińska
specjalista od zagadek kryminalnych zagościł ostatnio w klasie 2a. Detektyw Pozytywka, to główny bohater książek Grzegorza Kasdepke. Jego najczęstszymi klientami są dzieci. Dorośli uważają go raczej za nieszkodliwego dziwaka (jedyną bronią, jaką posiada, jest kaktus). Dzieci natomiast traktują Pozytywkę niezwykle poważnie. Zgłaszają się więc do niego ze swoimi ogromnymi zmartwieniami i liczą na pomoc w rozwiązaniu kryminalnych zagadek.
W ramach 3 modułu ogólnopolskiego projektu "Czytam z klasą" uczniowie podjęli wyzwanie zdalnie i wywiązali się z niego na medal. Klasa wykonała takie zadania:
Dzieci poza tym dowiedziały się, co to są odciski palców i dlaczego są takie ważne. Same próbowały zebrać odciski palców domowników i porównać je.
W prace przy projekcie zaangażowała się cała rodzina. Dzięki wspólnym wysiłkom klasa 2a zdobyła certyfikat ukończenia projektu.
Minął trzeci tydzień Klockowego Wyzwania i Trzecioklasiści w dalszym ciągu rozwijają swoją wyobraźnię tworząc wspaniałe budowle z klocków. Przed Nimi ostatni tydzień wspaniałej zabawy!
Album fotograficzny TUTAJ
Iwona Krzemińska
...niż przyroda wokół nas...
Uczniowie klasy 3a w ramach zajęć rozwijających zainteresowania przyrodnicze przez miesiąc obserwowali zwierzęta, które pojawiały się w okolicach ich domów. Następnie dzieci opisywały je w Kartach Obserwacji Zwierząt. Zapewne dzięki temu zadaniu pogłębiły swoją wiedzę o najbliższym środowisku przyrodniczym i zwróciły uwagę na to, czego na co dzień nie dostrzegają- wokół nas jest sporo zwierząt, wystarczy się dobrze rozejrzeć.
Album fotograficzny - TUTAJ
Iwona Krzemińska
Uczniowie klasy 3a zakończyli innowację pedagogiczną- projekt Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki. Ostatni moduł był ogromnym wyzwaniem- odbywał się bowiem zdalnie. Ale Dzieciaki, przy ogromnym wsparciu Rodziców poradziły sobie z tym zadaniem.
Nie tylko przygotowały plakaty zachęcające do przeczytania wierszy J. Brzechwy, ale i wykonały głównych bohaterów, zagrały na flecie utwór "Dzik"... Ale najwspanialszą i najbardziej wzruszającą częścią tego modułu były wyrecytowane i wyśpiewane wiersze Brzechwy. Dzieci wykazały się wielką pomysłowością i talentem. Cudownie było słuchać i oglądać Ich występy!
Album fotograficzny - TUTAJ
Iwona Krzemińska
Pozostawanie w domu przez tak długi czas budzi w nas różnorakie uczucia. Niekoniecznie pozytywne. Kilka zajęć poświeciliśmy na ćwiczeniu umiejętności rozpoznawania naszych uczuć, nazywania ich, radzenia sobie z nimi, ale i szukania pozytywnych cech w sobie. Co wcale nie jest proste.
W wyniku naszych działań powstało Pozytywne Drzewo 3 a.
Iwona Krzemińska
czyli jak mądrze dbać o owady zapylające.Tym w ostatnim czasie zajmowali się drugoklasiści, którzy wzięli udział w projekcie edukacyjnym Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin. Uczniowie poznali życie pszczoły miodnej i dowiedzieli się, że nie tylko pszczoły zapylają kwiaty. Aby wspomóc wszystkie owady zapylające dzieci zachęcają do posadzenia lub posiania w ogródku lub na balkonie roślin miododajnych tworząc w ten sposób przestrzeń przyjazną owadom zapylającym.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Irena Dobiosz
zdalnie wybrała się klasa 2a. Uczniowie poznali historię roweru oraz jego budowę. Dowiedzieli się, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i na jakie znaki drogowe powinien zwracać uwagę rowerzysta. Potem przemierzyli rowerem Polskę, niestety tylko online..... Na koniec sprawdzili przygotowanie swojego roweru do wycieczki i zrobili sobie z nim zdjęcie. A teraz mają nadzieję, że w końcu wybiorą się na prawdziwą wycieczkę rowerową nie tylko dookoła domu.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Irena Dobiosz
Jaki powód rzeki miały,
Że się nagle posprzeczały
I tak długo trwały w gniewie,
Tego nikt naprawdę nie wie.
Ponoć pierwsza rzekła Warta,
Że jest Noteć nic nie warta,
Warcie na to rzekła Odra,
Że jest głupia i niedobra...
O rzekach i transporcie wodnym była mowa w ubiegłym tygodniu. Podczas projektu Wielka rzeka powstały fantastyczne, nietuzinkowe prace naszych Trzecioklasistów. Zapraszamy do galerii!
Iwona Krzemińska
Trzecioklasiści nie odpuszczają! Powstają coraz to nowe i coraz bardziej wymyślne budowle!
ALBUM FOTOGRAFICZNY TUTAJ
Iwona Krzemińska
Część Uczniów klasy 3a przystąpiło do klockowego wyzwania. Ale nie tylko... są bowiem z nami także Przedszkolaki! Bardzo chętnie towarzyszą starszemu Rodzeństwu w różnych działaniach. Nie tylko klockowych. Mamy więc przedszkolnych ogrodników, obserwatorów przyrody, badaczy...
Ale do rzeczy! Dzieciaki codziennie mają za zadanie zbudować jedną zaproponowaną w wyzwaniu konstrukcję. Dawno nie było wśród Uczniów takiego zaangażowania!
Zapraszamy do galerii. Kolejne zdjęcia będą systematycznie dodawane!
GALERIA TUTAJ
Iwona Krzemińska
Uczniowie klasy trzeciej zakończyli II Moduł Innowacji Czytam z klasą- Lekturki spod Chmurki. Działania dotyczyły lektury "O psie, który jeździł koleją". Trzecioklasiści wykonali 4 zadania:
1. Uzupełnili Lekturniki
2. Przygotowali plakat na temat lektury
3. Wykonali legowiska dla pupili
4. Odbył się Konkurs Głośnego Czytania fragmentów lektury.
Przed nami ostatni Moduł. Będziemy go realizować w formie zdalnej.
Iwona Krzemińska
Wiwat Maj, Trzeci Maj!!!
Trzecioklasiści wsparli osoby z Zespołem Downa podczas Światowego Dnia Zespołu Downa, który obchodzony jest 21 marca. Wsparli akcję zakładając wraz ze swoimi bliskimi kolorowe skarpety nie do pary, które są symbolem tego dnia.
Iwona Krzemińska
Od kiedy Trzecioklasiści, podobnie, jak wszyscy Uczniowie w Polsce, przestali chodzić do szkoły, nie spoczęli na laurach.
Od pierwszych dni, a więc od 16 marca zakasali rękawy i wraz z Rodzicami zabrali się do pracy. A zadanie łatwe nie było... To, co zwykle robili na lekcjach, pod okiem Nauczycielki, teraz musieli przenieść do swoich domów... Tym samym pokój przestał być azylem spokoju. Zamienił się w szkolną salę z jednym Uczniem, czasem Rodzicem i... Nauczycielką spoglądającą z ekranu monitora. Sytuacja do łatwych nie należała... Wszyscy musieli się nauczyć, jak funkcjonować w nowej rzeczywistości...
Ale nikt się nie poddał. Walka trwa po dziś dzień! Wszyscy tęsknią za szkołą, za Przyjaciółmi, za swoją salą, za Panią... Pani tęskni za Uczniami...
Przedstawiamy fotorelację z zajęć zdalnych klasy 3a.
A wyniki działania Uczniów są doprawdy imponujące. Dają z siebie wszystko, choć zadania nie należą do najłatwiejszych. Nie sposób wymienić wszystkich zadań, z jakimi mierzyli się Uczniowie...
Szukali informacji na temat Pandy w dniu święta tych pięknych zwierząt, obserwowali bociany i przygotowywali plakaty na ich temat, leporello na temat zwiastunów wiosny, zakładali hodowlę dostępnych roślin, Tworzyli wiosenną ortografię, były łamigłówki z zapałek, mierzenie łokciami i stopami długości biurek, pokoi, poznawanie tajemnic jeziora i opisywanie ryb. Wspaniały rezultat dało przygotowanie scenografii do wybranej przygody Doktora Dolittle oraz lapbooki i inne formy, w jakich przedstawili ulubionego zwierzęcego bohatera lektury. Uczniowie za każdym razem wykazują się niezwykłą pomysłowością, a Rodzice... dokształcają w kierunku informatycznym. Muszą przejść przez zawiłości oddawania zadań na Classroom, ale wyniki są pozytywne! Dają radę!
Niektórym Uczniom dzielnie pomagają Rodzeństwo- Przedszkolaki z naszego przedszkola!
Zapraszamy do naszej Galerii Pracy w Domu!
Iwona Krzemińska
Mama Oliwki z 3a szyje maseczki. Oliwka jej dzielnie w tym sekunduje! Dziękujemy P. Asi, która zaopatruje w maseczki sporo osób!
Iwona Krzemińska
Klasa 2a bardzo intensywnie uczy się w domu. Uczniowie chętnie wykonują powierzone zadania i dobrze się przy tym bawią, co widać na zdjęciach.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Irena Dobiosz
Klasa 2a ukończyła 2 moduł projektu " Czytam z klasą - zwierzęce lekturki spod chmurki." W ramach projektu przeczytaliśmy książkę "Psie troski" Toma Justyniarskiego. Jest to poruszająca historia przyjaźni chłopca i psa. Betty spotkał ciężki los, zaniedbywana i bita przez poprzednich właścicieli trafia do schroniska, skąd zabiera ją dziesięcioletni Adaś. Wspaniała lektura dla dzieci uczy, czym jest szacunek dla zwierząt, pokazuje, jak dbać o swojego pupila, udowadnia, że zwierzęta czują tak samo, jak ludzie. Uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie głośnego czytania i wykonali dla Betty legowisko. Do 3 modułu przystępujemy zdalnie i niedługo podzielimy się wrażeniami z lektury " Detektyw Pozytywka".
Album fotograficzny - TUTAJ
Irena Dobiosz
W świecie filmu przebywali uczniowie klasy 2a przez kilka dni. Chyba każdy lubi chodzić do kina. Ale czy ktoś z Was zastanawiał się jaki był jego początek? Jak to się stało, że nieruchome obrazki zaczęły się poruszać? A co było pierwsze- film, czy fotografia? Tego wszystkiego dowiedzieli się drugoklasiści. Poznali historię kina i dowiedzieli się, kto skonstruował pierwszy kinematograf. Obejrzeli niemy film z udziałem Charliego Chaplin, który bardzo im się spodobał. Dowiedzieli się, co to jest pantomima i zrobili swoją własną sztukę bez słów. Potem wymieniali gatunki filmów, a na jednym z nich skupili swoją uwagę. Była to animacja. Poprzez kilka doświadczeń spróbowali zrobić swoją animację. Wykonali popularną w XIX wieku zabawkę optyczną - taumatrop oraz obejrzeli animację na zoetropie. Potem w grupach próbowali zrobić swój własny kineograf. A na koniec wystąpili w filmie i każdy miał swoją rolę. W szkole się przecież nie nudzimy, tylko cały czas działamy. :) :)
Irena Dobiosz
Zrealizowaliśmy kolejny scenariusz z pakietu przyrodniczego. Tym razem odnosił się do wpływu ruchu samochodów na życie zwierząt. Zadanie przed zajęciami dotyczyło policzenia przez Dzieci w drodze do i ze szkoły pojazdów- samochodów osobowych, autobusów i rowerów. Tych ostatnich było najmniej.
Dyskusję na ten temat poprzedziło obejrzenie filmu o wpływie ruchu ulicznego na zwierzęta. Okazało się, że żyje im się coraz trudniej w zanieczyszczonym przez ludzi środowisku. Jako jeden z elementów Trzecioklasiści wykonali pracę plastyczną. Efekty można zobaczyć na zdjęciach. Zapraszamy do galerii!
Iwona Krzemińska
Jest stosunek do zwierząt"
Dzień Dzikiej Przyrody w Polsce obchodzimy od 5 lat. Ma on przypominać o konieczności przeciwdziałania wszelkim przejawom przestępczości przeciwko dzikiej przyrodzie – szczególnie nielegalnemu pozyskiwaniu i przemytowi okazów gatunków, którym grozi wyginięcie.
I my nie mogliśmy przejść obojętnie obok tego wydarzenia.
Uczniowie najpierw zapoznali się z postacią Wangari Maathai, która poświęciła swoje życie promowaniu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Na podstawie historii Jej życia przygotowali ilustracje, które przedstawili w formie bajki kamishibai. To zadanie bardzo się podobało, a wyobraźnia nie znała granic.
Następnie Trzecioklasiści przygotowali mini- książeczki na temat życia, zagrożeń i prób ochrony wylosowanych przez siebie zwierząt, którym grozi całkowite wyginięcie. Wciąż było słychać pełne niedowierzania okrzyki :"To on jest taki wielki?!", "Nie wiedziałam, że to zwierzę tyle je!" Zaangażowanie było ogromne, a efekty wspaniałe!
Nie obeszło się bez pracy plastycznej i tu znowu Uczniów ograniczała tylko wyobraźnia!
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Iwona Krzemińska
Uczniowie klasy trzeciej włączyli się w przygotowania kiermaszu dla Oli. Malowali gipsowe figurki, które pięknie zapakowane znalazły nabywców podczas kiermaszu.
Dzieciaki bardzo chętnie zgłosiły swój udział, dzięki któremu mogły pomóc chorej sześciolatce. Takie zadania pozwalają na wzbudzenie empatii i potrzeby niesienia pomocy potrzebującym.
rozładowuje stres, rozwija wyobraźnię i umiejętności.
I poprzez zabawę właśnie realizujemy podstawę programową od klasy pierwszej! Doskonale sprawdza się w praktyce, Uczniowie są zachwyceni, chętnie przychodzą do szkoły, a pytanie: "Ciekawe, co Pani dziś dla nas przygotowała ciekawego?" jest balsamem na duszę każdego nauczyciela...
Bawimy się zarówno na j. polskim- np. gramy w statki ortograficzne, jak i na matematyce. Tabliczka mnożenia stanowi nie lada wyzwanie dla każdego Ucznia i Nauczyciela. Przetestowaliśmy wiele zabaw, które pomagają w opanowaniu tego trudnego działu matematyki- Bingo, matematyczne wyścigi, gra "Ja mam..., kto ma?", domino, gry planszowe oraz zadania interaktywne na ekranie multimedialnym.
Taka praca sprawia Uczniom wielką frajdę i pozwala zapomnieć, ze materiał, który opanowują stanowi dla nich trudność.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
" Zaczarowana zagroda " Aliny i Czesława Centkiewiczów była przez kilka dni tematem przewodnim w klasie 2a. Uczniowie wiedzą, gdzie szukać Grenlandii i Antarktydy na globusie. Poznali życie zwierząt na obydwu biegunach oraz dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o tych dalekich zakątkach Ziemi. Na zakończenie zrobili w grupach plakaty w formie lapbooków, które z ciekawością oglądali uczniowie innych klas.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Irena Dobiosz
W ciągu ponad dwóch tygodni Uczniowie kl. 3A czytali codziennie rano książkę R. Pisarskiego "O psie, który jeździł koleją". Podobała się wszystkim, bez wyjątku.
Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia slajdów z opisanymi ilustracjami książki. Było to pretekstem rozmowy na temat rzutników, które wyświetlały slajdy za czasów dzieciństwa niektórych Rodziców, ale bardziej- Dziadków...
Ponieważ Trzecioklasiści wcześniej poznali Włochy- potrafili wskazać na mapie miejsca, które odwiedził Lampo. Doskonałym pomysłem okazała się podróż mini-pociągiem po mini-mapie Włoch. Na każdej ze stacji należało wykazać się znajomością lektury. Była też praca z lekturnikiem, który jest częścią projektu- "Lekturki spod chmurki". Uczniowie losowali wydarzenie, ilustrowali je, następnie układali we właściwej kolejności. Pisali też ogłoszenie o zaginięciu Lampo- wszyscy byli niezwykle przejęcia tym zdarzeniem. Podsumowaniem tygodnia z lekturą były stacje zadaniowe- oczywiście Dzieci odwiedzały stacje związane z podróżami bohaterskiego psa.
Wplatając zabawę w treści programowe zajęcia stają się bardziej atrakcyjne, a działania Dzieci powodują, że więcej z nich wynoszą.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Iwona Krzemińska
Pogłaskać go tylko w niedzielę,
w poniedziałek, wtorek i w środę
leciutko podrapać go w brodę,
w czwartek, w piątek i w sobotę
pobawić się trochę z kotem
i w niedzielę – znów niewiele.
17 lutego przypada Dzień Kota. 3A nie mogła przejść obojętnie obok tego wydarzenia, bowiem większość Dzieci kocha koty! Dowodem na to jest fakt, ze większość Uczniów przebrała się za koty lub miała kocie elementy...
Dzień rozpoczął się od obejrzenia wystawy, którą urządziła Edytka- chyba największa wielbicielka kotów wszelkiej maści. Po wysłuchaniu wierszy o kotach uczniowie przystąpili do tworzenia pracy plastycznej.
Korzystając ze Świerszczyka klasowego kolegi- Filipa, Uczniowie poznali wiele ciekawostek o kotach, szukali też w Internecie, wykonując kolejne zadania. I tak poznali kota podróżnika- Suki, który wraz ze soją opiekunką wędruje po świecie. Dowiedzieli się też, że istnieje rasa kotów- manks, które... nie mają ogona! Poznali także koci język.
Także matematyka była pod znakiem kota i wszystkie zadania tekstowe dotyczyły właśnie kotów.
Iwona Krzemińska
Klasa 2a wyszła dzisiaj w teren szukać tropów zwierząt. Wprawdzie nie było śniegu, ale dzieci znalazły kilka śladów. Wcześniej z zainteresowaniem obejrzały film instruujący, jak i gdzie szukać tropów. Dowiedziały się, że zwierzęta dzielimy na 3 grupy pod względem stawiania odnóży i spróbowały chodzić na palcach, tak jak lis, czy na całych stopach tak, jak niedźwiedź. Nie było to wcale takie łatwe, ale zabawa była wyśmienita.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Irena Dobiosz
Papierowe serce w różowej kopercie...
A kiedy? W Walentynki oczywiście!
Klasa IIIa również obchodziła to wspaniałe święto, święto nie tylko miłości, ale i przyjaźni...
Zajęcia rozpoczęły się przybliżenia postaci św. Walentego. Walentynkowa zabawa zaczęła się od podziału klasy na grupy. Następnie każda grupa grała w grę planszową, która wyłoniła Liderów. Po wybraniu nazw dla zespołów, rozpoczęła się zabawa! Były wykreślanki, węże ze związkami frazeologicznymi, które należało wyjaśnić, odkodowanie życzeń, odpowiedzi na pytania dotyczące życia św. Walentego oraz matematyka z serduszkiem.
Na koniec emocjonujących zajęć każde Dziecko wylosowało dla siebie serduszko ze wspaniałym cytatem z książki "Kubuś Puchatek".
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Iwona Krzemińska
Dzień Pizzy zainspirował trzecioklasistów do pogłębienia wiedzy o Ojczyźnie pizzy. Z wielką ochotą zabrali się na wyszukiwanie materiałów związanych z tym pięknym krajem. Powstały wspaniałe plakaty przedstawiające najważniejsze informacje o Republice Włoskiej. Uczniowie wysłuchali mitu o powstaniu Rzymu, obejrzeli prezentację multimedialną, posłuchali hymnu, wykonali też pracę plastyczną metodą mozaiki. Na matematyce, korzystając z menu włoskiej restauracji wybierali posiłki dla swojej rodziny, bacząc, by wystarczyło pieniędzy. Największą frajdę stanowiły samodzielnie wykonane wulkany, których erupcje wszyscy oglądali z zapartym tchem... Choć niektórzy oczekiwali zdecydowanie większych wybuchów... Zabawa była doskonała, a zaprezentowane plakaty zapewne pozostawiły nieco informacji w głowach.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Iwona Krzemińska
Iwona Krzemińska
ma okrągłą rumianą buzię...
Tę oto Kasię poznali uczniowie klasy trzeciej. Jak mówili, czytali lekturę bardzo chętnie!
Niezwykle przyjemnie mijał też czas, kiedy omawiali i próbowali ocenić zachowanie głównej bohaterki. Zaczęło się od interaktywnego koła fortuny, dzięki któremu Uczniowie wykazali się znajomością lektury. Turniej grupowy miał za zadanie szczegółowe przypomnienie zachowań bohaterów książki Miry Jaworczakowej. Matematyka również była związana z lekturą. Uczniowie mierzyli długości swego ciała- dłonie, stopy, wzrost... Zapisywali pomiary, porównywali, kto ma dłuższe dłonie, a kto więcej cm w pasie... Potem doszło do oceny zachowania Kasi, co, jak się okazało, wcale nie było łatwe. Wszyscy wiedzieli, że zachowywała się nagannie w wielu sytuacjach. Ale dlaczego? To już było zadanie dla Sądu Klasowego. Zanim Sąd rozpoczął swoją działalność, Uczniowie sięgnęli do Słownika Języka Polskiego, by zapoznać się ze słownictwem sądowym. Potem nastąpił przydział ról i... zaczęło się! Zarówno oskarżenie, jak i obrona miało dużo pracy! Wzywano i przesłuchiwano świadków...
Po dwudniowych obradach Sąd wydał wyrok: Kasia jest niewinna swego zachowania!
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Iwona Krzemińska
Od rana w naszej szkole czuć było zapach pizzy. Nie mogło być inaczej, gdyż 9 lutego obchodzony jest Dzień Pizzy. Drugo i trzecioklasiści nie upiekli wprawdzie pizzy, ale muffinki o smaku pizzy, które bardzo im smakowały. Pizzy w takim wydaniu jeszcze nie jedli. Przy okazji dowiedzieli się, że jest to jedno z ulubionych dań Włochów. Nie obyło się bez szukania Włoch na mapie, poznania zabytków włoskich miast oraz podstawowych włoskich zwrotów. A nuż się komuś przydadzą w czasie wakacji :)
Jest okrągła niczym koło
Z nią jest smacznie i wesoło
Pachnie warzyw całą gamą
Lubię ją zajadać z mamą.
Autor: Marlena Templer
Na takie pytanie próbowali odpowiedzieć drugoklasiści podczas realizacji kolejnego zadania w projekcie "Czy wiesz, jak żyje jeż?"
Zabawy było mnóstwo - podczas prób złapania przez uczniów pokarmu za pomocą narzędzi imitujących dzioby. Dzięki temu przekonali się, że nie każdy dziób może przenosić każdy pokarm.
Na koniec wykonali dzioby z różnych materiałów i zaprezentowali je kolegom.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Dzień składanki i łamigłówki.
29 stycznia przypada Dzień składanki i łamigłówki. Nie można było go nie zauważyć, gdyż rozwiązywanie składanek i łamigłówek uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię. Nie inaczej było w kl. 2a i 3a. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie kl. 3a rozwiązywali łamigłówki, sudoku, wykreślanki oraz układali obrazki z tangramu.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Iwona Krzemińska
Klasa 2a spędziła Dzień składanki i łamigłówki z Szewczykiem Dratewką. Dzieci najpierw losowały pytania, na które potem udzielały odpowiedzi w parach. Następnie podzielone na grupy sprawdzały, czy zdania, które otrzymały, są prawdziwe czy fałszywe. Nie mogło zabraknąć oczywiście puzzli, z których wyszedł nie kto inny, a Szewczyk Dratewka oraz wspólnego wymyślania gry, której tematem przewodnim były postaci z bajki. Pomysłom nie było końca. Potem można już było tylko zagrać w grę i na koniec najprzyjemniejsza rzecz, czyli zbudowanie zamku dla panny z wieży z klocków przestrzennych.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Irena Dobiosz
Trzecioklasiści zrealizowali kolejny scenariusz w projekcie "Czy wiesz, jak żyje jeż?".
Tym razem zajęcia dotyczyły przyrody ożywionej. Odbywały się na świeżym powietrzu- co potwierdził czujnik czystości powietrza świecąc na zielono- i sprawiły Dzieciakom wiele frajdy. Podczas gry dydaktycznej oznaczyły (karteczkami w dwóch kolorach) elementy, które są częścią przyrody oraz te, które do niej nie należą. Następnie próbowały odpowiedzieć na pytanie, co należy do przyrody ożywionej, a co do nieożywionej. Zabawa sprawiła, że bez problemu wskazały właściwe rodzaje przyrody. Niebawem kolejne zajęcia!
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Iwona Krzemińska
Pod takim hasłem przebiegały dzisiaj (8 stycznia 2020r.) zajęcia w klasach II a i III a.
Pożary, które od września ubiegłego roku bezustannie niszczą Australię, zabiły około pół miliarda zwierząt, pochłonęły miliony hektarów buszu i zabiły ponad 25 osób. Nie sposób przejść obojętnie obok tak wielkiej tragedii.
Zajęcia dotyczące Australii rozpoczęły się od zlokalizowania na globusie kontynentu, odczytaniu nazw oceanów, które go otaczają i obejrzenia krótkiego filmu o zwierzętach tam żyjących. Następnie uczniowie w dostępnej literaturze szukali informacji na temat wylosowanych zwierząt. Grupy przedstawiły najciekawsze fakty, potem zabrały się za tworzenie plakatów nawołujących do ochrony środowiska oraz ratowania bezbronnych zwierząt. Po obejrzeniu zdjęć przedstawiających pożary i ich skutki, drugo- i trzecioklasiści przygotowali ulotki informujące o pożarach na kontynencie australijskim, które na przerwach rozdawali uczniom naszej szkoły.
Zdjęcia i informacje zdobyte podczas zajęć wstrząsnęły uczniami, którzy nie potrafili sobie wyobrazić ogromu zniszczeń.
Album fotograficzny TUTAJ
Iwona Krzemińska
Klasa 2a w tym roku szkolnym bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki", którego głównym celem jest rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej i rozwijanie aktywności czytelniczej. W ramach pierwszego modułu tego projektu przeczytaliśmy "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek " Justyny Bednarek. Któż z nas nie zastanawiał się czasem, dokąd wędrują zaginione skarpetki i jaki naprawdę spotyka je los? Czy tęsknią za domem lub swoim partnerem z pary, czy służą może komuś bardziej potrzebującemu? "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" to książka, która przynosi odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Dzieci z zapartym tchem śledziły ich przygody. Aby 1 moduł został zaliczony niezbędne było wykonanie kilku wybranych zadań. W klasie został urządzony kącik czytelniczy, w którym na głównym miejscu stoją plastelinowe Czytusie. Oczywiście każdy jest inny i niepowtarzalny. Uczniowie wykonali swoje lekturniki, skarpetkowe zakładki do książek oraz plakat zachęcający do przeczytania lektury. Plakat został umieszczony na drzwiach wejściowych do klasy. Najwięcej zabawy było jednak przy plakacie przedstawiającym jedną ze skarpetek. Dzieci podzieliły między siebie zadania i świetnie się przy tym bawiły. Zabawa była udana, wspólna praca umocniła pracę w grupie i pomogła uwierzyć w swoje możliwości niektóry osobom. Wszystko można zobaczyć tutaj...
Uczniowie mojej klasy, IIIa z wielką radością przystąpili do projektu, który był dla doskonałym pretekstem do kontynuowania, rozpoczętej w klasie pierwszej, przygody z książkami.
Po przeczytniu lektury należało wykonać różnorakie zadania.
ZADANIE 1:
Początek był standardowy- filmik zachęcający do udziału w projekcie, wykonanie Czytusiów oraz zmodernizowanie Kącika Czytelniczego, który u nas istnieje od 2 lat, poprzez dodanie plakatu projektu.
Nie było też problemu z wyborem lektury do Modułu I, ponieważ w ubiegłym roku szkolnym czytaliśmy fragmenty "Dzieci z Bullerbyn" A. Lindgren i obiecałam, że w trzeciej klasie przeczytamy całą książkę.
ZADANIE 2:
Już w trakcie czytania wykonaliśmy pierwsze zadanie, ponieważ zaprosiliśmy do wspólnego czytania uczennice z klasy VII, które chętnie się zaangażowały i raz na dwa tygodnie czytały książkę trzecioklasistom.
ZADANIE 3:
Po przeczytaniu, co trochę trwało, zabraliśmy się za uzupełnianie lekturnika. Najwięcej emocji wzbudziło stworzenie gry na tablet! Ale i opowiadanie, potem zapisywanie przygód bohaterów też miało swój urok. Niektórzy uczniowie zapomnieli, jak kończyły się ich ulubione historie i musieli prosić o pomoc kolegów.
ZADANIE 4:
Uczniowie postanowili wykonać plakat przedstawiający główną bohaterkę- Lisę. Odrysowali postać jednej z dziewczynek i wg własnego pomysłu uzupełnili go.
ZADANIE 5:
Wielką radość sprawiło wykonanie makiety Bullerbyn. Trwało to dość długo, za to wykonanie budzi mój podziw. Pomogły w tym uczennice, które czytały książkę razem z nami.
ZADANIE 6:
Zakładki, to też był świetny pomysł! Z domków, które widnieją na zakładkach, mogłoby powstać 6 wiosek Bullerbyn!
Projekt sprawia dzieciom wiele radości, a zadania, które muszą wykonywać powodują, że uczą się współpracować, szanować wzajemnie i dzielić obowiązki.
Po feriach zimowych przystępujemy do kolejnego modułu, tym razem jednak uczniowie samodzielnie będą czytać wybraną lekturę.
Album fotograficzny TUTAJ
Iwona Krzemińska
że czas zasiąść do stołu i rozpocząć Wigilię...
Zanim jednak nadejdzie ta właściwa, spędzona w gronie rodzinnym, Uczniowie klasy III A przygotowali swoją malutką Wigilię. Najpierw zrobili kluski z makiem, które są tradycyjną potrawą w Małopolsce. Potem przygotowali stół, na którym znalazły się lukrowane pierniczki, owoce, soki oraz barszczyk. Po spożyciu smakołyków nadszedł czas na wspólne kolędowanie. Następnie uczniowei udali się na szkolne Jasełka, w których również występowali.
W klasie III a doskonale udaje się połączyć zabawę z nauką. Jest doskonałą okazją do przyswajania nowej wiedzy i umiejętności. Stymulują także poznawczą i społeczno- emocjonalną aktywność dzieci. Trzecioklasiści uwielbiają się bawić, zarówno na edukacji matematycznej, jak i polonistycznej. Zapraszamy do galerii, by się o tym przekonać.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Iwona Krzemińska
Uczniowie klasy II A i III A brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania, którego organizatorką była p. Joanna Wróblewska, nauczycielka- bibliotekarka z SP nr 2 im. G. Morcinka w Toszku. Eliminacje szkolne odbyły się 11.12.19. i do drugiego etapu zakwalifikowali się: Piotr Wycisk z klasy II A, Aleksandra Bartecka oraz Seweryn Supeł z klasy III A.
Uczniowie mieli za zadanie nauczyć się pięknie czytać wybraną książkę z serii Czytam sobie, poziom 3.
Tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania zdobył Piotr Wycisk z klasy II A. Piotrowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Niestety, nie wszyscy mogą wygrywać, może uda się następnym razem, czego życzymy Oli i Sewerynowi.
dobywam węgiel każdego dnia...
4 grudnia to doskonały dzień na poznanie pracy górnika. Trzecioklasiści zamienili się najpierw w małych badaczy i badali...węgiel! Wszystkimi zmysłami. Największym powodzeniem cieszył się zmysł smaku! A ileż śmiechu, psioczenia przy tym było... że niesmaczny, że paskudny, że śmierdzi... Każdy uczeń jednak bez szemrania dokonał oględzin kawałków węgla. Potem przeszli do ciężkiej pracy górniczej- na podstawie krótkiego filmu przekonali się, jak niebezpieczna to praca...
Wykorzystaliśmy także nasze Muzeum w Starej Szkole, po którym oprowadziła nas p. Donata Podkowa. Uczniowie byli zafascynowani przedmiotami codziennego użytku, jakimi posługiwali się dawniej mieszkańcy Toszka i okolic. Dokładnie obejrzeli górniczy mundur galowy i poznali znaczenie kolorystyki pióropuszy zdobiących czako.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Iwona Krzemińska
Przybył i do uczniów klasy IIA i IIIA... Zanim jednak nadeszła ta chwila, Uczniowie odpowiednio się do niej przygotowali. Trzecioklasiści zapoznali się blisko z reniferami... Szukali o nich informacji, następnie najistotniejsze zapisali na kartkach i przykleili na samodzielnie wykonanych papierowych zwierzakach. Natomiast drugoklasiści namalowali pięknego Mikołaja, opisali jego wygląd, a potem, żeby Mikołaj nie musiał samotnie rozwozić prezentów dorobili mu pomocnika - Rudolfa z czerwonym nosem.
Ale zadaniem nr 1 był Mikołajkowy Escape Room! Uczniowie klasy 3 musieli odzyskać worek św. Mikołaja, który został porwany przez paskudnego zielonego zwierza! Cóż to była za radość, gdy szukali kolejnych zadań (dobrze ukrytych w sali) i gdy udało się je rozwiązać po kolei! Po odczytaniu kodu QR wskazującego szyfr do kłódki na Trzecioklasistów czekała nagroda - naklejki Mikołajkowe! Nic jednak nie przebiło doskonałej zabawy, która towarzyszyła podczas rozwiązywania zagadek!
Wreszcie nadszedł czas spotkania z Mikołajem. Niby wszyscy wiedzieli, niby mówili: "To nie jest prawdziwy Mikołaj!", "To jest O...", ale gdy trzeba było tłumaczyć się Mikołajowi ze swych "grzeszków", cały rezon gdzieś się zapodział i niektórzy nie mogli słowa wydukać... tak, tak, nawet Ci najodważniejsi się zawstydzali... Mikołaj jednak prezenty podarował po wcześniejszym zapewnieniu ze strony dzieci, że będą grzeczne! Drugoklasiści otrzymali paczki z piernikami, które musieli samodzielnie ozdobić. Spisali się na szóstkę. Inwencja twórcza sięgała zenitu.
Do zobaczenia, Mikołaju, za rok!
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Irena Dobiosz
Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to, zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości.
Klasy 2a i 3a w ramach współpracy z Biblioteką w Toszku urządziły ten wieczór właśnie na Zamku. Nie mogło zabraknąć również wróżb. Chłopcy poznali imię swojej przyszłej żony, a dziewczynki męża. Było lanie wosku, przebijanie balonów z wróżbą i mnóstwo wspaniałej zabawy. Dziękujemy bardzo paniom z Biblioteki za wspaniały wieczór.
Z przeźroczystego futra jest cały. I wszystkim dzieciom dobrze jest znany…
25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku postanowiliśmy go uczcić w nieco inny sposób- skupiliśmy się na niedźwiedziu polarnym. Trzecioklasiści poznali trudne warunki, w jakich żyje niedźwiedź polarny, ciekawostki z nim związane oraz pracowali metodą stacji, by wykazać się zdobytą wiedzą. Utrwalili też wiadomości rozwiązując zadanie "Prawda- fałsz" na tablicy interaktywnej. Ale największym wyzwaniem dla nich było... szycie! Tak, postanowiliśmy bowiem uszyć własną maskotkę- misia. Nie było to łatwe zadanie, ale wszyscy starali się je wykonać jak najlepiej. Powstały cudne miśki!
- List, proszę cioci? List? Wrzuciłem, ciociu miła!
Trzecioklasiści nie muszą kłamać, że wrzucili list do skrzynki. Dla nich otrzymywanie listów od kolegów z SP w Misiach jest wspaniałym przeżyciem! Podobnie, jak odpisywanie na nie.
Już drugi rok trwa korespondencja z koleżankami i kolegami z Misiów. Otrzymane listy wciąż budzą pozytywne emocje i sprawiają wielką radość. Można się o tym przekonać oglądając zdjęcia. Zapraszamy do galerii!
Iwona Krzemińska
20.11.2019. przypada 30-sta rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Dzieci są coraz bardziej świadome praw, które ich dotyczą, jednak nie do końca je znają. Dzisiejsze zajęcia poświęcone były tym właśnie zagadnieniom. Wykorzystaliśmy do tego tablicę multimedialna i kody QR. Trzecioklasiści przeczytali wiersz "O prawach dziecka" Marcina Brykczyńskiego, obejrzeli film, w którym młodzi ludzie opowiadali o ich prawach, śpiewali piosenkę i wypowiadali się, na temat, które z praw dziecka uważają za najważniejsze. Przypomnieli sobie także postać Janusza Korczaka, która wzbudziła w nich podziw, ale i współczucie... Uczniowie zainteresowali się telefonem zaufania dla dzieci. Dyskusja na ten temat trwała dość długo i wniosła sporo emocji oraz rozwiała różne wątpliwości.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Iwona Krzemińska
chcesz zobaczyć – to się śpiesz!
Dzień Jeża obchodzony jest 10 listopada. Także i 3a dołączyła do obchodów tego ważnego święta. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że jeże powinny mieć swoje święto, by zwrócić uwagę ludzi na coraz mniejszą liczbę tych milutkich "kolczatków".
Wiele gier i zabaw towarzyszyło uczniom przez TRZY dni w poznawaniu życia, zwyczajów, zagrożeń, jakie czyhają na jeże. Podzieleni na grupy uczniowie tworzyli plakaty na wybrane tematy; szukali w labiryntach drogi do pożywienia (nie, JABŁEK tam nie było, bowiem jeże ich NIE JEDZĄ!!!); dowiadywali się, jakie zagrożenia stwarza człowiek; dowiedzieli się, co to jest hibernacja; układali jeżowe sudoku; poznawali sześciany- sprawdzali, ile mają ścian, krawędzi i wierzchołków; układali zadania tekstowe o jeżykach; tworzyli rodzinę wyrazu jeż; uzupełniali tabelę z rzeczownikami, czasownikami i przymiotnikami związane z jeżem; wreszcie opisywali tego niewielkiego ssaka. Na szkolnym podwórku Uczniowie zbudowali zimowe mieszkanie dla jeży. Czekamy cierpliwie na pojawienie się jakiegoś zagubionego zwierzaka. Podsumowaniem Dni Jeża była gra dywanowa, w której uczniowie musieli wykazać się zdobytą wiedzą o jeżach! Zabawa była wyśmienita a zadowolone buzie Dzieciaków najlepiej tego dowodziły!
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Iwona Krzemińska
Że Polska znów;
Na mapach Świata,
A święto to wypada,
Jedenastego listopada.
Trzecioklasiści naszej szkoły także uczcili to Święto. Przygotowali się do niego wykonując piękne kokardy narodowe, dekorację sali i zakładając odświętny strój. Wystąpili na uroczystym apelu prezentując piosenkę pt. "Co to jest niepodległość". We wtorek przystąpili do rozwiązywania zagadek w sali lekcyjnej, która na ten czas zamieniła się w pokój zagadek. Poznawali dzieje naszego kraju, jego symbole narodowe oraz czasy współczesne poprzez zabawę. Rozwiązanie wszystkich zagadek pozwoliło na odkrycie hasła i opuszczenie sali. Uczniowie wykazali się też zdobytą wiedzą podczas konkursu "Kreatywne 10 sekund". Okazało się, że posiadają dość obszerną wiedzę na temat swojej Ojczyzny.
Iwona Krzemińska
Oj działo się u nas wiele ciekawych rzeczy w ciągu tych dwóch miesięcy - robiliśmy doświadczenia z hodowlą kryształów, mówiliśmy o segregacji śmieci, poznaliśmy Piramidę Zdrowego Żywienia, którą sami musieliśmy "zbudować", rozpoznawaliśmy smaki z zamkniętymi oczami i dowiedzieliśmy się o nowym smaku "umami". Na matematyce liczyliśmy kasztany i "polowaliśmy na muchy", wykonywaliśmy kolorowe prace plastyczne, zasadziliśmy nawet las w słoiku, kroiliśmy warzywa i owoce na smaczne sałatki, a w domu robiliśmy postać z warzyw i owoców. Podczas rozmowy o lesie Agatka zademonstrowała nam wabiki na leśne zwierzęta.
Jak się uczyć koncentracji uwagi?
Kolejne zajęcia naszego Projektu "Czy wiesz, jak żyje jeż?" dotyczyły umiejętności koncentracji uwagi. Przeprowadzone doświadczenia udowodniły, że wcale nie jest łatwo się skupić na konkretnym zadaniu. Muszą być spełnione różne warunki, których poszukiwali trzecioklasiści. Czy się udało? Okaże się podczas najbliższego sprawdzianu!
Iwona Krzemińska
Taki las, taki las...
...wielki, że aż strach!
Nie taki las straszny, jak go malują, o czym przekonali się drugo- i trzecioklasiści podczas wycieczki. Pogoda była wspaniała, droga, pomimo, że dość długa, nie przysporzyła problemów. Wszyscy dzielnie przebyli trasę łączącą SP. nr 1 z Fazańcem.
A tam atrakcji czekała moc! Wyjątkowo tego dnia Uczniowie mogli zabrać aparaty fotograficzne i... telefony komórkowe do... robienia zdjęć. A pstrykali ile i gdzie się dało! A to budka na drzewie, a to grzybek (trujący- wiadomo, takiego zrywać nie wolno, ale sfotografować, jak najbardziej!), piękne kolorowe liście, fragment pnia z dziuplą dzięcioła!
Były też i zadania! Grupy Uczniów musiały znaleźć piórko, listek, owoc jakiegoś drzewa, może ślady zwierząt, zmierzyć obwód drzewa, odbić jego korę, wykonać podobiznę leśnego zwierza z patyków i liści...
Choć zmęczeni, to bardzo zadowoleni wszyscy wrócili do szkoły. Nieco tylko zawiedzeni, że tak krótko byli w lesie...
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
tak śpiewał kiedyś słynny piosenkarz. I u nas w klasach 2a i 3a też nie było wiadomo, co z tymi dziewczynami będzie, kiedy brały udział w konkursach na Miss z okazji Dnia Dziewczynki. Aby żadnej młodej damie nie było smutno każda otrzymała jakąś koronę. Była Miss Najdłuższego Kucyka, Miss Najbardziej Rozśpiewana, czy Miss Zgadywanek. Najważniejsze jednak ,że wszyscy świetnie się przy tym bawili - chłopcy, jako jurorzy i dziewczynki , jako kandydatki na Miss. A wszystko to można zobaczyć w fotorelacji.
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Irena Dobiosz
Czy wiesz, jak żyje jeż?
-To tytuł projektu edukacyjnego, w którym biorą udział uczniowie klasy 3a. Mamy za sobą pierwsze zajęcia, podczas których Trzecioklasiści uczyli się współpracować w grupie budując "Jajkodrom". Zabawa była przednia, ale i nauka z niej płynęła ważna- w grupie możemy więcej! Zapraszamy do galerii, a wkrótce następna relacja.
Iwona Krzemińska
(Kinga Pitala, Stary Kraków)
Przekonali się o tym uczniowie klasy drugiej i trzeciej goszcząc w dawnej stolicy Polski. Przewodnik, z którym mieliśmy okazję poruszać się po Mieście Królów, zapowiedział, że pokaże nam wszystko "naj..." w Krakowie! I tak też było. Zwiedziliśmy wszystkie najpiękniejsze, najstarsze zabytki Krakowa. Nie lada gratką było spotkanie z Andrzejem Mleczko obok Jego Galerii. Tyle, że w tym wypadku bardziej cieszyli się nauczyciele!
Wiele emocji wzbudziła wędrówka w Smoczej Jamie. A widoki, które można było podziwiać z tarasu widokowego w Sukiennicach i ze Wzgórza Wawelskiego zapierały dech! Oprócz wędrówki Szlakiem Królewskim Uczniowie poznali też legendy krakowskie. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń!
Wszystkie zdjęcia TUTAJ
Iwona Krzemińska
...jak najmniej smutków, dużo radości, długich wakacji i moc słodyczy- takie życzenia popłynęły w stronę kolegów od uczennic klas drugiej i trzeciej 30 września, kiedy to obchodzony jest Dzień Chłopaka. W klasach 2 a i 3a rozpoczęły go wspólne gry i zabawy na boisku szkolnym. Dla chłopców przygotowane były zagadki oraz różne konkursy. Jednym z nich było rozpoznanie marek samochodów po znaczku. W klasie 3a Mistrzem Samochodowej Kierownicy okazała się ........dziewczynka. Trzecioklasiści bez wykrzywienia buzi zjedli plasterek cytryny i rysowali uśmiechniętą buźkę z zasłoniętymi oczami. Wszyscy wspólnie robili kolorowego slime'a. Chłopcy otrzymali od koleżanek krawaty, a potem stawali do zabawnego zdjęcia. Nie zabrakło również poczęstunku i zabaw przy muzyce. To był dzień pełen radości i wspaniałej zabawy!
Wszystkie zdjęcia TUTAJ