KLASY I - III

IB 19/20

 

Wych. Julia Marek

 

 

 

Co nowego?

Nadal musimy pracować na odległość, ale my się nauki zdalnej nie boimy i pilnie pracujemy. Projektujemy własne odblaski, aby w ruchu drogowym być dobrze widocznym. Cała klasa 1b bez wcześniejszego umówienia się, stworzyła odblaski na rękę. Taką mamy zgraną klasę. Redagujemy zaproszenia na Dzień Rodziny. Uczymy się pilnie matematyki i pojęcia pojemności, wiemy już co to jest litr. Tworzymy piękne kolaże o Polsce i nie tylko...

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 

JESTEŚMY W DOMU

 

Klasa 1b mimo trudnych czasów pracuje sumiennie. W czasach zdalnego nauczania uczniowie klasy 1b starannie wykonują prace zadane przez nauczycieli. Pracujemy w zeszytach ćwiczeń, redagujemy hasła reklamowe oraz życzenia wielkanocne, przeprowadzamy eksperymenty, robimy prace plastyczne i techniczne. Sami zobaczcie jak super sobie radzimy…

Wszystkie zdjęcia TUTAJ

 

 

Dzień Kobiet

9. marca obchodziliśmy w klasie 1b "Dzień Kobiet", a przy okazji uczyliśmy się jak posługiwać się wagą. Wspólnie przygotowaliśmy gofry w kształcie serc. Chłopcy podarowali dziewczynkom kwiaty i breloczki imienne.

 

 

GALAKTYKA I WSZECHŚWIAT

W tamtym tygodniu mieliśmy tydzień związany z galaktyką i wszechświatem. Poznaliśmy zawód kosmontauty oraz bardzo znaną postać Mikołaja Kopernika. Stworzyliśmy na podstawie kartonu układ słoneczny oraz tory na których przemieszczają się  planety tzw. orbity. Dowiedzieliśmy się co to "czarna dziura" i w oparciu o eksperyment zobaczyliśmy jak działa grawitacja. 

 

Dzień Górnika

W dniu 04.12.19 z okazji dnia Św. Barbary klasę 1B odwiedził górnik . Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca na kopalni i jakie warunki tam panują. Poznały proces wydobywania węgla. Uczniowie zapoznali się również ze zwyczajami i tradycjami górniczymi. Mogli podziwiać górniczy ubiór reprezentacyjny, którego poszczególne części zostały dokładnie omówione. 

 

 

Pierwsza wycieczka klasy 1b - do Wiejskiej Chaty do Bojkowa!

Jaka radość uczniowie klasy 1b również uczestniczyli w wycieczce do Wiejskiej Chaty do Bojkowa - było świetnie!
 

 

 

Budujemy domek dla jeża!

 
W  dniu 21.11 na lekcji przyrody budowaliśmy domek dla jeża! Uczniowie poznali gdzie mieszka jeż. Uczniowie dowiedzieli się rownież, że nie należy spalać nagromadzonych liści  -  może znajdować się tam domek jeża!
 

 

Matematyka poprzez zabawę. 

 
W dniu 20.11 na lekcji matematyki w ramach obliczeń pieniężnych klasa 1b bawiła się w sklep. Uczniowie przyniesli puste opakowania po różnych produktach spożywczych jak i zabawkowych z domu. W ten sposób ćwiczyliśmy działania na liczbach, a dzieci zapoznały się z przeliczaniem pieniędzy. 
 

 

 

PYSZNE, ZDROWE, KOLOROWE… ŚNIADANIE

 

8 listopada klasy Ia i Ib  przygotowały  pyszny i zdrowy posiłek. Wspólne jedzenie, dzielenie się z innymi, próbowanie różnych smaków było świetną i pouczającą zabawą. Dzieci zapamiętały, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który daje energię do nauki i siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
 
 
 

Utrwalamy wiedzę poprzez zabawę ...

 
Uczniowie klasy 1b już nauczyli się dużo liter i liczb. Teraz tylko trzeba to wszystko dobrze poukladać w całość, dlatego ćwiczymy i utrwalamy wiedzę. Bo trening czyni mistrza. 
 
 
 
Tropiciele eksperymentują na zajęciach rozwijających z przyrody!
 

W dniu 18.10 w ramach zajęć rozwijających z przyrody robiliśmy eksperyment. Burzę w słoiku. Uczniowie klasy 1b dowiedzieli się na tej podstawie jak tworzy się burza w atmosferze. 

 

DZIEŃ KROPKI

W dniu 16.09.2019 w klasie 1B świętowaliśmy dzień kropki. Z tego powodu mieliśmy wspólnie dużo zabawy, zwracając uwagę na to, że każdy ma jakiś talent, wystarczy tylko w siebie uwierzyć. Mnóstwo kolorowych kropek zagościło w naszej sali. W tym dniu nikt niebył "w kropce", za to wszyscy byli "zakropkowani". 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć