KLASY I - III

1a i 1b 2021/2022

 

Wychowawczyni kl.1a mgr Irena Dobiosz

Wychowawczyni kl.1b mgr Katarzyna Jendrysik

 

 

 

 

Liczymy, czytamy, poznajemy przyrodę wokół nas, robimy piękne prace plastyczne, muzykujemy, spędzamy czas na świeżym powietrzu a przy tym
i wielu innych ciekawych rzeczach w naszej szkole - świetnie się bawimy!:)


W klasie 1b nie ma czasu na nudę i siedzenie cały dzień w ławkach...uczymy się poprzez zabawę, eksperymentujemy, poznajemy siebie i jakże wspaniały "świat" wiedzy i nauki, każdy dzień jest inny, ale każdy równie interesujący i wspaniały...
Katarzyna Jendrysik

 

 
 
Dzień Chłopaka w klasie IB


W klasie I b w Dzień Chłopaka od rana było wesoło, chłopacy z niecierpliwością i zaciekawieniem czekali na ten dzień i mieli rację bo dziewczynki spisały się wzorowo! Każdy "mały mężczyzna" dostał upominek oraz słodkości. Później wszyscy świętowaliśmy przy wspólnym stole, a na koniec tego uroczystego poranka były tańce i wybory najlepszego tancerza wśród chłopaków. Oj ale nasi chłopacy wspaniale tańczą....:)


Katarzyna Jendrysik

 

 

Pierwszaki w teatrze i sali zabaw w Opolu

Dnia 30 września nasze Pierwszaki i Biedronki z grupy przedszkolnej pojechały na pierwszą wspólną wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora w Opolu, gdzie z ciekawością obejrzały wspaniały spektakl: "Calineczka", następnie udały się do sali zabaw: "Hoplandia", a tam pod opieką pań skakały do basenu z gąbkami czy pokonywały przeszkody na dmuchanych postaciach z bajek.
Ale była zabawa! To był wspaniały dzień pełen atrakcji i radości. Wszyscy zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do domu :)


 


Katarzyna Jendrysik
Irena Dobiosz

 
 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania  
 
29 września obchodziliśmy w klasach 1-3 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym roku wspólnie z klasą 2 i 3 wybraliśmy książkę pt. ,,Pamiętnik Czarnego Noska" Janiny Parazińskiej. W klasach pierwszych przeczytaliśmy pierwszy rozdział, a następnie  wykonaliśmy pracą plastyczną pt. " Miś Czarny Nosek", kolejnym punktem były wspólne tańce do wesołych piosenek o misiach, dzięki którym nasze dzieci były jeszcze bardziej radosne niż zwykle :)
 

 

Katarzyna Jendrysik
Irena Dobiosz

 

 

 

Dzień Chłopaka

w klasie 1a był pełen niespodzianek. Chłopcy  nie od razu otrzymali przygotowane dla nich niespodzianki. Musieli najpierw rozwiązać zadania, za które otrzymywali po jednej literce. Z uzbieranych liter utworzyli wyraz - nazwę miejsca, w którym znajdowała się ich nagroda. Nie było to wcale dla nich łatwe, bo przecież dopiero uczą się czytać, ale co 8 głów, to nie jedna.
 
Foto TUTAJ
Irena Dobiosz
 

 

Dni Kropki

Dzień Kropki w 1 a przerodził się w Dni Kropki i pierwszoklasiści przez trzy dni bawili się  i uczyli z kropką w tle. To były ich pierwsze wspólne zadania kropkowe, które integrowały cały zespół klasowy, co widać na zdjęciach.

Album fotograficzny TUTAJ

Irena Dobiosz

 

 

Pierwsze koty za płoty

Wrzesień w 1a  upływa na zabawie i poznawaniu siebie nawzajem, ale także na nauce.  Bawimy się nie tylko poznając literki, ale także  podczas spacerów i wspólnych zabaw. Przed nami jeszcze tyle rzeczy do poznania...

Album fotograficzny TUTAJ
Irena Dobiosz
 
 
Tu zaczyna się przygoda...!
 
A to dopiero początki naszej przygody...pierwszy dzwonek, pierwsze dni w szkole, pierwsze radości w szkolnych ławkach i nie tylko :) Dzieci szczęśliwe, chętne do nauki, zabawy, poznawania wszystkiego co nowe a to najważniejsze ! 
 
Katarzyna Jendrysik

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć