Strona główna
W BIP na stronie www.toszek.pl w zakładce Władza i struktura, Jednostki organizacyjne gminy, sprawozdania finansowe opublikowane jest sprawozdanie finansowe Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku za rok 2024.
DYŻUR WAKACYJNY

Dyżur wakacyjny w naszej szkole:
od 01.07.2026 r. do 31.07.2026 r.
Termin składania wniosków:
18.05.2026 r. do 29.05.2026 r.
REKRUTACJA DO SZKOŁY I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH 2026/2027

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku rozpoczyna rekrutację do oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych na rok szkolny 2026/2027.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji znajdą Państwo w poniższych linkach.
Dokumenty prosimy składać w sekretariacie szkoły.
Od 09.02.2026 do 13.02.2026 r. rodzice dzieci uczęszczających do naszych oddziałów przedszkolnych składają deklaracje o kontynuowaniu edukacji przedszkolnej w roku szkolnym 2026/2027.
REKRUTACJA DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH: 02.03.2026 r. - 13.03.2026 r.
REKRUTACJA DO KLASY 1: 02.03.2026 r. - 13.03.2026 r.
1._Zgloszenie_dziecka_zamieszkalego_w_obwodzie_szkoly_do_klasy_I_w_roku_szkolnym_2026-2027.pdf2._WNIOSEK_O_PRZYJECIE_dziecka_zamieszkalego_poza_obwodem_szkoly_do_klasy_I_w_roku_szkolnym_2026.pdf3._KLAUZULA_INFORMACYJNA_2026-2027-_klasa_I.pdf4._WNIOSEK_O_OBJECIE_DZIECKA_NAUKa_JEZYKA_MNIEJSZOSCI_NARODOWEJ-1.pdf5._Potwierdzenie_woli_przyjecia_do_klasy_1_w_roku_szkonym_2026-2027-1.pdf
Rządowy program "Posiłek w szkole i w domu"
- Wojewoda, na podstawie ustawy o finansach publicznych i rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie realizacji modułu 3 wieloletniego rządowego programu "Posiłek w szkole i w domu" dotyczącego wspierania w latach 2024-2028 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków przekazał środki dotacji dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku kwotę 60 984 zł. na modernizację kuchni i stołówki szkolnej. Całość zadania wynosi: 76 230 zł., kwota 15 246 zł stanowi wkład własny z budżetu Gminy Toszek.
Piknik w DPS w Wiśniczach
18 czerwca nasi wolontariusze z VIII klasy uczestniczyli w letnim pikniku w DPS w Wiśniczach. Pomagali w organizacji i poczęstunku, zabawiali gości i pensjonariuszy tańcem i dobrym słowem. Odebrali także zasłużone zaświadczenia o wolontariacie, które wraz z upominkami zostały im uroczyście wręczone. Były też podziękowania za wspólnie spędzony czas na przestrzeni ostatnich kilku lat i zaangażowanie w uświetnienie wielu imprez organizowanych przez DPS Wiśnicze. To był czas radości, zabawy i wdzięczności, że mamy siebie nawzajem. Jesteśmy dumni z naszych uczniów!
Powiatowy Konurs Recytatorski uczniów klas 1-3
20.05.2026 dwóch uczniów klasy 3a wzięło udział w konkursie recytatorskim w pyskowickim MOKiS .
Maksymilian Tuzik zajął 1 miejsce, a Jan Tomys otrzymał wyróżnienie.
Organizatorem było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pyskowicach.
Nadanie imienia Beaty Pawlikowskiej pracowni plastycznej w SP nr 1 w Toszku
Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego relację z uroczystego otwarcia Pracowni Plastycznej im. Beaty Pawlikowskiej w naszej szkole. To wyjątkowe wydarzenie było ważnym momentem dla całej społeczności szkolnej. Zachęcamy do obejrzenia materiału i wspólnego powrotu do tych niezapomnianych chwil.
Warsztaty chemiczne „Zaelektryzowani” w naszej szkole
26 maja w naszej szkole odbyły się niezwykle ciekawe warsztaty chemiczne „Zaelektryzowani”, które dostarczyły uczniom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Podczas spotkania uczestnicy mogli poznać fascynujący świat nauki poprzez eksperymenty i doświadczenia. Uczniowie obserwowali efektowne pokazy związane z chemią i fizyką.
PRACOWNIA PLASTYCZNA IM. BEATY PAWLIKOWSKIEJ
W naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie - uroczyste otwarcie Pracowni Plastycznej im. Beaty Pawlikowskiej. Był to dzień pełen inspiracji, artystycznych emocji oraz niezwykłych spotkań.
Gościem honorowym wydarzenia była sama Beata Pawlikowska - podróżniczka, pisarka, dziennikarka i autorka wielu książek, która od lat inspiruje ludzi do rozwijania pasji, odwagi i kreatywności. Jej obecność w naszej szkole była ogromnym wyróżnieniem dla całej społeczności szkolnej.

Zebranie
Gorączka złota
- Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie Polskiego Czerwonego Krzyża pn. "Gorączka Złota" polegającego na zbiórce drobnych monet (1 gr, 2 gr, 5 gr).
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 2021-2025
Nasza szkoła realizuje w bieżącym roku szkolnym 2025/2026, już kolejny raz, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 , dzięki któremu przy wkładzie własnym 3,000 tys. zł otrzymano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dodatkowo 12,000 tys. na zakup nowości czytelniczych i wyposażenia biblioteki. Połowa funduszy została przeznaczona na nowości czytelnicze, a reszta na zakup laptopa z oprogramowaniem, drukarki oraz głośnika. Odbędzie się także spotkanie autorskie z twórcą książek dla dzieci. Jego honorarium opłacone zostanie z funduszy programu.
We wrześniu uczniowie kilku klas wskazali w ankietach tytuły lub dziedziny wiedzy szczególnie dla nich ciekawe, które chcieliby, aby były zakupione do biblioteki. Nauczycielki języka polskiego wskazały lektury, które należałoby dokupić. Zakupy skonsultowano także z Biblioteką Publiczną w Toszku. W ten sposób powstała lista zakupowa.
Obecnie biblioteka szkolna oraz cała szkoła realizuje różnorodne akcje, wydarzenia i projekty promujące czytelnictwo oraz nowo zakupione książki.
Joanna Falborska
KONIK SZACHOWY
Galeria zdjęć
- brak danych
Kalendarz
- brak danych