Oddziały Przedszkolne

SKRZATY 19/20

Wych. Sylwia Szreter

Zajęcia z Coffee

2 grudnia Skrzaty miały okazję uczestniczyć w zajęciach z panią Olą oraz jej psem Coffee. Coffee jest psem terapeutą rasy labrador retriver, posiadającym wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Skrzaty miały możliwość pogłaskania i nakarmienia psa, oglądały sztuczki wykonywane przez Coffee. Pani Ola opowiedziała dzieciom jak należy zachować się wobec psa, którego się nie zna. Skrzaty nauczyły się także pozycji "żółwia" i "drzewa", które stosuje się, w razie ataku psa. Dzieci z pewnością zapamiętają ten dzień bardzo długo!

Ruch to zdrowie!

Dzisiejszy dzień (28.11.19r.) Skrzaty spędziły bardzo aktywnie. Dzięki bogato wyposażonej sali maluchy miały możliwość wykonywania wielu ćwiczeń. Dzieci świetnie się bawiły, a przede wszystkim wspierały swoje zdrowie! Ćwiczenia, które wykonywały, rozwijają motorykę dużą. wspomagają integrację sensoryczną, usprawniają także koordynację wzrokowo - ruchową oraz stymulują zmysł równowagi.

Dzień Pluszowego Misia u Skrzatów

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każdy Skrzat mógł przynieść do przedszkola ulubionego pluszaka. Dzieci opowiadały o wyglądzie swoich maskotek, mówiły za co je kochają.  Uczyliśmy się piosenek o misiach. Zrobiliśmy wspólnie "misiowe opaski", które później nakładaliśmy sobie na głowę, by upodobnić się do bohaterów dzisiejszego dnia. Każdy przedszkolak dostał kolorowankę z wizerunkiem misia. Dowiedzieliśmy się także jak powstają zabawki. Skrzaty już wiedzą, jak wiele pracy wymaga stworzenie pluszaka, dlatego obiecały, że będą dbać o swoich małych przyjaciół.

Jesienne świeczniki

W tym tygodniu Skrzaty tworzyły piękne świeczniki. Maluchy przyniosły słoiki, które później ozdabiały wybranymi przez siebie naklejkami. Kolejnego dnia dzieci malowały farbami swoje słoiczki. Gdy farba wyschła, naklejki zostały zdrapane. Następnie Skrzaty pomagały pani Sylwii w ozdabianiu słoika sznurkiem. Ostatnim etapem był wybór zapachu świeczki. Maluchy były bardzo dumne ze swojej pracy.  Urocze świeczniki z pewnością umilą długie, jesienne wieczory.

Pierwszy Dzień Jesieni

Pierwszy Dzień Jesieni upłynął Skrzatom na poznawaniu atrybutów tej pięknej pory roku. Wspólnie uczyliśmy się piosenki o Pani Jesieni, rozmawialiśmy o zmieniających się porach roku. Dzieci miały okazję poobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Maluchy z ogromną przyjemnością poznawały i dotykały darów jesieni.

Dzień Przedszkolaka

Dnia 20 września Skrzaty świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Przez cały dzień uśmiech nie schodził z twarzy dzieci. Maluchy śpiewały znane im piosenki, tańczyły, brały udział w zabawach. Największą atrakcją okazało się tworzenie Medali Przedszkolaka. Dzieci z pomocą pani Sylwii przygotowały pieczątki z ziemniaków, następnie odbijając różne kształty samodzielnie dekorowały swoje medale.