• KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

• "Kraina przedszkolaka - wzrost dostępności do edukacji przedszkolnej w gminie Toszek"
        Program dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 1024-2020
        (Europejski Fundusz Społeczny)

Okres realizacji projektu: 01.07.2018r. do 31.08.2019r.

Realizowany projekt obejmuje:

1. utworzenie dodatkowego 20-osobowego oddziału przedszkolnego dla dzieci w wieku 3-4 lat.

2. objęcie działaniami wyrównującymi szanse edukacyjne dzieci z obydwu oddziałów przedszkolnych,

3. objęcie dodatkowymi zajęciami zwiększającymi szanse edukacyjne w zakresie wyrównywania stwierdzonych deficytów dla co najmniej 30

dzieci:

- zajęcia logopedyczne,

-  zajęcia kształtujące kompetencje społeczno-emocjonalne,

-  zajęcia z gimnastyki korekcyjnej,

4. realizację konkursu z nagrodami,

5. realizacje zajęć edukacyjnych w formie zajęć terenowych - wycieczki edukacyjne

6. realizacje dodatkowego wyżywienia dla dzieci,

7. remont pomieszczenia do otwarcia dodatkowego oddziału przedszkolnego,

8. zakup dużej ilości zabawek, profesjonalnych pomocy dydaktycznych, pomocy do zajęć logopedycznych, do zajęć społeczno-

emocjonalnych, gimnastyki korekcyjnej,

9. zakup kompleksowych narzędzi TIK (tablica interaktywna z wyposażeniem, telewizor, sprzęt nagłaśniający, programy  komputerowe),

10. podniesienie kwalifikacji nauczycieli wychowania przedszkolnego w zakresie pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach rozwojowych.

• KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

• Pod koniec listopada, w ramach projektu: „Kraina Przedszkolaka” ogłosiliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych konkurs na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową. Na prace czekaliśmy do 14 grudnia. Dzieci wraz z rodzicami miały za zadanie wykonać wybraną przez siebie techniką przestrzenną szopkę o dowolnych rozmiarach. Do konkursu zgłoszono 24 prace. Rodziny, które zdecydowały się wziąć udział w naszej wspólnej zabawie, wykazały się dużą inwencją twórczą i pomysłowością. Ogromny podziw wzbudzała różnorodność materiałów, z których wykonane zostały szopki. Były szopki z drewna, papieru, wełny, makaronu i wiele więcej… Bardzo ucieszył nas fakt, z jakim ogromnym  zaangażowaniem  wszystkie rodziny brały  udział w konkursie. Cel jaki sobie założyliśmy został zrealizowany. Dzieci miały okazję rozwijać swoje umiejętności plastyczne, rodzice zaangażowali się do współpracy z naszym przedszkolem oraz mieli możliwość wspólnego spędzenia czasu z dziećmi podczas tworzenia swojej pracy. Wybrana komisja miała bardzo trudne zadanie, bo z pośród tak wielu pięknych i różnorodnych prac trudno było wybrać najładniejszą.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy zaangażowali swoje siły, czas i pomysły w realizacje tego projektu, ponieważ dla każdego dziecka, jego własna szopka była powodem dumy i wielkiej radości.

Wszystkie rodziny, które wzięły udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty, które zostały sfinansowane w ramach projektu.

Więcej o działaniach w ramach projektu TUTAJ