- O programie GLOBE
- Konferencja Dyrektorów 2007
- The Noon Day Project
- GLOBE GAMES 2007
- O naszej szkole w broszurze
- GLOBE AT NIGHT 2008
- Konferencja dyrektorów szkół Programu Globe- Warszawa 2008.
- GLOBE GAMES 2008
- O programie BSP
- Biuletyn BSP
- BSP - Air Quality
- BSP - Phenological Studies
- Warsztaty w Czechach
- Konferencja dyrektorów szkół Programu GLOBE 2009
- Warsztaty programu BSP w Krośnie
- GLOBE GAMES 2009 - Woliński Park Narodowy
- Konkurs plastyczny BSP
- Wilno - konferencja BSP
- Konferencja dyrektorów szkół Programu GLOBE 2012
GLOBE AT NIGHT 2008
Już po raz drugi nasza szkoła przyłącza się do projektu GLOBE at Night realizowanego w ubiegłym roku w ponad 60 krajach świata. Jest to globalna kampania obserwowania jasności widocznych gwiazd mająca na celu ocenę zanieczyszczenia nieba światłem w danym miejscu na Ziemi. Uczestnicy projektu obserwując gwiazdozbiór Oriona w dniach 25.02-08.03.2008 będą mieli okazję poznać, w jaki sposób światła z naszego otoczenia (oświetlenia ulic, domów, stadionów, lotnisk, reklamy, neony itp.) przyczyniają się do rozświetlenia nieba. Zanieczyszczenie to wpływa niekorzystnie nie tylko na możliwości prowadzenia obserwacji astronomicznych, ale przede wszystkim na warunki życia organizmów wodnych i lądowych (np. żółwi morskich i wędrownych ptaków).
Wyniki około 8500 ubiegłorocznych obserwacji z różnych zakątków naszej planety przedstawione są na mapie na stronie projektu.
Zapraszam wszystkich chętnych do działania. Udział w projekcie będzie nagrodzony oceną za aktywność z geografii. Szczegółowe informacje i wskazówki (także w języku polskim) zamieszczone są w instrukcji na stronie www.globe.gov/GaN/.
Zainteresowanych o proszę o kontakt. Chętnie udzielę potrzebnych wskazówek oraz udostępnię GPS w celu określenia współrzędnych geograficznych miejsca obserwacji.
Kornelia Rzepka