• IV PIKNIK RODZINNY

• Już po raz czwarty w naszej szkole odbył się piknik rodzinny. Coroczne spotkanie całej szkolnej społeczności jak zwykle pełne było atrakcji. Gwoździem programu było otwarcie ogrodu sensorycznego. Wstęgę uroczyście przecięli pan Burmistrz Toszka Grzegorz Kupczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kobiernik, przedstawicielka Banku ING pani Grażyna Kopytko oraz Dyrektor naszej szkoły. W zgodzie z koncepcją tego wspaniałego miejsca odbyła się cała impreza - obfitowała w doznania dla wszystkich zmysłów. Było bogactwo smaków: jedliśmy pyszne ciasta upieczone przez naszych uczniów i ich rodziny, owoce oblane czekoladą z najprawdziwszej fontanny, chlebek ze smalcem i ogórkami, hamburgery, kiełbaski, gofry, watę cukrową, popcorn, gulasz... Lawendowymi specjałami nie tylko do zjedzenia dzieliła się z nami nasza wspaniała pani Cibis. Nasi uczniowie pochwalili się swoimi misternymi rękodziełami wydzierganymi na szydełkach. Uczniowskie twarze zostały pomalowane w najróżniejsze, kolorowe wzory. Mogliśmy nawet wejść na magiczny dywan oraz do nie mniej magicznego muzeum szkoły. Ogromną - dosłownie! - atrakcją był dmuchaniec. Nie zabrakło oczywiście wszelkiego rodzaju zawodów i konkursów, od sportowych, poprzez - uwaga! - konkurs prania na waszbrecie czy rąbania drewna, aż po loterię fantową. Nasi uczniowie pochwalili się również swoimi zdolnościami artystycznymi. Ku zachwytowi wszystkich przyjechali do nas motocykliści oraz straż pożarna.

I choć chwilę przed rozpoczęciem pikniku z nieba lunął ulewny deszcz a niebo zasnute zostało ciemnymi chmurami, ostatecznie pogoda dopisała, a my spędziliśmy szalenie miły czas z uśmiechami na twarzy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pikniku oraz jego uczestnikom. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na remont pracowni chemicznej.

Weronika Rolnik

• Warsztaty edukacyjne w Proboszczowicach

• 13 września klasy 1-3 brały udział w warsztatach edukacyjnych w gospodarstwie agroturystycznym państwa Korneli i Krystiana Kiełbasa. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy byli w gospodarstwie. Dowiedzieli się na czym polega praca rolnika, musieli wykazać się wiedzą i rozpoznać rośliny oglądając ich nasiona. Atrakcją okazało się także samodzielne przygotowanie śniadania z produktów ekologicznych. Nikt nie spodziewał się takiego apetytu u dzieci! Pałaszowały z wielką przyjemnością. Najwiecej emocji podczas pobytu w Proboszczowicach wzbudził jednak bieg w kukurydzy. Na pewno tu jeszcze wrócimy!

Irena Dobiosz

• NARODOWE CZYTANIE

• 7 września uczniowie klas 5,7 i 8 wraz z trzema nauczycielkami wzięli udział w Narodowym Czytaniu utworów Adama Mickiewicza ze zbioru "Ballady i romanse". Impreza odbyła się w toszeckim zamku.

Joanna Falborska

• Rok szkolny 2022/2023 uważam za otwarty!

• Taką informację przekazał Pan Dyrektor zgromadzonym w sali gimnastycznej Uczniom i Rodzicom. Wcześniej uczestnicy akademii i uroczystego pasowania na ucznia byli świadkami artystycznych popisów klas czwartych.