• Nasi "Ratownicy" u młodzieży w szpitalu w Toszku

• 6 lutego br. "Ratownicy" ze Szkolnego Patrolu Pierwszej pomocy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku przeprowadzili warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej wśród młodzieży przebywającej na oddziale szpitalnym w Szpitalu w Toszku.

Za duże zaangażowanie młodzież otrzymała ciekawe książki i słodkie prezenty.

• WARSZTATY PERKUSYJNE ART NATU

• Dnia 14.12.2022 r. uczniowie klas 1 - 3 uczestniczyli  w warsztatach perkusyjnych Art Natu prowadzonych przez pana Adama Mościckiego - muzyka perkusjonistę, gitarzystę i wokalistę, który na co dzień gra w zespole Maleo Reggae Rockers. Podczas takiego  ,,spotkania z muzyką"  uczniowie poznali wiele ciekawych instrumentów perkusyjnych, historię  ich powstania i pochodzenia, nauczyli się podstawowych technik gry na bębnach (djembe) oraz zbudowali wspólnie własne rytmy. Relaksowali się , wsłuchiwali się w siebie, a wspólna gra na bębnach pozytywnie ich nastrajała.

• Wycieczka w ramach programu ,,Poznaj Polskę" klas 1 - 3

• Uczniowie klas 1 - 3 w dniach 22.11.22 r. i 23.11.22 r. uczestniczyli w wycieczce szkolnej  do Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie oraz Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach w ramach jesiennej edycji programu Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Poznaj Polskę". Podczas wycieczki zjedli także przepyszny obiad i deser w restauracji ,,Stary Młyn" w Zbrosławicach. Zapraszamy do fotorelacji.

• XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Przez cały tydzień uczniowie klas III - VIII zmagali się z zadaniami z tabliczką mnożenia, a 7 października napisali test. Najlepsza osoba z każdej klasy zostanie nagrodzona certyfikatem Mistrza Tabliczki Mnożenia. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas najbliższej akademii.