• Wycieczka w ramach programu ,,Poznaj Polskę" klas 1 - 3

     • Uczniowie klas 1 - 3 w dniach 22.11.22 r. i 23.11.22 r. uczestniczyli w wycieczce szkolnej  do Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie oraz Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach w ramach jesiennej edycji programu Ministerstwa Edukacji i Nauki ,,Poznaj Polskę". Podczas wycieczki zjedli także przepyszny obiad i deser w restauracji ,,Stary Młyn" w Zbrosławicach. Zapraszamy do fotorelacji.

      Anna Havemeister

     • II Rejonowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Josepha von Eichendorffa w szkole na Dworcowej

     • W czwartek 17 listopada w naszej szkole odbył się II Rejonowy Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Josepha von Eichendorffa. Współorganizatorem konkursu było Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego oddział Gliwice (z przewodniczącą p. Agnieszką Dłociok).
       

      W konkursie rywalizowali uczniowie ze szkół naszego rejonu (SP nr 3 im. Noblistów Polskich w Pyskowicach, SP  w Sierakowicach, SP nr 5 w Tarnowskich Górach, SP nr 5 w Rudzie Śląskiej, SP nr 2 w Toszku i SP nr 1 w Toszku). Uczniowie recytowali wiersze Josepha von Eichendorffa - poety romantycznego, związanego z naszą toszecką ziemią  i czytali fragmenty jego prozy przed komisjami konkursowymi, których członkami byli wykładowcy akademiccy, członkowie mniejszości niemieckiej i nauczyciele języka niemieckiego. Czas oczekiwania na wyniki konkursu wypełniło zwiedzanie naszego szkolnego muzeum oraz toszeckiego zamku.

      Komisje wyłoniły zwycięzców w trzech kategoriach:

      Klasy 1-3

      1 miejsce - Zofia Graetsch  (SP nr 13 im. Alfreda Szklarskiego w Rudzie Śląskie)

      2 miejsce  - Jakub Wycisk  (SP nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku)

      3 miejsce  - Aleksandra Rams (SP nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku)

      Wyróżnienie -  Helena Grzemba (SP nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku)

       

      Klasy 4-6

      1 miejsce -  Lena Lipińska (SP nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszk)

      2 miejsce -  Agata Roter (SP nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszk)

      3 miejsce -  Małgorzata Grochla (SP nr 3 im. Noblistów Polskich w Pyskowicach)

      Wyróżnienie - Filip Osadnik ( SP nr 2 im. Gustawa Morcinka w Toszku)

       

      KLasy 7-8

      1 miejsce -  Karolina Andrzejczyk (Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sierakowicach)

      2 miejsce -  Hanna Garczorz (Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sierakowicach)

      3 miejsce -  Zuzanna Sodowska (SP nr 5 im. Królowej Jadwigi w Tarnowskich Górach)

       

      Gratulujemy zwycięzcom

       

      Dyplomy i nagrody ufundowane przez Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego  Starostę Gliwickiego i Burmistrza Toszka zwycięzcom wręczyli przybyli goście - Konsul Honorowy RFN w Gliwicach Marcin Tyslik, Burmistrz Toszka Grzegorz Kupczyk i  przewodniczący TSKN  Marcin Lippa.

       

      Organizator: Anna Badura

     • XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Przez cały tydzień uczniowie klas III - VIII zmagali się z zadaniami z tabliczką mnożenia, a 7 października napisali test. Najlepsza osoba z każdej klasy zostanie nagrodzona certyfikatem Mistrza Tabliczki Mnożenia. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas najbliższej akademii.

      Anna Havemeister

     • Europejski Dzień Języków

     • We wrześniu, jak co roku w naszej szkole, obchodziliśmy Europejski Dzień Języków.

      Nauka języków obcych, świadomość różnorodności językowej i kulturowej Europy to najważniejsze przesłanie tego dnia. Jako finał wydarzenia ogłosiliśmy konkurs na najbardziej pomysłowe wykonanie flagi narodowej losowo wybranego kraju europejskiego. Uczniowie nie zawiedli: jury konkursowe otrzymało prace plastyczne, zdjęcia oraz filmy przedstawiające flagi i nawet kilka „instalacji” nadających się do spożycia.

      Spośród wszystkich prac wyłoniono te zwycięskie: najbardziej kreatywne i pracochłonne. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 3b ze swoją flagą Austrii, miejsca drugie i trzecie odpowiednio klasa 2a i 2b (flagi Belgii i Hiszpanii).

      Dziękujemy wszystkim uczniom i ich wychowawcom za zaangażowanie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

      Weronika Sczasny

     • IV PIKNIK RODZINNY

     • Już po raz czwarty w naszej szkole odbył się piknik rodzinny. Coroczne spotkanie całej szkolnej społeczności jak zwykle pełne było atrakcji. Gwoździem programu było otwarcie ogrodu sensorycznego. Wstęgę uroczyście przecięli pan Burmistrz Toszka Grzegorz Kupczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kobiernik, przedstawicielka Banku ING pani Grażyna Kopytko oraz Dyrektor naszej szkoły. W zgodzie z koncepcją tego wspaniałego miejsca odbyła się cała impreza - obfitowała w doznania dla wszystkich zmysłów. Było bogactwo smaków: jedliśmy pyszne ciasta upieczone przez naszych uczniów i ich rodziny, owoce oblane czekoladą z najprawdziwszej fontanny, chlebek ze smalcem i ogórkami, hamburgery, kiełbaski, gofry, watę cukrową, popcorn, gulasz... Lawendowymi specjałami nie tylko do zjedzenia dzieliła się z nami nasza wspaniała pani Cibis. Nasi uczniowie pochwalili się swoimi misternymi rękodziełami wydzierganymi na szydełkach. Uczniowskie twarze zostały pomalowane w najróżniejsze, kolorowe wzory. Mogliśmy nawet wejść na magiczny dywan oraz do nie mniej magicznego muzeum szkoły. Ogromną - dosłownie! - atrakcją był dmuchaniec. Nie zabrakło oczywiście wszelkiego rodzaju zawodów i konkursów, od sportowych, poprzez - uwaga! - konkurs prania na waszbrecie czy rąbania drewna, aż po loterię fantową. Nasi uczniowie pochwalili się również swoimi zdolnościami artystycznymi. Ku zachwytowi wszystkich przyjechali do nas motocykliści oraz straż pożarna.

      I choć chwilę przed rozpoczęciem pikniku z nieba lunął ulewny deszcz a niebo zasnute zostało ciemnymi chmurami, ostatecznie pogoda dopisała, a my spędziliśmy szalenie miły czas z uśmiechami na twarzy.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie pikniku oraz jego uczestnikom. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na remont pracowni chemicznej.

      Weronika Rolnik

     • Warsztaty edukacyjne w Proboszczowicach

     • 13 września klasy 1-3 brały udział w warsztatach edukacyjnych w gospodarstwie agroturystycznym państwa Korneli i Krystiana Kiełbasa. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy byli w gospodarstwie. Dowiedzieli się na czym polega praca rolnika, musieli wykazać się wiedzą i rozpoznać rośliny oglądając ich nasiona. Atrakcją okazało się także samodzielne przygotowanie śniadania z produktów ekologicznych. Nikt nie spodziewał się takiego apetytu u dzieci! Pałaszowały z wielką przyjemnością. Najwiecej emocji podczas pobytu w Proboszczowicach wzbudził jednak bieg w kukurydzy. Na pewno tu jeszcze wrócimy!

      Irena Dobiosz

     • NARODOWE CZYTANIE

     • 7 września uczniowie klas 5,7 i 8 wraz z trzema nauczycielkami wzięli udział w Narodowym Czytaniu utworów Adama Mickiewicza ze zbioru "Ballady i romanse". Impreza odbyła się w toszeckim zamku.

      Joanna Falborska

    • Głosujcie na nasz projekt!
     • Głosujcie na nasz projekt!

     • Szanowni Państwo!

      Zachęcamy do głosowania na naszą szkołę w Toszeckim Budżecie Obywatelskim.

      Projekt nr 10  .Nazwa projektu: Modernizacja szkolnej pracowni chemiczno-fizycznej

      Projekt ma na celu zakup i montaż stołu demonstracyjnego oraz dygestorium w modernizowanej pracowni chemiczno-fizycznej w Szkole Podstawowej nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku.

      Każdy rodzic może zagłosować nie tylko w imieniu swoim, ale też dziecka. W szkole wychowawcy rozdali stosowne zgody, które należy wypełnić, zrobić zdjęcie i dołączyć do zgłoszenia na stronie.

      Głosowanie do 09.09.

      Liczymy na Państwa zaangażowanie.

      Link do głosowania:

      https://toszek.budzet-obywatelski.org/glosowanie

       

     • Rok szkolny 2022/2023 uważam za otwarty!

     • Taką informację przekazał Pan Dyrektor zgromadzonym w sali gimnastycznej Uczniom i Rodzicom. Wcześniej uczestnicy akademii i uroczystego pasowania na ucznia byli świadkami artystycznych popisów klas czwartych.

    • Pierwszego września do szkoły!
     • Pierwszego września do szkoły!

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 01.09.2022 (czwartek) w sali gimnastycznej o godz. 9.00. Około godziny 10.30 uczniowie wraz z wychowawcami przejdą do przydzielonych sal.

      Świetlica w tym dniu będzie czynna od 7.00 do 15.30 - sala gimnastyczna, wejście nr 1.

      Oddziały przedszkolne pracują od godziny 6.45 do 16.00 (zgodnie z indywidualnymi deklaracjami rodziców) - wejście nr 4 od strony boiska.

      Zgodnie z zasadami działalności szkoły rodzice odprowadzający dzieci do szkoły i przedszkola nie wchodzą do budynku szkoły.

      Pierwszego września powyższa zasada nie obowiązuje rodziców naszych pierwszoklasistów.

    • Podręczniki i ćwiczenia - rok szkolny 2022/23
     • Podręczniki i ćwiczenia - rok szkolny 2022/23

     • Dyrekcja szkoły informuje, że uczniowie klas I - VIII będą zaopatrzeni w komplet podręczników w ramach dotacji.

      Przydziałem podręczników i ćwiczeń zajmuje się biblioteka szkolna na początku roku szkolnego.

      Informacja o wyposażeniu dzieci w inne materiały, które nie są objęte dotacją, będzie przekazywana bezpośrednio przez nauczycieli w pierwszym tygodniu nauki.

     • Rządowy program pomocy

     • Kuratorium Oświaty w Katowicach informuje, że zgodnie z harmonogramem realizacji Rządowego programu pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020-2022, Wojewoda Śląski jest zobowiązany zgłosić do Ministerstwa Edukacji i Nauki – wstępne dane o liczbie uczniów do objęcia programem.

      W związku z powyższym Kuratorium Oświaty w Katowicach informuje rodziców o możliwości skorzystania z programu.

      Zainteresowanych prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły do 07.07.2022r.

       

      Wniosek__2022.docx

      Zalacznik_do_wniosku_2022.xlsx

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
   • 32 2334419
    NIP 9691626740
    REGON 367997782
   • ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
    powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska
    Poland
   • dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
    wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • Galeria zdjęć

   brak danych