• "Poznaj Polskę" - wycieczka klas 1-3 do Wrocławia

     • 21 czerwca w ramach programu "Poznaj Polskę" najmłodsi uczniowie naszej szkoły pojechali do Wrocławia. Wśród wrocławskich atrakcji na trasie wycieczki znalazły się między innymi Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Hydropolis - interaktywne centrum wiedzy o wodzie.

      Anna Havemeister

     • Z "Poznaj Polskę" w Górach Świętokrzyskich

     • W dniach 13-15.06.2022 uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w wycieczce dofinansowanej w ramach programu ministerialnego "Poznaj Polskę". Uzyskana kwota dofinansowania wyniosła ponad 12 tys. zł. W programie wyjazdu znalazły się m.in. takie obiekty jak Zamek Królewski w Chęcinach, Jaskinia Raj, Święty Krzyż, Sandomierz, rezerwat archeologiczny Krzemionki Opatowskie z listy UNESCO czy Park Etnograficzny w Tokarni. Wycieczka była świetną okazją do tego, by pod opieką lokalnych przewodników poznawać  atrakcje turystyczne województwa świętokrzyskiego, aktywnie spędzać czas i wzmacniać relacje rówieśnicze.

      Kornelia Rzepka

     • " Piraci i klejnot Nilu " czyli teatrzyk w naszej szkole !

     • Do naszej szkoły w czerwcowy poranek (14.06.22) zawitał teatr Krak-art z przedstawieniem: "Piraci i klejnot Nilu". Kapitan statku wraz ze swoim bosmanem Kostką poszukiwali klejnotu Nilu. Do poszukiwań zostały zaangażowane wszystkie dzieci, które brały udział w przedstawieniu, musiały również nauczyć się pirackiej przyśpiewki :) Oczywiście dzięki naszej pomocy Kapitan odnalazł klejnot, którym okazała się śliczna księżniczka. Dziękujemy za mile spędzony czas i  odwiedziny w naszej szkole !

      Katarzyna Jendrysik

     • Opowieści znad Świtezi

     • „Opowieści znad Świtezi, czyli «Ballady i romanse» Adama Mickiewicza” to nazwa Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się na Zamku w Toszku 13 czerwca 2022.

      Honorowy patronat nad konkursem objął Burmistrz Toszka, który ufundował nagrody dla zdobywców pierwszych miejsc.

      Organizatorem konkursowych zmagań były nasza szkoła oraz biblioteka w Toszku. Konkurs wieńczył różne poprzedzające go formy uczczenia 200. rocznicy wydania, w czerwcu 1822 r., „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Oprócz recytacji można było podziwiać wystawę prac plastycznych inspirowanych balladami wielkiego wieszcza.

      Nasza uczennica – Helena Tomys z klasy 2 b – zdobyła I miejsce w kategorii klas I-III. W tej kategorii II miejsce zajęły ex aequo Hanna Baranek z 2 b i Laura Grochla z 3 a.  Maksymilian Milewski z klasy 4 a zajął III miejsce w kategorii klas IV-VI.

      Urszula Ambrożewicz

    • I Olimpiada Przedszkolaka
     • I Olimpiada Przedszkolaka

     • W dniu 10.06.2022r. w naszej szkole odbyła się pierwsza Olimpiada Przedszkolaka o zasięgu gminnym. W zaciętej sportowej rywalizacji wzięły udział reprezentacje Przedszkola Publicznego, SP1, SP2 i SP z Paczyny oraz rodzice i dziadkowie. Cel, który przyświecał imprezie to:

      · promowanie zdrowego stylu życia i integracja międzypokoleniowa,

      · wskazywanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu jako działań profilaktycznych w stosunku do uzależnień ,

      · zachęcenie dzieci, rodziców i dziadków do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu,

      · integracja poprzez sport dzieci i dorosłych,

      · promocja aktywności fizycznej na terenie Miasta i Gminy.

      Każdy z uczestników po sportowej rywalizacji otrzymał pamiątkowy dyplom, medal oraz prezent. Drużyny prezent sportowy.O

      Organizatorem Olimpiady była Szkoła Podstawowa nr 1 w Toszku i Ośrodek Pomocy Społecznej.

     • Dzień ballad Adama Mickiewicza

     • W środę, 8. czerwca, w naszej szkole odbył się dzień ballady Adama Mickiewicza. W ten sposób uczciliśmy 200. rocznicę wydania „Ballad i romansów” wielkiego poety.

      Powszechnie znane ballady „Pani Twardowska”, „To lubię”, „Świtezianka”, „Lilije”, „Powrót taty” recytowali i czytali uczniowie oraz nauczyciele. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa nt. romantyzmu polskiego.

      Urszula Ambrożewicz 

     • Dzień Sportu

     • 10 czerwca br. w ogólnoszkolnej rywalizacji sportowej w rożnych dyscyplinach sportowych zmagali się uczniowie naszej szkoły. Ponadto na profesjonalnym boisku sportowym rozegrany został pierwszy międzynarodowy mecz piłkarski Polska - Ukraina. Zwycięzca meczu został wyłoniony dopiero po rzutach karnych. W wyniku zaciętej rywalizacji wygrała reprezentacja Ukrainy. 

      WP

     • Nasi uczniowie uczą ratować

     • W dniu 5 czerwca na festynie z okazji Dnia Dziecka w Dąbrówce nasi obecni i byli uczniowie Szkolnej Drużyny Pierwszej Pomocy PCK uczyli dzieci, młodzież i dorosłych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. To doskonała forma doskonalenia własnych umiejętnościi i przekazywanie wiedzy innym.

      WP

     • Warsztaty profilaktyczne Archipelag Skarbów

     • W dniach 02-03.06.2022 roku w naszej szkole prowadzone były zajęcia w ramach programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów". Cel programu to zapobieganie różnym zachowaniom ryzykownym i problemom młodzieży. Program odwołuje się do marzeń i pragnień młodych ludzi związanych ze szczęściem w miłości i życiu osobistym oraz realizacją życiowych pasji.
      Uczniowie kl.7 i 8 i 3u wraz z wychowawcami uczestniczyli w dwóch czterogodzinnych warsztatach opartych o angażujące  ćwiczenia, prezentacje multimedialne, świadectwa znanych osób.  Podczas popołudniowego spotkania  także rodzice zostali zapoznani z celami, założeniami  i przebiegiem programu. Nasi uczniowie wynieśli z warsztatów wiele pozytywnych treści i przekonanie, że warto w życiu dokonywać wartościowych wyborów, by odnaleźć swój skarb - szczęście.

      Kornelia Rzepka

     • Współpraca popłaca! Kolejny projekt Fundacji ING Dzieciom

     • Już po raz czwarty Panie Wolontariuszki Fundacji ING Dzieciom pozyskały środki dla naszej szkoły - tym razem w ramach programu grantowego „Moje środowisko”. W  konkursie na inicjatywy ekologiczne zgłoszono  54 projekty, a dofinansowanie przyznano 33 projektom- wśród nich znalazł się nasz pomysł na ogród sensoryczny.  Wsparcie w kwocie 10 tys. zł pozwoli na zagospodarowanie przestrzeni w sąsiedztwie placu zabaw w taki sposób, aby maluchy mogły poznawać świat wszystkimi zmysłami. Już rozpoczęły się prace przygotowawcze, w które zaangażowali  się uczniowie starszych klas. Jesteśmy przekonani, że będzie to kolejny etap udanej współpracy z Fundacją ING Dzieciom, która do tej pory wsparła budowę przyszkolnego placu zabaw, realizację programu edukacji ekonomicznej, "Pieniądze nie rosną na drzewach" i projektu sportowego  "Od zabawy do sportu-Rugby Tag". Paniom z Fundacji dziękujemy za wyjątkowe zaangażowanie i życzliwość dla naszej placówki. Z niecierpliwością czekamy na sfinalizowanie prac przy tworzeniu nowego miejsca do nauki i aktywnego odpoczynku dla najmłodszych.

      Kornelia Rzepka

     • Wycieczki w programie Poznaj Polskę już wkrótce!

     • W ostatnim miesiącu pracowitego roku szkolnego nasi uczniowie skorzystają z dofinansowania do wyjazdów na wycieczki w ramach programu Poznaj Polskę.

      Dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej pojadą do Wrocławia, by tam przyjemnie i pouczająco spędzić czas w centrum wiedzy o wodzie Hydropolis oraz w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Kwota dofinansowania wyniesie 5 tys. zł. Natomiast młodzież z klas 7 i 8 planuje trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie, do Sandomierza i Krzemionek Opatowskich. Wsparcie na ten cel w ramach Poznaj Polskę wyniesie ponad 12 tys. zł.

      Kornelia Rzepka

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
   • 32 2334419
    NIP 9691626740
    REGON 367997782
   • ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
    powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska
    Poland
   • dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
    wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • Galeria zdjęć

   brak danych