• Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona”

• Na przełomie września i października uczniowie klas 1-3 naszej szkoły w ramach wojewódzkiej akcji informacyjno – edukacyjnej pt.: „Wirusoochrona” wzięli udział w zajęciach profilaktycznych na temat higieny oraz zdrowia. Podczas  zajęć zwrócono szczególną uwagę na profilaktykę zdrowotną, rolę szczepień ochronnych, prawidłowe odżywianie, ważną rolę aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka. Uczniowie poznali sposoby walki z chorobami zakaźnymi przenoszonymi drogą kropelkową. Zapoznali się z kolejnymi etapami mycia rąk. Wykonali doświadczenie, dzięki któremu zobaczyli, jak mydło działa na brud. Z mydła zrobili samodzielnie ,,Mydłomena", który ma im przypominać o prawidłowej higienie, a na koniec prawidłowo umyli ręce. Ponadto dowiedzieli się jak zapobiegać chorobom i ich rozprzestrzenianiu się - obejrzeli film edukacyjny ,,Szczepienia- ważna rzecz". Omawiali schemat ,,zarażania się", wykonali scenki dramowe ,,Wizyta u pielęgniarki", poznali budowę strzykawki i kolorowali rysunki związane ze szczepieniami. Przeprowadzone działania dotyczyły także prawidłowego odżywiania. Dzieci zapoznały się z piramidą żywienia, zwrócono uwagę na hierarchię spożywania produktów żywieniowych zgodnie z piramidą, rozumienie znaczenia spożywania zdrowych produktów w odpowiednich ilościach, istotnych dla zdrowia i aktywność fizyczną oraz rolę wody dla organizmu. Na zakończenie tych zajęć uczniowie wykonali rysunek ,,Wodolubka", aby zapamiętać, że woda jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Anna Havemeister

• Igrzyska Dzieci - badminton

• Igrzyska Dzieci - rocznik 2009 i młodsi -zawody gminne badmintona 12.10.2021 r.

III miejsce drużyny dziewcząt oraz III miejsce drużyny chłopców

• Gratulujemy naszym piłkarzom!

• Dnia 8 października w Wielowsi, sportowa reprezentacja naszej szkoły,  uczestniczyła w mistrzostwach powiatu gliwickiego piłki nożnej chłopców- półfinał. Nasi piłkarze w składzie: Patryk Cierlica, Wojciech Czapla, Karol Grzeliński, Marcin Kopytko, Florian Kusz, Niko Mendla, Łukasz Popek, Marcin Zadrożny, wywalczyli 2 miejsce.  Pierwsze miejsce zdobyli gospodarze Szkoła Podstawowa z Wielowsi. Na 3 miejscu turnieju znalazła się Szkoła Podstawowa z Rudzińca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom prawdziwie sportowej rywalizacji a zwycięzcom turnieju życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Aneta Węglarz

• XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mogą teraz nadrobić te zaległości. Od 24.09.21 r. do 30.09.21 r. uczniowie klas 3 – 8 będą mieć okazję do sprawdzenia swojej znajomości tabliczki mnożenia.  Na przerwach będą mogli wykonać różne zadania umieszczone na korytarzach naszej szkoły, uczestniczyć w grach dydaktycznych utrwalających znajomość tabliczki mnożenia. A 01.10.21 r. sprawdzą  się na egzaminie pisemnym. Wszyscy ci, którzy zdadzą egzamin bezbłędnie i napiszą go najszybciej otrzymają tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia! Nagrody i dyplomy zostaną wręczone podczas najbliższej akademii szkolnej.

Życzymy miłej i pożytecznej zabawy z tabliczką mnożenia!

Anna Havemeister

• "Ratownicy" Patrolu Pierwszej Pomocy w akcji.

• 12 września 2021r. w Kotliszowicach podczas festynu - akcji szczepień przeciwko COVID-19 zorganizowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich uczyliśmy dzieci i dorosłych jak udzielać pierwszej pomocy.

"Ratownicy" to ubiegłoroczni absolwenci naszej szkoły.

Ratownik - WP

• Czytamy "Moralność Pani Dulskiej"

• 8 września klasy 7 i 8 pod opieką nauczycieli udały się na dziedziniec toszeckiego  zamku, aby posłuchać fragmentów "Moralności Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.Fragmenty dzieła czytali nauczyciele, wiceburmistrz Toszka oraz mieszkanki naszego miasta.

Po wysłuchaniu utworu uczniowie mogli zwiedzić zamkową basztę.

Joanna Falborska

• Zebrania klasowe

• Dyrekcja szkoły informuje, że spotkania wychowawców z rodzicami odbędą się 14 września o godzinie 17.00.

• Uzyskaliśmy certyfikat SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE

• W związku z realizacją w poprzednim roku szkolnym programu edukacyjnego Wód Polskich pt. AKTYWNI BŁĘKITNI nasza placówka uzyskała certyfikat SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE. Udział w programie umożliwił uczniom poszerzenie wiedzy na temat gospodarki wodnej w naszym kraju, zasad bezpieczeństwa nad zbiornikami wodnymi oraz sposobów ochrony przed klęskami żywiołowymi związanymi z wodą.

Kornelia Rzepka

• ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek