• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22

     •  

       

       

      Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 odbędzie się w środę 01.09.21r.:

       

      1. O godzinie 8.30 klasy I-III w sali gimnastycznej, a następnie w przydzielonych salach

      2. O godzinie 9.30 klasy IV-VIII w sali gimnastycznej, a następnie w przydzielonych salach.

      Świetlica w tym dniu będzie czynna od 7.00 do 13.00 - sala 8, wejście nr 2.

      Oddziały przedszkolne pracują od godziny 6.45 d 16.00 (zgodnie z indywidualnymi deklaracjami rodziców) - wejście nr 4 od strony boiska.

      Zgodnie z procedurą działalności szkoły w warunkach zagrożenia epidemicznego od 01.09.2021r. rodzice odprowadzający dzieci do szkoły i przedszkola nie wchodzą do budynku szkoły.

     • Budujemy "Zieloną klasę"

     • W ramach Budżetu Obywatelskiego na 2022 r. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku złożyła projekt na budowę na terenie szkoły "Zielonej klasy".

      To od Was - Mieszkańcy Gminy Toszek - zależy czy projekt zostanie zrealizowany.

      Od 23.08.2021 r. do 12.09.2021 r. zachęcamy do głosowania!

      Więcej informacji o projekcie: 

      https://toszek.budzet-obywatelski.org/projekt/13021  

      Prosimy o wsparcie! Każdy głos się liczy!

    • Podręczniki i ćwiczenia - rok szkolny 2021/22
     • Podręczniki i ćwiczenia - rok szkolny 2021/22

     • Dyrekcja szkoły informuje, że uczniowie klas I - VIII będą zaopatrzeni w komplet podręczników w ramach dotacji.

      Przydziałem podręczników i ćwiczeń zajmuje się biblioteka szkolna na początku roku szkolnego.

      Informacja o wyposażeniu dzieci w inne materiały, które nie są objęte dotacją, będzie przekazywana bezpośrednio przez nauczycieli w pierwszym tygodniu nauki.

     • Goście w naszym Muzeum!

     • W czwartek 24 czerwca odwiedzili  nasze Muzeum uczniowie klasy 4 i 5 z Pniowa, którzy pod opieką pani Kariny Ociepki przyjechali na wycieczkę do Toszka. Uczniowie poznali historię naszej szkoły i obejrzeli wystawę. Największe zainteresowanie jak zawsze wzbudziły ciekawe eksponaty, które można dotknąć, wziąć do ręki,  a nawet przymierzyć jak np. cylinder! Krótka wizyta w  naszej szkole była dla nich dobrym początkiem poznawania historii Toszka w czasie wycieczki po mieście.

      Donata Podkowa

     • Wycieczka do Muzeum w Katowicach

     • W dniu 18 czerwca uczniowie klasy 8a uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Wyjazd był realizacją nagrody za zwycięstwo w konkursie „Muzeum Młodych”, które nasza szkoła zdobyła w lutym 2020 roku. Z powodu pandemii i zamknięcia muzeum, dopiero teraz mogliśmy wykorzystać voucher na zwiedzanie ścieżki pt.: Rajza szkolna – skond my som?  Pani przewodnik opowiadała o śląskiej kulturze, tradycji i sztuce nieprofesjonalnej, tzw. Grupy Janowskiej, która skupiała artystów – górników.  Największe zainteresowanie  wzbudziła  jednak wystawa poświęcona historii Górnego Śląska: „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”. Ciekawe eksponaty, interaktywna forma ich prezentacji, pozwoliła nam odbyć niezwykłą podróż  w czasie po naszym regionie, od średniowiecza aż po współczesność.

      Donata Podkowa

    • Zbiórka elektrośmieci w naszej szkole - zapraszamy!
     • Zbiórka elektrośmieci w naszej szkole - zapraszamy!

     • Nasza szkoła przystąpiła do konkursu "Elektrośmieci oddajesz nagrody dostajesz!". Zapraszamy do włączenia się do naszej akcji -  w  dniach 17-25.06.2021 do szkoły dostarczyć można będzie zużyty sprzęt elektroniczny. Za zebrane niesprawne urządzenia  pozyskamy środki na zakup sprzętu sportowego, pomocy dydaktycznych itp.

      Co zbieramy?

      Zużyte baterie i akumulatory używane w telefonach, elektronarzędziach (np. wkrętarkach), zabawkach, pilotach, zegarkach, baterie jednoogniowe typu AA, AAA, R20, guzikowe i inne które bez problemu można przenieść ręcznie i które były przeznaczone do używania w gospodarstwach domowych do zwykłych celów, bez akumulatorów samochodowych i przemysłowych;

      Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny:

      lodówki, pralki, zmywarki, TV/monitory, LCD, odkurzacze, tostery, kuchenki elektryczne, mikrofale, wagi, komputery, laptopy, klawiatury, myszki, słuchawki, drukarki, telefony, kamery, odbiorniki radiowe, wiertarki i inne elektronarzędzia, gry video, drony, suszarki, młynki do kawy, ekspresy do kawy, zabawki elektryczne, sprzęt muzyczny i sportowy, sprzęt oświetleniowy oraz każde inne urządzenie które do działania potrzebuje prądu z gniazdka lub z baterii. Zbieraniu podlega sprzęt kompletny, nie zdemontowany.

      Prosimy o szerokie rozpropagowanie naszej akcji - ważnej z punktu widzenia ekologicznego, jak i edukacyjnego.

     • Szanowni Rodzice, Uczniowie!

     •   Główny organizator Gazeta Nowiny Gliwickie zaprasza na Piknik ekologiczny pn. „ Da się! Zbieramy hasie”  

      Miejsce: Dzika plaża w Rzeczycach (dojazd: za pomocą GPS: wpisać dzika plaża Rzeczyce)

      Data i godz. rozpoczęcia: 19.06.2021r. godz. 10.00

      Celem jest zbiórka śmieci pozostawionych wokół części zbiornika. Każdy uczestnik otrzyma worek na śmieci, rękawiczki i wodę do picia.

      Ponadto w czasie imprezy odbędą się atrakcje: zjeżdżalnia dla dzieci, zabawy dla dzieci, możliwość rejsu łódką po zbiorniku, grochówka żołnierska itp.

      Pierwszą pomoc w czasie imprezy zabezpieczają „Ratownicy” Patrolu Pierwszej Pomocy – uczniowie naszej szkoły. Zachęcamy do wzięcia udziału w pikniku ekologicznym wraz ze swoimi dziećmi.

      Szczegóły na facebooku Nowin Gliwickich.

      Dyrektor szkoły

     • Kilka słów o bezpieczeństwie

     • Wakacje już za kilka dni, więc warto przypomnieć sobie, jak należy dbać o to, by ten czas była pełen zabawy i beztroski. Przesympatyczni panowie z Policji opowiedzieli nam, jak trzeba poruszać się rowerem czy na łyżworolkach( zawsze w kasku i do 10 roku życia pod okiem osoby dorosłej), na co należy zwracać uwagę w kontakcie z kimś, kogo nie znamy(nie wolno iść z taką osobą, nawet gdy powołuje się na naszych rodziców lub zna nasze imię)oraz jak bezpiecznie odpoczywać nad wodą( nigdy nie wchodzimy nagrzani do wody). Wydaje się, że wszyscy o tym wiemy, ale warto sobie przypomnieć- przecież chcemy spotkać się cali i zdrowi po wakacjach w naszej kochanej szkole:)

      Aleksandra Tomys

     • Finał konkursu „Silesia Incognita”

     • W sobotę 12 czerwca 2021 r. odbył się w Tychach, pod patronatem honorowym posła do Parlamentu Europejskiego Łukasza Kohuta, finał V edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita” . W finale wzięło udział 30 drużyn z całego województwa śląskiego. Uczestnicy rozwiązywali trudny test z zakresu wiedzy o kulturze, historii  i współczesności Śląska. Nasze dziewczyny: Paulina Mikosz i Martyna Weis, autorki prezentacji o dr. Guttmannie, uzyskały tytuł finalisty konkursu i otrzymały nagrody, m.in. koszulki firmy „Gryfnie”.

      Donata Podkowa

     • Szkoła Przyjazna Wodzie - AKTYWNI BŁĘKITNI

     • Nasza szkoła włączyła się w realizację programu  „Szkoła Przyjazna Wodzie - AKTYWNI BŁĘKITNI”, którego organizatorem jest PGW Wody Polskie. W ramach programu młodzież z kl.7 i 8a uczestniczyła w wyjazdowych zajęciach edukacyjnych. Nad Jeziorem Pławniowickim uczniowie brali udział w pokazach ratownictwa wodnego przygotowanych przez Państwową Straż Pożarną w Gliwicach, podczas których każdy m.in. miał możliwość przećwiczyć, jak wykorzystać rzutkę w celu pomocy tonącemu. Zwiedzanie pałacu Ballestremów wraz z przyległym parkiem, rejs statkiem po Kanale Gliwickim oraz wizyta w obiekcie hydrotechnicznym Śluza Dzierżno to kolejne atrakcje, z których skorzystali siódmo- i ósmoklasiści podczas pouczającej wycieczki.

      Kornelia Rzepka

     • PATROL PIERWSZEJ POMOCY

     • 6 czerwca 2021r. w Dąbrówce podczas festynu z okazji Dnia Dziecka "Ratownicy" Rowerowego Patrolu Pierwszej Pomocy PCK z SP nr 1 w Toszku i z SP w Pniowie uczyli dzieci i dorosłych jak udzielić pierwszej pomocy w nagłych wypadkach w tym w nagłym zatrzymaniu krążenia.

     • Konkurs

     • Z okazji Dnia Patrona zorganizowano szkolny konkurs plastyczny na temat: "Zaprojektuj okładkę do książki o Irenie Sendler". Wyróżniono następujące osoby: Nadię Przywecką, Hanię Baranek, Oliwię Pakos oraz Tomka Klonka.

      Organizator- Biblioteka szkolna

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
   • 32 2334419
    NIP 9691626740
    REGON 367997782
   • ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
    powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska
    Poland
   • dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
    wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • Galeria zdjęć

   brak danych