• Tenis stołowy - zajęcia w czasie ferii w Pniowie

 • Dyżur feryjny oddziału przedszkolnego 13 - 17.01.2020r.

  Dyżur feryjny oddziału przedszkolnego 13 - 17.01.2020r.

  Informujemy, że w okresie ferii zimowych nasza placówka pełni dyżur od 13. do 17. stycznia 2020r. Zgłoszenie dziecka dokonujemy w sekretariacie za pomocą karty zgłoszenia w terminie do 9 stycznia 2020r.

  Przyjęcie dziecka będzie realizowane do wyczerpania miejsc w placówce.

 • JASEŁKA

 • KONKURS MANUALNY

  KONKURS MANUALNY

  W tegorocznej edycji ,,Gminnego Konkursu Manualnego” z mottem przewodnim gwiazdy betlejemskiej, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Wielowsi uczennice klasy Ia: Laura Grochla i Martyna Rzepka otrzymały wyróżnienia. Wyróżnienie otrzymała również klasa Ib za swoją pracę w kategorii grupowej. Gratulujemy!

  Anna Havemeister

 • Konkurs Pięknego Czytania

  Konkurs Pięknego Czytania

  Uczniowie klasy II A i III A brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania. Tytuł Wicemistrza Pięknego Czytania zdobył Piotr Wycisk z klasy II A.

 • Leśniczy często chodzi po lesie

  Zawsze zwierzętom swą pomoc niesie.

  Tym razem zawędrował do SP nr 1! A to za sprawą wspaniałych świerków, które Dzieci przemieniły w cudowne choinki! Ale... nie tylko! Pan Piotr Klita, tata naszych uczennic- Agatki i Edytki w ciekawy sposób przybliżył pracę leśnika oraz zapoznał Uczniów ze zwyczajami zwierząt leśnych. Największą frajdę sprawił, naśladując odgłosy zwierząt i ptaków. Mamy nadzieję, że wiosną spotkamy się w naturalnych warunkach i będzie to jeszcze ciekawsze doświadczenie.

  Iwona Krzemińska

 • Nasz udział w Toszeckim Jarmarku Adwentowym

  Nasz udział w Toszeckim Jarmarku Adwentowym

  W sobotę 14 grudnia odbył się już po raz dziesiąty Toszecki Jarmark Adwentowy. Tradycją stał się udział naszych uczniów w tym lokalnym przedsięwzięciu. Od samego rana uczniowie klasy 8a pomagali organizatorom w przygotowaniu sceny i straganów, a wieczorem uczniowie klas 7a, 7b i 8c zachęcali odwiedzających jarmark do oddawania głosów na nasze szkolne muzeum, które bierze udział w konkursie zorganizowanym przez Muzeum Śląskie. Uczniowie rozdawali ulotki promujące muzeum i zawierające link do strony internetowej, na której można oddać swój głos.

  Anna Badura

 • ŚWIĄTECZNY WYSTĘP PIERWSZAKÓW DLA SENIORÓW Z NASZEJ GMINY

  Uczniowie klasy Ia wystąpili 13.12.2019r. dla Klubu Seniora z gminy Toszek podczas spotkania opłatkowego, które odbyło się w Zamku Toszeckim. Dzieci zaśpiewały świąteczne pastorałki i kolędy oraz złożyły wszystkim gościom życzenia świąteczne. Uczestnicy spotkania ze łzami w oczach oglądali występ naszych uczniów, który został nagrodzony gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem.

  Anna Havemeister

 • Wycieczka do Wiednia

  W dniu 12 grudnia uczniowie klas 7a, 7b, 8c wraz z wychowawcami pojechali na wycieczkę do  Wiednia. Z przewodnikiem zwiedzaliśmy zabytki stolicy Austrii m.in Hofburg, katedrę św. Szczepana. Odwiedziliśmy też Muzeum Historii Naturalnej, gdzie mogliśmy podziwiać wspaniałe zbiory minerałów i kamieni szlachetnych, zwierząt z całego świata, a także zobaczyć dinozaury i mamuty.

  Popołudniowy czas spędziliśmy na świątecznym jarmarku  przy Ratuszu, gdzie każdy znalazł coś dla siebie: tradycyjne austriackie kiełbaski, słodkości, pamiątki. Dla uczniów była to także lekcja praktycznej nauki języka niemieckiego – każdy robił sam zakupy. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Toszka.

  Donata Podkowa

 • WYJAZD DO FILHARMONII ŚLĄSKIEJ I WARSZTATY W MUZEUM ŚLĄSKIM

  11.12.19r. uczniowie klas I- IV  uczestniczyli w wycieczce do Filharmonii w Katowicach. Krzysztof Dobosiewicz w grudniowej Młodej Filharmonii wprowadził wszystkich w wyjątkowy, bajkowy świat. Jego muzyka, skomponowana w oparciu w oparciu o libretto opery Salija Malgorzaty Szwajlik, zaniosła ich w magiczne miejsca. Plastyczne wręcz konstrukcje dźwięków opowiedziały historię o Saliji, dziewczynce, która uczyła się doceniać to, co miała – dom, rodzinę, codzienność i małe radości. Było to niezwykłe doświadczenie, łączące w sobie ilustrację muzyczną, ciekawą fabułę oraz walory edukacyjne.

  Następnie udaliśmy się do Muzeum Śląskiego w Katowicach, gdzie uczniowie klas I wsłuchali się w śląskie baśnie czytane i opowiadane przez edukatora. Dzięki oddziaływaniu przestrzeni – zajęcia odbywały się w otoczeniu obrazów przedstawiających krajobraz i kulturę regionu – na wiele sposobów poznały tradycyjne opowieści, na przykład o Skarbniku i  Utopcach . Pod koniec zajęć każde z dzieci wykonało  ilustrację do usłyszanej baśni śląskiej. Z kolei klasa II wzięła udział w warsztatach ABC Teatru. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o osobach, które pracują przy tworzeniu kostiumów dla aktorów oraz pomagają aktorom w ich przemianie na scenie. Dodatkowo na podstawie eksponatów poznali różnorodne rodzaje kostiumów. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie budowały z klocków mini scenografię, a potem bawiły się w scenografii z lustrem weneckim. Natomiast trzecio- i czwartoklasiści podczas warsztatów ,,W 60 minut dookoła świata” przenieśli się na wszystkie kontynenty, poznając zwyczaje i życie mieszkańców. Przygodę zaczęli od budowy afrykańskiej wioski, a zakończyli w chacie na Syberii. Wspaniała sceneria i ciekawy przekaz na długo pozostanie w pamięci uczniów.

  Anna Havemeister

 • Wyjazd do sali zabaw Alele

  9 grudnia oddziały przedszkolne naszej Szkoły wybrały się na wycieczkę do sali zabaw Alele w Zbrosławicach. Bilety na wyjazd podarowane zostały przedszkolakom przez Świętego Mikołaja. Dzieci bawiły się świetnie! Baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, tory przeszkód i wszystkie pozostałe atrakcje sali zabaw dostarczyły przedszkolakom wielu pozytywnych emocji. Dzieci z pewnością zapamiętają ten dzień bardzo długo!  

 • MIKOŁAJ I JEGO ŚWITA DZIŚ WSZĘDZIE ZAWITA !

  Renifer Rudolf już grzeje kopyta,

  Mikołaj w pośpiechu prezenty chwyta.

  Wszystkie smutki wnet pójdą w kąt -

  serdecznie życzymy Wesołych Świąt!

 • "Szkolne" pierniki

 • "Barbórka" - to ważne święto!

  Dzień Górnika w oddziałach przedszkolnych.

  Czy dzieci zastanawiały się kiedyś skąd bierze się węgiel? Kto musi ciężko pracować i  dziennie ryzykować życie żeby nam było ciepło? Dziś najmłodsi mogli porozmawiać o tym z górnikiem. Podziwiali galowy strój, a pytaniom nie było końca. Teraz dzieci już będą wiedzieć, że górnika i jego pracę trzeba bardzo doceniać.

  Monika Leśniewska

 • XIII Wojewódzki Konkurs Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych ,,Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi”

  03.12.19 klasy Ia i VII a reprezentowały naszą szkołę w XIII Wojewódzkim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych ,,Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi”. Celem tej imprezy było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozbudzanie w uczniach chęci wspólnego śpiewania kolęd, pastorałek i piosenek zimowych, rozwijanie uzdolnień i umiejętności muzycznych dzieci.

  Anna Havemeister

 • 7A i 8C na warsztatach w Opolu

  Poniedziałek 02.12.2019r. - warsztaty w DWPN w Opolu - O historii i tożsamości na Górnym Śląsku. Edukacja regionalna i międzykulturowa.

 • Zabawa andrzejkowa w DPS-ie

  W czwartek 28 listopada w DPS Wiśnicze odbyła się zabawa andrzejkowa, w której udział wolontariuszy jest już tradycją. Tym razem w zabawie wzięło udział 12 naszych wolontariuszy z klas ósmych pod opieką pani Anny Badury.

 • Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary!

  Andrzejki w klasach IA i IB.

 • Konferencja w Muzeum w „Starej” Szkole

  25 listopada w muzeum szkolnym odbyła się konferencja historyczno-autorska organizowana przez Towarzystwo Społeczno Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego Oddział Gliwice. W ramach konferencji odbyło się  spotkanie autorskie z dr Leszkiem Jodlińskim oraz kuratorskie oprowadzenie po wystawie „Życie codzienne mieszkańców Toszka w XX wieku – dom, szkoła, praca”.

  Donata Podkowa

 • WARSZTATY ,,BILINGUA – ŁATWIEJ Z NIEMIECKIM”

  W poniedziałek (25.11.19 r. ) uczniowie klas I a, I b , IV a ,VII a  uczestniczyli w warsztatach języka niemieckiego prowadzonych przez panią Iwonę Hanysek. Z zadaniami w języku niemieckim zmagały się   także przedszkolaki z grupy Biedronek. Był to wspaniały dzień spędzony z ,,Baśniami Braci Grimm” i na ciekawych zabawach językowych. Wszyscy świetnie się bawili.

  Anna Havemeister

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć