• Rejonowe zawody badmintona

  29 października 2019 r. w SP 36 w Gliwicach odbyły się drużynowe zawody badmintona dziewcząt i chłopców. Powiat gliwicki z roczników 2005-2006 reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Karol Winicki oraz Jan Łuków. Chłopcy zajęli II miejsce w rejonie!!! Naszym zawodnikom gratulujemy!

  Opiekun: Katarzyna Czapla

 • PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW I PRZEDSZKOLAKÓW

  W środę  30.10.2019 r. odbyła się Uroczystość Pasowania na ucznia klasy I i wzorowego przedszkolaka naszej szkoły. Podczas występów artystycznych dzieci zaprezentowały umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. Najważniejszym momentem było złożenie ślubowania przez pierwszoklasistów i pasowanie przedszkolaków przez Dyrektora Szkoły. Zostały wręczone dyplomy oraz  słodkie upominki. Po oficjalnej części wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców. Wykonano pamiątkowe zdjęcia.

 • Muzeum Szkolne otwarte!

  „Dom – Szkoła – Praca – życie codzienne dawnych mieszkańców Toszka, jako element dziedzictwa kulturowego Śląska”

  Projekt zrealizowała grupa uczniów zaangażowanych w działalność Szkolnego Koła Historii Lokalnej pod kierunkiem nauczycielki historii Donaty Podkowy.

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  „ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

  jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

                                      Wisława Szymborska

  Dnia 24 października odbyło się pasowanie uczniów klasy I  na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem tego wydarzenia było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Dziś oficjalnie pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki. Po  wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki  przyszli czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej uczniowie otrzymali  regulamin poszanowania książek, zakładki do książek i pamiątkę.

  Anna Havemeister

 • 24.10.2019. - DZIEŃ OTWARCIA MUZEUM

 • Warsztaty przyrodnicze w zabrzańskim ogrodzie botanicznym

  19 października w ramach projektu unijnego "Na edukacyjnym szlaku" uczestniczyliśmy w wycieczce do Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu. Podczas warsztatów przyrodniczych "Twoja wiedza może pomóc matce Ziemi" uczniowie klas siódmych i ósmych dyskutowali o tym, jak racjonalnie gospodarować zasobami Ziemi, jakie zagrożenia wynikają z wykorzystania środowiska i co może każdy z nas zrobić w celu ochrony naszej planety. Dopełnieniem zajęć było zwiedzanie pawilonu roślin tropikalnych, kaktusiarni i spacer po zaułkach ogrodu w pięknej, jesiennej scenerii. 21 października przetartym już szlakiem do Zabrza udała się druga grupa uczestników zajęć projektowych.

  Kornelia Rzepka

 • Spotkanie z alpakami

  17 października 2019r. dzieci z oddziału Smerfów miały okazję pojechać na wycieczkę do Raszowej w ramach, której brały udział w alpakoterapii, ognisku oraz warsztatach ceramicznych.

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 • 100-lecie Powstań Śląskich

  100-lecie Powstań Śląskich

  W dniu 10.10.2019r. na zamku w Toszku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej Powstańcom Śląskim oraz w sesji historycznej.

  Na uroczystości wręczono nagrody w przeprowadzonym gminnym konkursie na plakat "100-lecie Powstań Śląskich". Najwyższą nagrodę Grand Prix zdobyła nasza uczennica Daria Kotyrba.

 • Śląsk - droga do niepodległości

  7 września uczniowie klasy 7a wzięli udział w spotkaniu na Zamku z historykiem, z Muzeum Powstań Śląskich ze Świętochłowic, panem Janem Plantą. Wysłuchali wykładu na temat wydarzeń na Śląsku w latach 1919 - 1921 oraz obejrzeli wystawę pt.: Śląsk - droga do niepodległości. Była to ciekawa lekcja historii, która wpisuje się w obchody 100. rocznicy wybuchu I powstania śląskiego.

   

  Donata Podkowa

 • GMINNE ORAZ POWIATOWE DRUŻYNOWE ZAWODY BADMINTONA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

  W dniu 07.10.2019. w naszej szkole odbyły się gminne drużynowe zawody badmintona. Rywalizowały ze sobą po 4 drużyny w kategoriach dziewcząt i chłopców. Przybyli do nas uczniowie z Kotulina, Paczyny oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. G. Morcinka. W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały: Agata Węglarz z 8b, Karolina Badura z 7a oraz Kinga Ożarowska, również z klasy 7a.

  I miejsce w grupie dziewcząt zajęła drużyna SP nr 2 im. G Morcinka, natomiast zwycięzcami kategorii chłopców zostali uczniowie naszej szkoły; Karol Winicki z 7b, Michał Popek z 8b oraz Jan Łuków z 8a.

  Dzień później w turnieju powiatowym, który odbył się także w naszej szkole, zwycięskie drużyny zmierzyły się  z uczniami z Wielowsi. Wśród dziewcząt lepsze okazały się zawodniczki z Wielowsi, natomiast chłopcy pokonali drużynę gości. Tym samym nasi chłopcy będą reprezentować powiat gliwicki w zawodach rejonowych, w których zmierzą się z mistrzem Gliwic.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejne rozgrywki.

  Organizatorzy turniejów: Katarzyna Czapla oraz Aneta Węglarz

   

 • GMINNE ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

  GMINNE ZAWODY PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

  03 października 2019 roku odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 2 w Toszku. Podczas spotkania wyłoniono najlepsze drużyny piłkarskie, które będą  reprezentować gminę podczas rozgrywek na  szczeblu powiatowym.

  Skład reprezentacji naszej szkoły:

  Dziewczęta: Paulina Golla, Izabela Falborska, Amelia Uryasz, Nadia Wojtaszczyk, Alicja Zuber, Karolina Badura, Kinga Ożarowska, Natalia Triska.

  Chłopcy: Samuel Żołnowski, Michał Popek, Kamil Strancich, Michał Rzeźnik, Kacper Jaworski, Bartłomiej Kwiecień, Stanisław Gabryś, Błażej Pacyga, Łukasz Pasławski, Jan Łuków

  I miejsce w grupie dziewcząt wywalczyła nasza szkoła.  W grupie chłopców nasi piłkarze uplasowali się na III pozycji w gminie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Opiekunem na zawodach była Pani Barbara Żelichowska

 • Noc bibliotek

  04.10.2019 r. w naszej szkole zorganizowano drugi raz Noc Bibliotek, w której wzięło udział 24 uczniów z klas 1-4.W czasie imprezy dzieci świetnie się bawiły: projektowały swój komiks, oglądały film familijny, słuchały głośnego czytania książki o Sebastianie Van Pirku, rozwiązywały wielką krzyżówkę biblioteczną.Na koniec Pani Maria Bukowska, była dyrektor naszej szkoły oraz nauczyciel fizyki opowiedziała uczniom jak to się dzieje,że powstaje dzień i noc.W tak miłej atmosferze minęło nam piątkowe popołudnie.

  Organizatorki: Iwona Krzemińska, Joanna Falborska

 • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

  4.X.2019. odbył się IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA, w którym brały udział 5862 szkoły, w tym i nasza. Zaangażowanie byli szczególnie uczniowie klas trzecich i czwartych, którzy zmierzyli się z egzaminem pisemnym i ustnym. Był to czas na powtórzenie i utrwalenie mnożenia, które wcale nie jest łatwe. W klasie trzeciej EKSPERTAMI TABLICZKI MNOŻENIA ZOSTALI Szymon Majgier i Seweryn Supeł.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w odkrywaniu tajemnic Królowej Nauk.

  Iwona Krzemińska

 • Śląski Katyń

  28.09.2019 roku delegacja naszej szkoły brała udział w patriotycznej uroczystości w Barucie.

  Barut to wieś w powiecie strzeleckim, gdzie znajduje się polana śmierci, zwana też Śląskim Katyniem. W 1946 roku funkcjonariusze Urzędu Bezpieczeństwa we współpracy z NKWD przygotowali zasadzkę, w której zamordowali około 140 żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych ze zgrupowania Henryka Flamego ps. "Bartek".

 • Europejski Dzień Języków

  26 września  obchodzimy Europejski Dzień Języków, którego głównym celem jest promowanie różnorodności językowej. Nasza szkoła włączyła się do działań wskazanych przez Radę Europy. W tym celu poszczególne klasy przygotowały prezentacje na wybrany temat. Dowiedzieliśmy się, czym charakteryzują się kuchnie brytyjska i niemiecka, jak przygotować Kartoffelsalat, w jaki sposób uczyć się języka obcego poprzez skojarzenia i jak brzmi kanon "Panie Janie" w pięciu językach. Do zabawy włączyły się także przedszkolaki, prezentując piosenkę w języku angielskim. Mimo posługiwania się różnymi językami, rozumieliśmy się doskonale, bawiąc się i ucząc jednocześnie.

  Izabela Kusz

 • II PIKNIK RODZINNY - FOTORELACJA

  W dniu 20 września odbył się w Szkole Podstawowej nr1 im. Ireny Sendler w Toszku „II Piknik Rodzinny” połączony z oddaniem do użytku wielofunkcyjnego boiska sportowego. Uroczystego otwarcia boiska dokonali Burmistrz Toszka, Przewodniczący Rady Miejskiej i Dyrektor Szkoły. Rozegrano mecze otwarcia pomiędzy Toszecką Akademią Piłkarską a Rodzicami oraz drużyną Urzędu Miasta a reprezentacją Szkoły. Rada Rodziców specjalnie na tą okazję ufundowała tort w kształcie boiska. Uczestnicy pikniku mogli skorzystać z wielu atrakcji: występów artystycznych najmłodszych uczniów, tematycznych stanowisk edukacyjnych, malowania twarzy, dmuchanych zjeżdżalni, konkursów sportowych oraz szerokiej oferty gastronomicznej.

  Organizatorzy dziękują osobom zaangażowanym w zorganizowanie „II Pikniku Rodzinnego” w tym wszystkim Sponsorom.

 • Z wizytą na Uniwersytecie

  W czwartek 19 września 2019 roku uczniowie dwóch klas naszej szkoły pojechali na Uniwersytet Śląski do Katowic. W prawdziwej auli uniwersyteckiej klasy 7B i 8A wysłuchały interesujących wykładów związanych z rozwojem robotyki, komórką i modyfikacjami genetycznymi w naszym życiu. Oprócz tego młodzież zwiedziła Katowice- obejrzeli Pomnik Powstańców Śląskich, pomnik Jerzego Ziętka oraz katowicki Spodek.

 • NASZ UDZIAŁ W INTEGRZE

  12 września uczniowie klasy integracyjnej wzięli udział w Integrze, imprezie sportowej organizowanej od lat przez Panią Marię Bukowską, Stowarzyszenie Toszek-Moja Gmina oraz Gminę Toszek. Na toszeckim Orliku spotkało się ok.170 uczestników pełnosprawnych oraz niepełnosprawnych ze szkół powiatu gliwickiego. Uczestnicy wspólnie brali udział w różnych konkurencjach sportowych. Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy, medale oraz inne nagrody za aktywny udział.

  Joanna Falborska

 • II PIKNIK RODZINNY

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku
  ul. Dworcowa 27 44-180 Toszek
  powiat gliwicki, województwo śląskie, Polska

  dyrektor mgr inż. Waldemar Pigulak
  wicedyrektor mgr inż. Beata Cieślik
 • 32 2334419
  NIP 9691626740
  REGON 367997782

Galeria zdjęć