• Sukces Julianny!

• Julianna - uczennica klasy 3a otrzymała wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Najpiękniejsze kroszonki" organizowanym przez Centrum Kultury ,,Zamek w Toszku" pod patronatem Burmistrza Toszka i Starosty Gliwickiego. Gratulacje!

• Wielkanocny jarmark w Opolu

• 10 kwietnia nasi uczniowie pojechali do Opola na Jarmark Wielkanocny. Młodzi ludzie mogli zapoznać się ze śląską kulturą ludową, świątecznymi zwyczajami, wziąć udział w warsztatach, a także zakupić piękne ozdoby.

Organizatorki: Renata Cibis, Joanna Falborska

• XXIX ogólnopolska "Olimpiada Zdrowego stylu Życia "

• W dniu 3 marca br. w Oddziale Rejonowym PCK w Gliwicach odbył się etap rejonowy XXIX ogólnopolskiej olimpiady "Promocja Zdrowego Stylu Życia".

Wojciech Czapla z naszej szkoły zdobył I miejsce w kategorii szkół podstawowych i będzie reprezentował szkołę i OR PCK w etapie okręgowym, który odbędzie się w kwietniu.

• Gminny turniej tenisa stołowego

• Dnia 17. stycznia 2022 r. reprezentacja szkoły w tenisie stołowym chłopców roczników 2007-2008 w składzie: Łukasz Popek, Marcin Kopytko, Wojciech Czapla, wzięła udział w gminnym turnieju tenisa stołowego w Pniowie. Chłopcy rywalizowali z uczniami ze szkół z Pniowa, Kotulina oraz ze Szkoły im. G. Morcinka w Toszku. Ostatecznie nasza drużyna zajęła II miejsce, a Łukasz Popek został indywidualnym Mistrzem Gminy!!!

Serdecznie Gratulujemy!!!

• Nasz udział w XI Toszeckim Jarmarku Adwentowym

• Dziękujemy serdecznie rodzicom, nauczycielom, obsłudze i uczniom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie świątecznych słodkości i rękodzieła na tegoroczny jarmark adwentowy. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na budowę szkolnego ogrodu sensorycznego.

• Sesja historyczna

• 26 listopada uczniowie klasy 8 wzięli udział w Sesji Historycznej na temat III Powstania Śląskiego na terenie Gliwic i naszego powiatu.W czasie imprezy wychowankowie naszej szkoły odebrali nagrody za konkurs plastyczno-historyczny.

Joanna Falborska

• "Gramy zmysłami - słuch"

• Uczniowie klas 1 - 3 wykonali kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Gramy zmysłami". Dowiedzieli się jak działa zmysł słuchu, grali w memory słuchowe i  bawili się w ,,grające szklanki".  Były także zabawy: ,,bąbelkowe pstryczki", ,,jesienne dary z gestodźwiękami" oraz granie na instrumentach ,,tęczowej muzyki" piosenki ,,Pięć kropelek". Zapraszamy do fotorelacji.

Anna Havemeister

• DZIEŃ PRAW DZIECKA

• W piątek, 19 listopada uczniowie klas młodszych  naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka . Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami. Z drugiej strony daje im możliwość aktywnego uczestniczenia w procesach podejmowania decyzji, które ich dotyczą. Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży.

Anna Havemeister, Iwona Krzemińska

• Gratulacje dla laureatów!

• W powiatowym konkursie  plastyczno – historycznym pt. Samochód pancerny Korfanty, I miejsce w kategorii uczniów klas 4-5  zdobył Piotr Wycisk z klasy 4, natomiast w kategorii klas 7 -8 II miejsce – Antonia Grochla z klasy 7. Wyróżnienie zdobył również Maksymilian Milewski z klasy 4. Nagrody zostaną wręczone podczas sesji historycznej z okazji 100 rocznicy III powstania śląskiego  w dniu 26.11.2021.

wyniki konkursu

• I Konkurs Muzyki Patriotycznej

• 27 października uczennice naszej szkoły z klas trzecich: Agata Bochenek i Sophie Nwachukwu wzięły udział w I Konkursie Pieśni,Piosenki i Muzyki Patriotycznej zorganizowanym przez Zamek w Toszku i Gminę Toszek. Podczas gminnych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości odbyło się rozstrzygnięcie tego konkursu. Obie wokalistki zaprezentowały się świetnie i uzyskały następujące wyniki:

I miejsce: Sophie Nwachukwu - 3a

II miejsce: Agata Bochenek - 3b

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Havemeister